właściwa decyzja

Zapadła decyzja w sprawie udostępnienia programu…

Lato w pełni, pogoda dopisuje, humor również. Dawno na moim blogu nie pojawiały się darmowe softy mojej produkcji więc postanowiłem z dniem dzisiejszym udostępnić dla wszystkich czytelników jeden z moich programów, który swą premierę miał już 27 kwietnia, jednakże nie był dostępny publicznie. Chodzi oczywiście o aplikację Bing Host Scraper. Dla przypomnienia, Bing Host Scraper pozwala zidentyfikować strony internetowe, które hostowane są na tym samym adresie IP.

Instrukcję oraz link do pobrania znajdziesz we wpisie o Reverse IP Lookup.

Przypominam, aby wykorzystać pełną moc programu należy pozyskać klucz API Binga, wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji.

Odwdzięcz się klikając +1 lub umieść ten wpis na swojej tablicy na Facebooku.

Miłych testów!

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

10 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Zabieramy się do testowania programu. Z drugiej jednak strony jak coś jest za darmo to wszyscy będą z tego korzystać i będzie brakować przewagi konkurencji… Ale tak czy tak dzięki 🙂

  • @Zgred, lewą nogą dzisiaj chyba wstałeś 🙂
   Reklamy są takie jak na Antywebie, nawet to samo umiejscowienie, nie chciałem by były one inwazyjne, ale faktycznie z krótkim wpisem jakoś nie komponują się, średnio artykuły na blogu mają po 4000 znaków, ten ma zdecydowanie mniej i od razu jest to widoczne. Wieczorem siądę do tego i zobaczę czy da się wyłączyć reklamy dla krótkich wpisów.

  • Niestety nie mam możliwości aby wyłączyć z automatu reklamy we wszystkich krótkich wpisach (na szczęście było ich niewiele) ale selektywnie dla każdego postu mogę to zrobić, także te które będą poniżej powiedzmy 1500 znaków nie będą miały reklam.

 • Dzięki za soft zaraz ściągam i będę testował jak działa 🙂 reklamy się rzucają w oczy, ale to przez krótki tekst.

 • Napisał byś coś więcej o tym narzędziu. W sieci istnieje klika darmowych narzędzi do scrapowania, z których korzystam z dwóch. Te dwa według mnie niczym niczym nie ustępują komercyjnym scraperom. Dodatkowo Tua Mamma posiada scraper pozwalający na scrapowanie blogów opartych na darmowej platformie blogowej wordpress – także za free. Ze scraperami akurat nie ma problemów w sieci, za to problem jest zdobycie dobrej listy proxy do nich (tani lub darmowy dostęp do tych proxy). Jak ktoś dużo korzysta z proxy, to zakup w marketach wychodzi dość drogo – mowa o prywatnych, a nie publicznych.

  • Witaj, soft BHS jest ściśle ukierunkowany na zbieranie informacji o hostach, nie jest to maszynka podobna do GScraper czy Scrapebox. Staram się nie wchodzić tam, gdzie jest duża konkurencja, tworzyć programów które już są na rynku, lepiej uderzać w niszę, a tutaj była nisza bo desktopowego softu na Windows do zbierania hostów z Binga zwyczajnie nie ma, owszem są skrypty pod Linuksa ale brakuje w nich jednego – odpytywania via API Binga – między innymi dlatego ten soft powstał.

   Powyższa moja wypowiedź jest też odpowiedzią, że dodawarki do katalogów czy do blastowania blogów nigdy nie zrobię (nawet z zamiarem sprzedaży). Dlaczego? Ponieważ jest to nieopłacalne, za duże nasycenie rynku, a walczyć o uszczknięcie kawałka tortu dla siebie nie ma sensu.

 • No to teraz łatwo będzie można demaskować innych. Miło, że ktoś udostępnił taki programik za darmo, a na pewno znajdą się chętni do jego używania. Zresztą jak to w Polsce – za darmo to biore 😉

 • Ja również przetestuję, jestem ciekaw jak się sprawdzi. Czy ktoś już może powiedzieć jak program wypadł? Chodziłoby o jakieś szersze uzasadnienie. 😉