wordpress napis

Platinum SEO Pack – usunięcie informacji o wersji

Platinum SEO Pack jest wtyczką WordPress wspomagającą proces optymalizacji witryny pod kątem SEO. Niestety dodatek tak jest skonstruowany, że w domyślnej konfiguracji pokazuje wersję wtyczki, która jest dostępna dla każdego odwiedzającego. Nie jest to bezpieczne i wymaga naszej interwencji. W tym poradniku dowiesz się jak pozbyć się tej informacji z kodu strony.

Jak usunąć z kodu informację o używanej wersji?

Otwieramy do edycji plik platinum_seo_pack.php

Odszukujemy następujący fragment kodu:

echo "\n<!-- platinum seo pack $this->version ";
if ($this->ob_start_detected) {
echo "ob_start_detected ";
}
//echo "[$this->title_start,$this->title_end] ";
echo "-->\n";

Obejmujemy go w komentarz blokowy ⁄*…*⁄

⁄*echo "\n<!-- platinum seo pack $this->version ";
if ($this->ob_start_detected) {
echo "ob_start_detected ";
}
//echo "[$this->title_start,$this->title_end] ";
echo "-->\n";*⁄

 

W ten sposób usunęliśmy pierwszy człon informacji <!– platinum seo pack 1.3.4 –>

Ponownie zaglądamy do pliku, tym razem szukamy następującego fragmentu:

echo "<!-- /platinum one seo pack -->\n";

Komentujemy wpis:

/*echo "<!-- /platinum one seo pack -->\n";*/

Zapisujemy zmiany i przesyłamy plik na serwer.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

2 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować

  • Przydatny wpis, zwłaszcza dla początkujących. Jeśli ktoś nie chce grzebać w kodzie wtyczek, czy WordPressa, może skorzystać z wtyczki Secure WordPress, która także usuwa informacje o wersjach wtyczek, szablonów, samego silnika WordPress i jeszcze kilka innych rzeczy.

    • Dobrze że o niej wspominasz, Secure WordPress to bardzo przydatna wtyczka, niestety nie radzi sobie ona z każdym dodatkiem użytym na blogu, z niektórych trzeba ręcznie usunąć numery wersji. Jest też inna wtyczka, równie ciekawa, ale o większych możliwościach – Better WP Security http://wordpress.org/extend/plugins/better-wp-security/
      Niestety Better WP Security czasami może nieźle namieszać, albowiem ingeruje w ustawienia .htaccess, stąd też bez backupu tego pliku ani rusz, przed wprowadzaniem tej wtyczki. Świetny dodatek to jest, lecz miałem z nim problemy stąd powszechnie go nie rekomenduję, ale warto wypróbować.