pasujące do siebie elementy

DB Cache Reloaded, kompatybilność z WordPress 3.1.x

Po wielu tygodniach oczekiwania wreszcie dzisiaj przyszedł czas na zaktualizowanie WordPressa do najnowszej dostępnej wersji. Jak to czasem bywa podczas update, nie obyło się bez drobnych problemów, głównie za sprawą wtyczki DB Cache Reloaded.

DB Cache Reloaded to jedna z ważniejszych wtyczek na moim blogu, pozwala ograniczyć ilość zapytań do bazy, dzięki czemu w danej jednostce czasu, strona może obsłużyć większą liczbę użytkowników. Na ten temat możecie przeczytać w jednym z poprzednich wpisów o optymalizacji WordPress.

Niestety DB Cache Reloaded w wersji 2.1 nie wspiera już najnowszego WordPressa (v3.1). Po aktualizacji można zaobserwować liczne błędy, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie systemu buforowania zapytań. Aby przywrócić dawną funkcjonalność należy wyposażyć się w nową wersję wtyczki – DB Cache Reloaded Fix.

Procedura aktualizacji DB Cache Reloaded

Pozbywamy się starej wtyczki, przechodzimy do Kokpit => Wtyczki => na liście zainstalowanych dodatków odnajdujemy DB Cache Reloaded i klikamy Wyłącz, następnie usuwamy wtyczkę. Można tego dokonać na dwa sposoby, za pośrednictwem FTP lub bezpośrednio przez panel zarządzania WordPress. Wybór metody należy do Was.

Po usunięciu starej wersji, pobieramy na lokalny dysk twardy DB Cache Reloaded Fix i instalujemy dodatek. Tym razem wybiorę standardową metodę instalacji. Będąc na ekranie Wtyczki wybieramy Dodaj nową. Pojawi się ekran Zainstaluj wtyczki. Z menu wybieramy Wyślij plik na serwer.

Wskazujemy miejsce położenia pobranego archiwum db-cache-reloaded-fix.2.2.1.zip i klikamy Zainstaluj.

Ostatnim etapem jest aktywacja wtyczki. Będąc na ekranie “Instalacja wtyczki z wysłanego na serwer pliku: db-cache-reloaded-fix.2.2.1.zip” klikamy opcję Włącz wtyczkę.

Teraz pozostaje tylko wstępnie przetestować, czy wszystko na blogu funkcjonuje prawidłowo.

4 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Porada odnośnie aktualizacji spadła mi z nieba, właśnie parę dni temu się zastanawiałem jak to zrobić 🙂
  Dzięki.

 • Wielkie dzięki. Wtyczka śmiga, aż miło. 😉

  Wiesz może, jak sprawdzić ilość zapytać do bazy? Bo jestem ciekawy obciążenia MySQL pod WP.

  • Przejdź do Ustawienia => DB Cache Reloaded Fix. W sekcji “Załaduj szablon statystyk” wpisz kod:

   Wygenerowano w {timer} sekund. Wykonano {queries} zapytań do bazy danych i {cached} zapisanych zapytań. Używana pamięć – {memory}

   Gdzie {queries} to ilość zapytań do bazy danych. Zapisz ustawienia.

  • Okej, działa, dzięki. Po prostu było to zapisane w komentarzu i się nie wyświetlało na stronie.

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.