staty na zielono

Sprawdź statystyki SEO witryny w NP Checker

Pozyskiwanie informacji statystycznych dla witryn internetowych jest jednym z kluczowych elementów podczas określania stopnia konkurencyjności. W jednym z poprzednich artykułów opisałem jak wygląda analiza konkurencji przy pomocy świetnego darmowego dodatku do przeglądarek WWW – mowa oczywiście o SeoQuake. Tym razem chciałbym przedstawić interesującą alternatywę – program na platformę Windows, również darmowy, oferujący masowe sprawdzanie statystyk wliczając w to dane z systemów Majestic SEO oraz SEOmoz.

Netpeak Checker jest jednym z ciekawszych darmowych programów do masowego sprawdzania statystyk. Bez wątpienia zakres informacji o witrynach zaprezentowany w programie jest imponujący. Obecnie narzędzie jest w stanie pobrać blisko 35 parametrów, do których zaliczymy:

 • IP serwera hostującego witrynę, maskę podsieci, geolokalizację.
 • Page Rank strony, liczbę podstron zindeksowanych przez Google, obecność w katalogu DMOZ, obecność tzw. Site Links.
 • Wiek domeny określany na podstawie danych z archive.org oraz informacje z bazy Whois.
 • Statystyki dotyczące linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, liczba linków wychodzących ze strony głównej.
 • Statystyki www.alexa.com jak Alexa Rank, liczba stron linukjących do witryny etc.
 • Parametry SEOmoz: Page Authority (PA), Domain Authority (DA), mozRank (mR), mozTrust, Domain mozRank, Domain mozTrust oraz liczba backlinków.
 • Statystyki z systemów takich jak Majestic SEO, Ahrefs czy Bing.

Statystyki SEO Netpeak Checker

Obsługa programu jest bardzo prosta. Wybieramy Load i wklejamy listę adresów, zatwierdzamy ją. W głównym oknie programu pojawi się lista witryn. Zbieranie statystyk rozpoczynamy klikając Start check. Przed rozpoczęciem operacji można ustawić liczbę wątków, czym większa wartość tym zadanie szybciej zostanie ukończone, jednocześnie zwiększając szansę otrzymania blokady na adres IP. Zaleca się pozostawienie domyślnej wartości.

W lewej części okna można zdefiniować jakie parametry będą pobierane, poprzez odznaczenie/zaznaczenie wybranych pól. Oprócz tego użytkownik może dowolnie filtrować adresy URL na podstawie kilku kryteriów jednocześnie.

Każdy raport można zapisać w aktówce (sekcja Historia) lub eksportować do pliku w formacie arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel (*.xlsx).

NP Checker posiada wsparcie dla serwerów pośredniczących (Settings => Proxy List) oraz kilka innych funkcjonalności, istotnych z punktu widzenia użyteczności. Jestem przekonany, że ów program na stałe zagości w Waszym niezbędniku pozycjonera. Warto go mieć w swoim arsenale!

14 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Potwierdzam, że to fajna aplikacja. Jeśli ktoś z jakichś powodów nie lubi, nie może używać SEOquake to NP Checker może przypaść mu do gustu 🙂

 • Faktycznie ciekawy program. Działa szybko i można mieć wgląd w sytuację. Myślę, że jeśli tylko google się liczy to większość funkcji można wyłączyć. Pozdrawiam

 • Program niby OK ale SEOquake bije go wygodą korzystania. Dane dostajemy praktycznie na żywo, nie musimy odrywać się od przeglądarki.

 • Jak za tą cenę, program bardzo dobry.
  Zalety:
  – prosta instalacja
  – bardzo prosta obsługa
  – szybkość działania
  Wady:
  – demon dokładności to to nie jest
  Ale na tego typu narzędzia zawsze należy patrzeć z dystansem.
  Do zgrubnej, wstępnej analizy – OK.

  • Jest jeszcze jeden alternatywny program, będę miał “natchnienie” to też go opiszę 😉 Na razie w kolejce na publikację czekają kolejne darmowe narzędzia SEO.

 • Program właśnie się ściągnął, teraz leci dotnet. Ale zły jestem ;). Jak tak dalej pójdzie, to będę musiał złożyć do premiera podanie o przedłużenie dnia (w końcu Słońce Peru, więc chyba nie będzie problemu?). Jak tylko zainstaluję nowy program do SEO, to ktoś pokazuje mi nowy 🙂 a że pozycjonowaniem zajmuję się hobbystycznie, to nie mogę na nie poświęcać sporo czasu codziennie. Oczywiście nie marudzę, tak tylko zauważam, że jest tego sporo. Mariusz, można Ci zlecić pozycjonowanie? jeszcze się trochę pobawię, ale pewnie niedługo będę chciał oddać to komuś.

  • Trochę tego jest… ale będzie jeszcze więcej 😉
   Na ten czas zajmuje się głównie tematyką marketingu internetowego, w szczególności pozycjonowanie więc głównie takie artykuły będę pisać. Jeśli pojawią się jakieś inne to najprawdopodobniej i tak w większym bądź mniejszym stopniu związane będą z tym czym się zajmuje.

   Odnośnie pozycjonowania Twojej strony/stron, jak najbardziej, znasz do mnie adres mailowy więc jak będziesz potrzebował wsparcia śmiało pisz.

 • Skąd ty to wszystko bierzesz? Programy które prezentujesz na swojej stronie są bardzo przydatne i do tego większość w licencjach free. Prawdziwe perełki! W programie przede wszystkim podoba mi się ranking z SEOmoz

 • Jakie macie doświadczenia z tym programem. Ja niestety przestałem z niego korzystać. Jakbyście mogli coś więcej o swoich doświadczeniach napisać. Gdyż szukam programu za pomocą, którego mógłbym monitorować postępy promocji strony w internecie. Chyba, że macie jakieś inne propozycje lub uwagi.

 • Dość ciekawym rozwiązaniem do sprawdzania pozycji słow kluczowych jest Frankerizer. Obecnie go testuje i wydaje sie byc ciekawym rozwiązaniem. Nie ma ograniczenia w słowach kluczowych to ważne prawda?

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.