Systemy operacyjne

Zmiana rozmiaru menu start – poradnik dla Windows 10

menu start windows 10

Dzisiaj na forum komputerowym HotFix jeden z użytkowników zadał pytanie dotyczące zmiany rozmiaru menu start w Windows 10. Jak pewnie każdy z Was widział, domyślne menu w Windows 10 jest szerokie i zakrywa sporą część ekranu, w związku z powyższym pewnie nie jeden użytkownik będzie chciał to zmienić. Microsoft zadbał, aby modyfikacja rozmiaru była bardzo prosta…

W pierwszej kolejności odepnij wszystkie kafelki, otwórz menu start, kliknij prawym przyciskiem myszy na danym elemencie i wybierz Odepnij od ekranu startowego [1]. Powtórz czynność dla wszystkich elementów, które chcesz usunąć z menu Windows 10.

Zmiana rozmiaru menu start

Następnie umieść kursor myszy na krawędzi menu [2], gdy zmieni się wygląd kursora na <-> kliknij lewy klawisz myszy i przytrzymaj, a następnie przesuń kursor w lewą stronę. Podobnie możesz wykonać z górną krawędzią [3] dostosowując całkowicie rozmiar menu start do swoich potrzeb.

Wąskie menu start w Windows 10…

Wąskie menu start

W miarę możliwości czasowych wszelkie rozwiązania problemów z Windows 10 będę omawiał na blogu.

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.