przegladarka-www-okno

Plik htaccess - Blokada dostępu do strony dla konkretnej przeglądarki

W komentarzu do wpisu o zabezpieczaniu CMS WordPress padło pytanie: W jaki sposób zablokować dostęp do witryny z poziomu .htaccess tylko dla konkretnej wersji przeglądarki. W niniejszym artykule przedstawię dwa rozwiązania, pierwsze bazujące na mod_setenvif, drugie na mod_rewrite. W tym miejscu można również zadać pytanie - dlaczego czytelnik chce blokować wejścia z konkretnej wersji przeglądarki? Powodów może być wiele...

Czytaj dalej

polish-seo-tools-2

TOP 20 najlepszych polskich narzędzi SEO

Osoby, które dobrze mnie znają wiedzą doskonale... tandety nigdy nie promuję, za żadne pieniądze! Jeżeli narzędzie jest kiepskie wprost to powiem, robiąc sobie przy okazji 100 wrogów, ale to już inna historia. Wielokrotnie czytelnicy dopytywali, jakie polskie narzędzia SEO mogę polecić i tym sposobem powstała niniejsza lista - najlepszych polskich programów i usług SEO dla e-marketingu. W tej chwili testuje kilka projektów w fazie beta, więc niewykluczone, że ranking ulegnie przetasowaniu.

Czytaj dalej

super-image-harvester-ikona

Super Image Harvester Free - bot do scrapowania zdjęć

Super Image Harvester to darmowy bot do automatyzacji pobierania grafik z takich serwisów społecznościowych jak Pinterest, Tumblr, We Heart It czy Instagram. Oficjalnie program potrafi również scrapować grafiki z Google, jednak w testowanej wersji część funkcji była wyłączona. Czy Super Image Harvester to solidny kawałek softu? Zapoznaj się z prezentacją, poznaj jego mocne i słabe strony.

Czytaj dalej

beamusup-ikonka

Zbieranie danych do audytu SEO - BeamUsUp SEO Crawler

Każdy audyt SEO rozpoczynamy od zebrania danych używając do tego celu różnego typu oprogramowania, od darmowego (Netpeak Spider, Visual SEO Studio, IIS SEO Toolkit, WildShark SEO Spider), aż po komercyjne desktopowe aplikacje. Na rynku funkcjonują również narzędzia on-line, które udostępniane są w modelu abonamentowym. W tym wpisie jednak nie będę pisał o drogich narzędziach on-line, a o kolejnym małym zgrabnym desktopowym i w dodatku darmowym programie, który może pomóc zebrać informacje o witrynie, do późniejszego wykorzystania w audycie SEO.

Czytaj dalej

Rank Tank

Bezpłatne narzędzia SEO od Rank Tank

Narzędzia Rank Tank w większości autorstwa Sean Malseed to kolejna spora dawka ciekawych i zarazem inspirujących programów, skryptów i arkuszy kalkulacyjnych wspierających pracę specjalistów SEO. Na chwilę obecną autor udostępnia 16 narzędzi, z czego 4 to desktopowe produkcje: Mobile-friendly SERP Testing Tool, Infinite Google Suggest Keywords, Desktop Rich Snippet and Search Appearance Tool, Link Disavow Wizard. Warto poznać każde z nich!

Czytaj dalej

tytanseo

Analiza SEO strony i analiza konkurencji TOP10 - TytanSEO

Tym razem przedstawię narzędzie autorstwa Mariusza Żabickiego - TytanSEO, udostępniany na licencji Freeware. Program napisany w języku programowania Python, dostępny w tej chwili tylko na platformę Windows (co mnie troszkę dziwi, w końcu to Python). Sofcik można wykorzystać do analizy SEO, sprawdzenia pozycji, porównania 2 stron, analizy konkurencji TOP10. Tego typu narzędzia wciąż mogą znaleźć swoje miejsce na rynku, ponieważ jak dotąd nikt nie napisał idealnego progamu do analiz SEO (audytów), nawet komercyjne aplikacje nie mają wszystkich potrzebnych funkcji.

Czytaj dalej