Podczas przeglądania strony nie ma nic gorszego jak duża liczba odsyłaczy, które nie działają. Już po pierwszym napotkanym błędzie frustracja użytkownika może być tak duża, że bez chwili zastanowienia opuści naszą stronę, przy okazji wyrabiając sobie o niej złe zdanie, co może przełożyć się na globalny spadek reputacji witryny i utratę odwiedzających. Czy na Twojej stronie znajdują się uszkodzone linki? Sprawdź!
Fast Link Checker Lite to okrojona wersja komercyjnego produktu FLC. Darmowa wersja w zupełności wystarcza do przeskanowania średniej wielkości serwisu.
Kluczowe funkcje:
- Generowanie raportów (pełny/tylko uszkodzone linki), możliwość zapisu raportu do pliku HTML,
- Sprawdzanie stanu linków wewnętrznych i zewnętrznych (wychodzących),
- Może sprawdzać linki w witrynie (globalnie) lub tylko na wybranej podstronie,
- Sprawdzanie stanu linków prowadzących do plików (css, js, obrazy i inne),
- Skanowanie z uwzględnieniem wytycznych znajdujących się w pliku robots.txt
W oknie ustawień skonfigurujemy wiele istotnych elementów jak czas oczekiwania, liczbę wątków, rodzaj strony kodowej, identyfikację bota (User Agent string, system operacyjny), proxy a także typy rozpoznawanych plików.
Jakie informacje zawierają raporty? W raportach znajdziemy podstawowe dane między innymi: status HTTP, title, rozmiar, typ dokumentu oraz pozycję wystąpienia odsyłacza w postaci opisu np. Line: 153, Col: 247 when you click on “Strona główna”.
Liczba informacji nie jest zbyt duża. Screaming Frog SEO Spider – inny znany program w tym segmencie, bardzo wysoko wyznaczył poprzeczkę i to on jest niekwestionowanym liderem, mimo to Fast Link Checker Lite można użyć do projektów, które nie wymagają szczegółowej analizy SEO, takich które mają jedynie za zadanie wykryć uszkodzone odsyłacze.
Wszystkich chętnych polecam program, Xenu. Jest on darmowy no i nie ma ograniczeń co do ilości podstron
Witaj 🙂 Dziękuję za ten wpis, to bardzo przydatne narzędzie 🙂 Za chwilę je wypróbuję na moich stronach
Jest tylko mały błąd związany z kodowaniem polskich znaków. Np. kilka plików graficznych zawierających w nazwie “ł,ą”, nie odnajduje. Program ciekawy i szybki – ciekawszy interfejs niż Xenu, jednak ten radzi sobie dobrze z polskimi znakami. Może wersja płatna nie ma z tym problemów…
Dzięki za informację. Za krótko ten soft testowałem, aby wykryć wszelkie kruczki. Szczęśliwie takich programów jest sporo więc można wybierać 😉
problem z uszkodzonymi linkami jest naprawdę duży. Program taki przydaje się zwłaszcza w przypadku gdy wymieniamy się linkami (link za link) wyedy jesteśmy w bardzo szybkim czasie sprawdzić czy nasze linki nadal widnieja na stronie partnera
Jest jakieś narzędzie, które na szybko sprawdzi mi stany kodu http po tym jak podam mu listę url? Xenu i powyższym program z tego co mi się wydaje “orze” od razu całą domenę, a nie konkretnie podany url…
Sprawdź NetPeak Checker.
@zoozool
Xenu to prawdziwy kombajn. Ja osobiście swego czasu używałem go do map stron, dla stron pod swl.
Netpeak to świetny soft. Solidna lista proxy i można pięknie listy przesiewać. Dzisiaj pojawił się update do 2.1.1.29.
W końcu… nawet nie wiecie ile szukałem takiego narzędzia. Na jednej ze stron któe prowadzę mam z tym problem i już 3 dzień szukam. Dzięki autorowi za artykuł i Wam za komentarze i inne propozycje programów. Zasiadam do ich testowania. Dzięki jeszcze raz.
Tego mi właśnie trzeba do mojej Joomli! ostatnio musiałem przebudować serwis i powstało sporo martwych linków. Przyda się.
Również polecam Xenu… fajnie działa, nie ma ograniczeń co do ilości skanowanych podstron. Jeśli masz zwykłą statyczną stronę to fajnie może się nadawać do generowania sitemap.xml pod google. Testowałem i fajnie działa.
Przydatny program, dzięki 🙂 Ja od siebie mogę także polecić osobom korzystającym ze skryptu WordPress wtyczkę Broken Link Checker, która również świetnie wywiązuje się ze swoich zadań, ma duże możliwości konfiguracji i posiada ciekawe funkcje – między innym powiadomienia o wykryciu uszkodzonych linków wysyłane na adres e-mail.
program fajny,tylko szkoda że nikt nie wspomniał że przy kilku tysiącach linków program na dłuższą chwile zawiesza cały komputer, aczkolwiek gdyby nie to działa naprawdę dobrze
Dokładnie tego szukałem. Czytałem dużo o tym że w ScrapeBox-ie jest taka opcja ale program ten jest płatny więc prezentowana przez Ciebie będzie idealna dla początkujących. Sam ja sprawdzę i porównam szybkość działania z Scrapeboxem. Ps. Seok – większość programów przy kilku tysiącach linków bardzo wolno chodzi lub tak jak pisałeś zawiesza komputer.