seo-stat-mini

Seo-Stat Mini, darmowe monitorowanie pozycji słów kluczowych w Google

Pozycjonując strony korzystamy z przeróżnych narzędzi, w tym takich, które służą do monitorowania słów kluczowych w Google. Większość programów udostępniana jest w postaci aplikacji online z dostępem przez WWW. Dla wygody użytkowników powstało także kilka darmowych odpowiedników działających w trybie offline, które można z łatwością zainstalować i uruchomić na lokalnym komputerze. Do tych narzędzi zalicza się Seo-Stat Mini.

Do niedawna proces monitorowania fraz przeprowadzałem przy wykorzystaniu aplikacji online, od czasu do czasu wspomagając się darmowym programem Free Monitor for Google. Obecnie monitorowanie fraz prowadzę także w Seo-Stat Mini - aplikacji offline na platformę Windows. Program dostępny jest w dwóch wersjach, 32 i 64-bitowej. Do prawidłowego funkcjonowania wymagane są biblioteki Microsoft .NET Framework w wersji 4.0. Wspierane systemy operacyjne to Windows XP, Vista, Windows 7 oraz nowsze.

W tej chwili wersję podstawową producent udostępnia za darmo. Aplikację wraz z niezbędnym kluczem licencyjnym można pobrać ze strony mini.seo-stat.pl

Instalacja Seo-Stat Mini

Na dysk twardy pobieramy plik setup.exe który w rzeczywistości jest instalatorem typu Net Install. Po uruchomieniu setup.exe zostanie pobrany właściwy plik instalacyjny. Przed zainstalowaniem programu musimy podać dane niezbędne do rejestracji darmowej wersji oraz zaakceptować postanowienia licencji.

Uruchomienie

Każde uruchomienie aplikacji wiąże się z wysłaniem zapytania do serwera licencji. W przypadku braku połączenia z serwerem, nie będzie możliwości skorzystania z programu, otrzymamy następujący komunikat o błędzie...

Seo-Stat Mini, błąd połączenia z serwerem

Interfejs Seo-Stat Mini

Pierwsze wrażenie jest piorunujące. Z jednej strony prostota, z drugiej przejrzystość, wszystkie funkcje logicznie ułożone, interfejs przyjemny dla oka, aż się prosi żeby skorzystać z aplikacji ;)

Seo-Stat Mini monitorowanie pozycji

Nie będę tutaj opisywał instrukcji obsługi, ponieważ każdy pozycjoner będzie wiedział jak tego użyć. Dla tych którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych funkcjach i ograniczeniach odsyłam na witrynę producenta.

Monitorowanie pozycji w Google

Prezentacja SERPoscope - darmowy skrypt serwerowy do śledzenia pozycji w Google...

Czytaj dalej »

Mariusz Kołacz google, monitoring pozycji w google, monitorowanie, narzędzia, Seo-Stat Mini, śledzenie pozycji w google, sprawdzenie pozycji w google

Skomentuj wpis - Komentarzy (13)

 1. Bartłomiej Jakubowski pisze:

  Ja do tej pory używałem wyłącznie Free Monitor for Google. Zaraz ściągnę i wypróbuje samemu.
  Dzięki.

 2. Mariusz Kołacz pisze:

  Niestety Free Monitor for Google jest jak dla mnie niedokładny, stąd też pewnego dnia zacząłem szukać alternatyw. Początkowo były to serwisy on-line oferujące monitorowanie pozycji, później trafiłem na Seo-Stat Mini, program sprawdził się ...stąd także pomysł na ten wpis i krótką prezentację aplikacji.

 3. Konto Internetowe pisze:

  Też używam ten programik, nie narzekam, na pewno działa lepiej niż inne darmowe programy tego typu działające z poziomu stron internetowych

 4. Bartłomiej Jakubowski pisze:

  Próbowałem jeszcze webpozycja.pl, ale przy jednej domenie w ogóle się dane nie ładowały. Dlatego dałem sobie spokój, a Seo-Stat Mini jest ekstremalnie szybki w porównaniu z Free Monitor for Google.

  Jeszcze raz dzięki.

 5. Justyna Bizdra pisze:

  Ja też z chęcią przetestuję ten programik :)

  Na co dzień korzystam z modułu Rank Tracker w Market Samurai, jest dobry, ale może dzieki polecanemu przez ciebie narzędzi uzyskam więcej informacji, co jest na plus!

  Dzięki za to żródło.

 6. Mariusz Kołacz pisze:

  Dzięki Ptaq, nie wiedziałem, że autor wtyczki wyszedł z taką inicjatywą. Napiszę do nich ...i może załapię się na darmową wersję Premium ;) Ciekaw jestem jakie opcje oferuje i jakie są różnice między darmową a płatną wersją.

 7. Piotr Skrzypczak pisze:

  Mariusz czy korzystając z tego programu też najlepiej dokonywać przeszukiwań pozycji przez proxy? Czy można normalnie? Do tej pory korzystałem z programu, który uruchomiony normalnie nakładał pewnego rodzaju filtr antyspamowy na wyszukiwarkę i trzeba było wpisywać kody z obrazków, żeby cokolwiek móc wyszukiwać :) Mijało po jakiejś godzinie.

 8. Mariusz Kołacz pisze:

  Zależy od ilości zapytań. Jeśli mamy do sprawdzenia 100 keywordów spokojnie można bez proxy o ile nie wykonuje się kilku zapytań jeden po drugim w krótkim odstępie czasu. Jeśli mamy większą ilość stron/projektów i słów kluczowych użycie proxy jest koniecznością.

 9. gość pisze:

  Witam serdecznie,
  bardzo dobrym narzędziem jest... m.in.
  "Wybór wyszukiwarki (google.pl, google.co.uk, google.com, google.de, google.es, google.nl, google.ru, bing.com, yahoo.com, szukaj.wp.pl i inne) w której ma być wyszukiwana fraza"
  "Obserwowanie kompletnych wyników wyszukiwania w Google (TOP10 i TOP100) z każdego dostępnego dnia na danym koncie"

 10. Krzysiek pisze:

  Narzędzie że tak powiem "daje radę" :) Wersja desktop nie przypadła mi do gustu specjalnie, ale za to odpowiednik przeglądarkowy owszem :))

 11. Bogdan Markowicz pisze:

  Niestety zawiera dużo błędów. Np kompletnie nie radzi sobie z google.co.uk nie zaczytuje fraz. Wpisywanie kodów cpatcha jest bezsensu w ogole nie działa, trzeba to robić ręcznie w przeglądarce.
  ... mowie tu o wersji premium.

  Autorzy zobligowali sie do patcha, odpisują rzetelnie na pytania, i to sie chwali, w zamian za problemy dali mi dostęp za darmo do usługi premium w seo stat online.

  i... jest to samo, nie czyta fraz z google uk... mam nadzieje ze sobi z tym poradzą bo narzędzie dość elastyczne, przystępne cenowo i czytelne ale bledy z tym uk są demotywujące do dalszej współpracy.

 12. Mariusz Kołacz pisze:

  Dzięki za informacje, nie wiedziałem o tych bugach. Może autorzy udoskonalą narzędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *