przegladarka-www-okno

Plik htaccess - Blokada dostępu do strony dla konkretnej przeglądarki

W komentarzu do wpisu o zabezpieczaniu CMS WordPress padło pytanie: W jaki sposób zablokować dostęp do witryny z poziomu .htaccess tylko dla konkretnej wersji przeglądarki. W niniejszym artykule przedstawię dwa rozwiązania, pierwsze bazujące na mod_setenvif, drugie na mod_rewrite. W tym miejscu można również zadać pytanie - dlaczego czytelnik chce blokować wejścia z konkretnej wersji przeglądarki? Powodów może być wiele...

Czytaj dalej

polish-seo-tools-2

TOP 20 najlepszych polskich narzędzi SEO

Osoby, które dobrze mnie znają wiedzą doskonale... tandety nigdy nie promuję, za żadne pieniądze! Jeżeli narzędzie jest kiepskie wprost to powiem, robiąc sobie przy okazji 100 wrogów, ale to już inna historia. Wielokrotnie czytelnicy dopytywali, jakie polskie narzędzia SEO mogę polecić i tym sposobem powstała niniejsza lista - najlepszych polskich programów i usług SEO dla e-marketingu. W tej chwili testuje kilka projektów w fazie beta, więc niewykluczone, że ranking ulegnie przetasowaniu.

Czytaj dalej

super-image-harvester-ikona

Super Image Harvester Free - bot do scrapowania zdjęć

Super Image Harvester to darmowy bot do automatyzacji pobierania grafik z takich serwisów społecznościowych jak Pinterest, Tumblr, We Heart It czy Instagram. Oficjalnie program potrafi również scrapować grafiki z Google, jednak w testowanej wersji część funkcji była wyłączona. Czy Super Image Harvester to solidny kawałek softu? Zapoznaj się z prezentacją, poznaj jego mocne i słabe strony.

Czytaj dalej

beamusup-ikonka

Zbieranie danych do audytu SEO - BeamUsUp SEO Crawler

Każdy audyt SEO rozpoczynamy od zebrania danych używając do tego celu różnego typu oprogramowania, od darmowego (Netpeak Spider, Visual SEO Studio, IIS SEO Toolkit, WildShark SEO Spider), aż po komercyjne desktopowe aplikacje. Na rynku funkcjonują również narzędzia on-line, które udostępniane są w modelu abonamentowym. W tym wpisie jednak nie będę pisał o drogich narzędziach on-line, a o kolejnym małym zgrabnym desktopowym i w dodatku darmowym programie, który może pomóc zebrać informacje o witrynie, do późniejszego wykorzystania w audycie SEO.

Czytaj dalej