jogging smartwatch
Urządzenia mobilne

Czym kierować się przy zakupie smartwatcha?

Szeroki asortyment smartwatchów dostępny na polskim rynku akcesoriów elektronicznych nie ułatwia wyboru. Czym kierować się przy jego zakupie – designem, funkcjami pozwalającymi na kontrolowanie parametrów życiowych i monitoring skuteczności treningu czy też możliwością współpracy z innymi urządzeniami elektronicznymi? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi – wszystko zależy od Twoich potrzeb i celów, do jakich będziesz używać inteligentnego zegarka.

Zainwestuj w smartwatch i monitoruj swój stan zdrowia!

Jeśli smartwatch ma się sprawdzić jako mobilne urządzenie do kontroli stanu Twojego zdrowia oraz postępów treningu, koniecznie zwróć uwagę na parametry, których pomiaru dokona sprzęt. Na pewno przyda Ci się pulsometr do mierzenia tętna czy opcja pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Warto też postawić na urządzenie wyposażone w pulsoksymetr do pomiaru saturacji.

Jeżeli zmagasz się ze schorzeniami przewlekłymi, wymagającymi nieustannego monitoringu zdrowia, mogą Ci się przydać jeszcze inne funkcje inteligentnego zegarka, na przykład pomiar częstotliwości oddechu. Z kolei do kontrolowania przebiegu i rezultatów codziennych treningów nieoceniony okaże się smartwatch z krokomierzem i licznikiem spalonych kalorii. Pozwoli on też czuwać nad postępami w redukcji wagi ciała.

Smartwatch – sprzęt do nawigacji, płatności zbliżeniowych i komunikacji

Dla każdego użytkownika smartwatcha ważne jest też, w jaki system operacyjny producent wyposażył urządzenie. Do najpopularniejszych należy Android (sygnowany logiem marki Google) oraz iOS od firmy Apple. Wybierając inteligentny zegarek, zadbaj, aby był kompatybilny z Twoim smartfonem, i postaw na model z systemem operacyjnym, w jakim pracuje telefon.

Jeżeli urządzenie ma przejąć część funkcji smartfona, zainwestuj w model z opcją wykonywania połączeń głosowych oraz wysyłania i odbierania wiadomości. Zwróć też uwagę, w jaki sposób smartwatch łączy się ze smartfonem (za pomocą sieci WiFi lub Bluetooth). Jeśli zaś zamierzasz używać smartwatcha jako sprzętu do nawigacji i dokonywania płatności zbliżeniowych, postaw na urządzenie z systemem GPS i technologią NFC. Bogaty wybór smartwatchów z wieloma wymienionymi funkcjami znajdziesz na stronie https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartwatche-i-zegarki/smartwatche.

Postaw na smartwatch o atrakcyjnym designie

Jeżeli zaliczasz się do fanów gadżetów elektronicznych, ważna będzie dla Ciebie nie tylko funkcjonalność smartwatcha, ale również jego design. Producenci oferują bogaty asortyment urządzeń, które docenisz nie tylko za ich walory użytkowe, ale też atrakcyjne wzornictwo. Do wyboru masz inteligentne zegarki o większych i mniejszych wyświetlaczach oraz różnych rozmiarach i kształtach koperty – możesz sięgnąć po smartwatch z kopertą prostokątną, okrągłą bądź kwadratową. Koperty różnią się też materiałem wykonania. Bywa to tworzywo sztuczne, stal szlachetna, ceramika, aluminium bądź inny metal. Na który z nich postawisz, zależy jedynie od Twoich indywidualnych preferencji i upodobań. Równie duże jest zróżnicowanie materiałów, z których produkowane są paski do zapięcia zegarka wokół przegubu dłoni. Do najpopularniejszych należą urządzenia z paskami z tworzywa sztucznego, ale możesz też wybrać model z opaską materiałową lub ze stali szlachetnej.

smartwatch

Artykuł zewnętrzny