TechFormator
  • Mobile
  • Systemy
  • Sprzęt
  • e-Marketing
  • Bezpieczeństwo
  • Inne
    • Aktualności
    • Oprogramowanie
  • Social Trends
  • Kontakt
  • Reklama
TechFormator
  • Mobile
  • Systemy
  • Sprzęt
  • e-Marketing
  • Bezpieczeństwo
  • Inne
    • Aktualności
    • Oprogramowanie
  • Social Trends
  • Kontakt
  • Reklama
Marketing internetowy

Sprawdzanie statystyk w Majestic SEO, dodatki SeoQuake

statystyki na lapku

W poprzednim roku jednym z ważniejszych wydarzeń w branży SEO było zamknięcie, bez wątpienia najpopularniejszego systemu do sprawdzania linków zwrotnych – Yahoo Site Explorer. Nastąpił koniec ery swobodnego, darmowego sprawdzania linków konkurencji, wiele narzędzi opierających się na wyszukiwarce Yahoo musiało wprowadzić modyfikacje, aby zapewnić klientom alternatywne źródła informacji. Na zmianach ucierpiały również darmowe narzędzia jak SeoQuake – dodatek SEO do przeglądarki Firefox.

Majestic SEO dla SeoQuake – instalacja dodatków

Malte Landwehr opublikował interesujące wtyczki, rozszerzające możliwości SeoQuake. Zaprezentowane dodatki wprowadzają obsługę sprawdzania liczby domen, które linkują do naszej witryny, z podziałem na domeny IP klasy C oraz kilka innych informacji przydatnych podczas analizy konkurencji. Zestaw instrukcji można pobrać ze strony seo-handbuch.de

W jaki sposób zainstalować dodatki w SeoQuake? Procedura jest bardzo prosta. W lewej skrajnej części paska narzędziowego SeoQuake znajdziemy ikonę menu, klikamy na niej i wskazujemy Preferences.

Majestic SEO, dodatki do SeoQuake

Na zakładce Parameters znajdziemy listę parametrów, możemy włączyć/wyłączyć poszczególne statystyki oraz zainstalować nowe. Na końcu zestawienia znajdziemy opcję New, wybieramy ją i przystępujemy do zdefiniowania nowego zestawu parametrów.

Nowy parametr SeoQuake

Kopiujemy definicję pierwszego modułu Majestic Domain Domain-Pop i wklejamy w polu tekstowym (jak na zrzucie), następnie zatwierdzamy operację OK.

Podobnie postępujemy z pozostałymi instrukcjami dla Majestic Domain IP-Pop, Domain Class-C-Pop, Subdomain Domain-Pop, Subdomain IP-Pop, Subdomain Class-C-Pop oraz Majestic Page Domain-Pop.

Sprawdzanie liczby backlinków w Majestic SEO

W oryginalnym pliku stworzonym przez Malte Landwehr zabrakło definicji dla BL, dlatego udostępniam kod, który stworzyłem na własne potrzeby.

[NAME]=Majestic Domain External Backlinks
[TITLE]=MD BL
[URL_R]=https://www.majesticseo.com/reports/site-explorer/summary/{topdomain}?oq={clean_domain}&IndexDataSource=F
[URL_S]=https://www.majesticseo.com/reports/site-explorer/summary/{topdomain}?oq={clean_domain}&IndexDataSource=F
[REGEXP]=<td[^>]*?>[^<]*?<p>[^R]*?External Backlinks[^<]*?<\/p>[^<]*?<[^>]*?>[^<]*?<b>([0-9,]+)<\/b>[^<]*?<\/p>[^<]*?<\/td>

Po dodaniu wszystkich definicji, zostaną uwzględnione na liście.

Lista parametrów

Nowe parametry automatycznie są aktywne i gotowe do użycia. Możemy łatwo włączyć lub wyłączyć wsparcie dla poszczególnych parametrów odznaczając pole wyboru w odpowiedniej kolumnie lub wierszu.

Pasek narzędziowy SeoQuake

Na pasku narzędziowym zobaczymy dodatkowe pola, które umożliwią pozyskiwanie danych wprost z Majestic SEO.

Polecane dla Ciebie

lista

Lista blogów CommentLuv

złożony proces seo

TOP 20 najlepszych polskich narzędzi SEO

dns dark

Narzędzie do sprawdzania Reverse DNS – RitX

sieć linków i społecznościowa

Link building i promocja linków PP z CommentLuv – CLuv RSS Generator

do topow

SEO Keywords Studio Free 1.1

kostka z numerem 10

Wprowadź swoją stronę do TOP10 z SEOPilot

coś nie tak

Jak zdobywać wartościowe linki – moje 3 grosze

content marketing

Lista stron akceptujących wpisy gościnne

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.

28 komentarzy

  • Bartłomiej Jakubowski pisze:
    4 stycznia 2012 o 15:25

    Działa 😉

    Dzięki za poradę. Brakowało mi prostego narzędzia przybliżającego ilość backlinków. W szczególności do sprawdzania linków konkurencyjnych serwisów.

    Trochę dziwnie sprawdza te backlinki bo niezgadzają mi się z tymi w Narzędziach Google dla Webmasterów.

  • Krzysiek Roznowski pisze:
    4 stycznia 2012 o 16:04

    Super wpis – bardzo dziękuję. Faktycznie po ostatnich zmianach w Yahoo brakowało trochę narzędzi do badania linków. Mam tylko jedno pytanie – wcześniej jakoś nie zaglądałem do serwisu Majestic SEO (jestem raczej niedzielnym pozycjonerem 🙂 ) – ciekawi mnie, na ile realne są te wielkości, podawane przez Majestic? Bo jak sprawdzałem na kilku swoich stronach, to na razie przy linkach wychodzą… hmm … bzdury. Czy trzeba odczekać, żeby ten serwis przejrzał stronę czy co?

    Pozdrawiam serdecznie, Krzysiek

  • Mariusz Kołacz pisze:
    4 stycznia 2012 o 19:17

    Żaden system monitorujący nie jest w stanie osiągnąć wysokiej skuteczności i podawać liczby zbliżonej do Google Webmaster Tools. Przecież przy Yahoo było podobnie. Dodatkowo jak skorzystamy z różnych narzędzi możemy otrzymać odmienne wyniki, są portale które blokują roboty indeksujące Majestic, ahrefs, SEOmoz Open Site Explorer i inne, siłą rzeczy nawet gdyby bardzo się chciało nie osiągnie się rezultatów podobnych do Google. Liczby podawane przez te narzędzia będą bardzo zaniżone, w moim przypadku jest to liczba 7 krotnie niższa niż to co widzę w GWT.

    • b0br pisze:
      4 stycznia 2012 o 19:31

      Tyle, że korzystając z Google Webmaster Tools nie zobaczysz i nie będziesz w stanie ocenić konkurencyjnych witryn. Webmaster Tools można stosować jedynie do własnych witryn.

  • Piotr Skrzypczak pisze:
    4 stycznia 2012 o 20:50

    Nie miałem zielonego pojęcia, że w SEOQuake można uzupełniać o własne dodatki :] Poza tym SEOQuake jest również dostępny dla Chrome i Opery od jakiegoś czasu.

    • Mariusz Kołacz pisze:
      4 stycznia 2012 o 21:37

      Właśnie za to lubię SeoQuake. Tego typu „dodatków” jest sporo, można tworzyć własne. W późniejszym czasie będę chciał jeszcze inne udostępnić oparte na SEOmoz i innych systemach sprawdzania BL – w zasadzie tutaj mamy nieograniczone pole manewru.

  • Adrian pisze:
    6 stycznia 2012 o 15:27

    Ja często kupuję na allegro wpisy do katalogów. Nie wiem jak oni to robią w sumie. Czy ręcznie czy jakiegoś bota mają. Ale pytanie moje brzmi: Czy jeśli będę nadużywał takich wpisów do katalogów to mogę odnieść odwrotny skutek?

    • Mariusz Kołacz pisze:
      6 stycznia 2012 o 19:58

      Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, zależy to od jakości bazy, skryptu katalogu, faktu czy wpisy dodajemy do darmowych czy płatnych katalogów, czy katalog jest moderowany czy nie etc. Nawet fakt dodawania wpisów przy pomocy automatu ma znaczenie – choć nie kluczowe. Zwykle przyjęło się, że katalogowanie półautomatyczne jest lepsze jakościowo. Ja swoich stron w inny sposób nie kataloguje tylko półautomatycznie, oczywiście tam gdzie się da trzeba sobie ułatwić życie i wprowadzić automatyzację zadań, inaczej człowiek by się zajechał w pracy :/ Posprawdzaj BL z katalogów, ich staty powinny po części dać ci odpowiedź.

    • Adrian pisze:
      7 stycznia 2012 o 01:12

      Dzięki za wyczerpującą odpowiedz 🙂 Muszę to przebadać bo w tej dziedzinie to jestem trochę zakręcony. Ale lepiej się nauczyć niż zlecać to firmom które sobie słono za to biorą . Pozdro

    • Paweł Mąka pisze:
      9 stycznia 2012 o 13:47

      Na allegro „szpece” robią to automatami. U siebie na blogu opublikowałem jakiś czas temu test skuteczności katalogowania allegro. Takie działania raczej Ci nie zaszkodzą ze względu na słabą skuteczność. Gdyby faktycznie był przypływ linków taki jak oferowany w aukcji to faktycznie byłbyś narażony na filtr.

  • Piotr Simlat pisze:
    6 stycznia 2012 o 18:50

    Dopiero niedawno zacząłem korzystać z tej wtyczki. PageRank Checker jest u mnie dość awaryjny (nie mam pojęcia dlaczego), czasem po prostu nie działa poprawnie, więc alternatywą – i to bardzo rozbudowaną – jest SeoQuake.

  • Piotr Simlat pisze:
    8 stycznia 2012 o 12:04

    Wybacz komentarz pod komentarzem, ale zauważyłem pewną nieścisłość w SeoQuake – albo wynika to po prostu z mojej niewiedzy. Otóż liczba external links jest bardzo zaniżona – przy charakterze mojej strony powinno być ich o wiele więcej, a wyświetla się 7. Stąd pytanie – czy coś w budowie strony może na to wpływać, czy to po prostu błąd wtyczki?

    • Mariusz Kołacz pisze:
      8 stycznia 2012 o 14:39

      Liczba linków wychodzących. Wejdź w szczegóły i sprawdź: chrome://seoquake/content/modules/linkinfo/linkinfo.html
      To nie błąd, tyle Masz linków wychodzących z głównej strony.

  • Karol pisze:
    13 stycznia 2012 o 23:25

    Czy mógłbym prosić o parę nieskomplikowanych narzędzi do backlinków? Należę bowiem do „bardzo niedzielnych pozycjonerów”. Ważne, by był darmowy, może być online lub desktop, pokazywał PR strony z linkiem, z 500 – 1000 backlinków, no i jescze np. liczbę witryn, które linkują… Z góry dzięki, K

    • Mariusz Kołacz pisze:
      14 stycznia 2012 o 00:27

      Majestic SEO, ahrefs, SEOmoz Open Site Explorer, Backlinkwatch do tego jeszcze SEO SpyGlass za darmo dostępny z witryny producenta ale z ograniczeniem do 1100 BL, bez możliwości zapisu raportu. Do wygenerowania statystyk ogólnych możesz użyć SeoQuake lub Market Samurai.

  • Karol pisze:
    14 stycznia 2012 o 14:42

    Wstępne wrażenia z Ahrefs’a są pozytywne, tylko czemu on pokazuje 1/3 moich linków, czy trzeba sobie zafundować płatną wersję?

    • Mariusz Kołacz pisze:
      14 stycznia 2012 o 15:35

      Pomijam już fakt, że tego typu narzędzia nie pokazują wszystkich backlinków, zwyczajnie osiągnięcie poziomu Google jest niewykonalne.
      Wszystkie narzędzia SEO do sprawdzania backlinków udostępniane są w dwóch wariantach, płatnym i darmowym. Darmowy posiada duże ograniczenia i zwykle mamy tutaj do czynienia z limitowaniem pokazywania BL (nie dot. statystyk ogólnych). W darmowej wersji ahrefs można jednorazowo wyeksportować do pliku do 10000 BL – operacja jednorazowa, później już nie ma możliwości stworzenia raportu BL.

  • E-kreacja pisze:
    27 stycznia 2012 o 18:42

    Rewelacja, takiego dozbrojenia SEOquake nie znałem, musiałem korzystać z Majestic. Teraz wystarczy jedno spojrzenie, choć na głębszą analizę i tak trzeba udać się na strone MD. Fajny wpis, coraz bardziej podoba mi się ten blog.

  • Zbyszek pisze:
    24 lutego 2012 o 19:30

    A wie ktoś jak zrobić Ahrefs w SeoQuake próbuje i nic nie wychodzi jakby ktoś zechciał podzielić sie informacją będe wdzięczny 🙂

    • Mariusz Kołacz pisze:
      24 lutego 2012 o 19:42

      Integracja Ahrefs z SeoQuake jest bardzo prosta, sporo przykładów jest jak to zrobić.
      Prosze…
      Wszystko ze szczegółami opisane.

  • LUXEZONE.PL pisze:
    25 września 2012 o 16:45

    Witam i sorry za te pytanko? nie działa mi w seoquake sprawdzwnie bl z MD jak to naprawić żeby działało?

    Pozdrawiam serdecznie

    • Mariusz Kołacz pisze:
      25 września 2012 o 18:14

      Anoż stary Regex już nie działa, podobnie jak w OpenSiteExplorer zmienili kilka rzeczy i po zawodach. Jeszcze nie aktualizowałem wyrażenia regularnego dla tego parametru. Będę miał więcej czasu to siądę do tego.

  • LookBook pisze:
    19 lutego 2013 o 18:50

    Zastanawiałem się cały dzień dzisiaj jaki kupić abonament czy w Majestico czy w Ahrefs i chyba na razie zacznę od Majestico bo jest tańszy w abonamencie na miesiąc a myślę, że starczy mi 60 raportów jakie oferuje na początek. Pozwoli mi to przeanalizować trochę konkurencji. W ahrefs jest to $79 za miesiąc a w Majestico $59.99

  • Karolek pisze:
    8 lipca 2013 o 14:14

    sprawdzenie majesticseo w seosquake nie działa, czy to może być związane z małą zmianą kodu html na stronie ?

    • Mariusz Kołacz pisze:
      8 lipca 2013 o 21:09

      Tak, zmiany w kodzie u nich = niedziałający RegEx, także aby to zadziałało należy zmodyfikować regex.

  • pawel pisze:
    14 lutego 2014 o 10:03

    Działające REGEXP

    plus.google.com/100601449711555470931/posts/CJxhTfcqmZ4

    • Mariusz Kołacz pisze:
      16 lutego 2014 o 14:10

      Dzięki za nowe RegEksy dla Seoquake, przydadzą się 🙂

  • Mateusz Kicki pisze:
    18 kwietnia 2014 o 12:01

    Niestety Twoje regexpy nie działają (głównie dlatego, że CF i TF w kodzie wyglądają tak samo i bez precyzyjnego odniesienia się do nazwy Trust Flow czy Citation Flow, nie da się tego zrobić poprawnie). Podsyłam moje najświeższe, które precyzyjnie wyciągają odpowiednie parametry TF, CF i liczbę unikalnych domen: plus.google.com/106181128953230809371/posts

Kliknij tutaj aby skomentować

Kategorie

  • Aktualności75
  • Internet i bezpieczeństwo52
  • Marketing internetowy171
  • Oprogramowanie44
  • Sprzęt59
  • Systemy operacyjne40
  • Urządzenia mobilne33

Najczęściej czytane

turbo licznik

Opera Turbo – przyśpiesz surfowanie i oszukaj limity transferu

mężczyzna wyciska sok

Sokowirówka czy wyciskarka do soku? Co się lepiej sprawdzi i kiedy?

wpa 3 oraz wpa 2

Obsługa WPA-PSK, WPA2-PSK w Linux Debian

gepard

Sześciokrotne przyśpieszenie uruchamiania Firefox 4

Wyszukaj

Poradniki IT

parental control smartfon

Jak zablokować dziecku Internet w telefonie?

smartfon na laptopie rootowanie

Jak zrootować telefon lub tablet (rootowanie Androida)

Karta SD i Pendrive

Jak zmienić literę dysku USB, pendrive, karty pamięci w Windows 10

problem z laptopem

Odwrócony ekran w laptopie – jak to naprawić?

Poradniki SEO

Black Friday 2019

10 wskazówek jak nie dać się oszukać podczas Black Friday 2022 i Cyber Monday 2022

seo content

Prowadzenie bloga sklepu internetowego – 20 przydatnych narzędzi

notatnik wordpress

Pozycjonowanie WordPress – przydatne wtyczki

seo wzrost na wykresie

Jak sprawdzić czy strona jest pozycjonowana?

Porady dla eCommerce

Jeżeli chcesz przeczytać więcej z zakresu marketingu internetowego dla e-commerce, zgłębić tajniki optymalizacji, pozycjonowania stron i sklepów internetowych, technicznych zagadnieniach SEO, narzędziach wykorzystywanych do zwiększania widoczności i sprzedaży, reklamach w Google i na Facebooku oraz marketingu treści, koniecznie odwiedź blog SocialTrends.pl

O blogu TechFormator

Na blogu poruszane są tematy związane z marketingiem internetowym i nowymi technologiami. Znajdziesz tutaj poradniki o pozycjonowaniu i optymalizacji stron, recenzje narzędzi SEO, oprogramowania użytkowego dla Windows, Linux i urządzeń mobilnych, recenzje sprzętu IT oraz poradniki komputerowe.

Copyright 2023 - Blog technologiczny TechFormator.pl
  • Pozycjonowanie
  • Reklama
  • Archiwum
Wykorzystujemy pliki cookies. Przeglądając stronę wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie zgodnie z ustawieniami przeglądarki [Polityka prywatności]