konfiguracja

Konfiguracja Seo Panel, sprawdzanie pozycji w Google.pl

Seo Panel to darmowy system monitorowania pozycji słów kluczowych w wyszukiwarkach takich jak Google, Yahoo, Bing. Skrypt instalujemy na serwerze, dopasowujemy do własnych potrzeb, definiujemy użytkowników, domeny i słowa kluczowe, na koniec uruchamiamy instrukcję automatycznego sprawdzania pozycji. W drugiej części publikacji skupimy się na kwestiach konfiguracji oraz podstawach monitorowania, zarządzania domenami i użytkownikami w systemie.

Jeśli nie masz zainstalowanego skryptu zapoznaj się z pierwszą częścią poradnika… Instalacja Seo Panel.

Tworzenie użytkowników

Po zalogowaniu się do panelu administratora musimy dodać nową stronę i powiązać ją z danym użytkownikiem.

Początkowo w systemie będzie istniał tylko jeden użytkownik (administrator systemu), jeśli chcemy monitorować wiele stron warto je rozdzielić, tym bardziej jeśli będzie trzeba udostępnić statystyki. Wtedy użytkownik (klient) bez większych problemów zaloguje się na swoje konto i sprawdzi pozycje strony.

Przechodzimy do Admin Panel => Manadżer Użytkowników => Nowy Użytkownik i wypełniamy formularz.

Nowy użytkownik

Po wprowadzeniu danych klikamy Kontynuuj. Mamy już użytkownika, teraz dodamy witrynę i przypiszemy ją do konta.

Definiowanie nowej strony

Poprzez Manadżer Stron => Nowa Strona dodajemy witrynę.

Nowa strona

W polu Imię wpisujemy nazwę witryny lub URL, tak aby można było ją jednoznacznie zidentyfikować. Operację finalizujemy klikając Kontynuuj.

Manadżer stron

Na liście Manadżera stron pojawi się nowy wpis.

Seo Panel i monitorowanie pozycji w Google.pl

Logujemy się jako zwykły użytkownik. Zobaczymy dane statystyczne strony którą monitorujemy (wszystkie czynności możemy przeprowadzić z poziomu konta administratora, logowanie na konto użytkownika nie jest wymagane).

Panel użytkownika

Udajemy się do lokalizacji Narzędzia Seo => Sprawdzenie pozycji keyword’ów => Manadżer keyword’ów => Nowy Keyword. Do wyboru będą tylko trzy wyszukiwarki www.google.com, www.yahoo.com oraz www.bing.com, niestety domyślnie brak zlokalizowanych wersji wyszukiwarki Google.

Mamy do wyboru dwie opcje, kupić dodatek do Seo Panel wprowadzający wyszukiwarkę www.google.pl, albo wykonać kilka prostych czynności, które pozwolą skorzystać z polskiej wersji. Jak wiecie wyniki dla google.com i google.pl są różne, dlatego nie mamy wyboru, aby uzyskać wiarygodne dane trzeba wprowadzić wyszukiwanie targetowane na polską wersję. Jak tego dokonać?

Seo Panel wykorzystuje bazę danych SQL, są tam przechowywane wszelkie ustawienia skryptu, zatem wystarczy dodać lub zmodyfikować odpowiedni rekord w bazie i uzyskamy dostęp do polskiej wersji wyszukiwarki Google.

Logujemy się do panelu zarządzania bazą danych MySQL – phpMyAdmin.

http://mojadomena.pl/phpmyadmin

W panelu z lewej wybieramy bazę Seo Panel.

Seo Panel phpMyAdmin

Przechodzimy na zakładkę SQL.

phpMyAdmin SQL

W polu Wykonanie zapytania/zapytań SQL do bazy wpisujemy następujące polecenie:

INSERT INTO `searchengines` VALUES(4, 'www.google.pl', 'http://www.google.pl/search?hl=[--lang--]&num=[--num--]&q=[--keyword--]&start=[--start--]&cr=country[--country--]&as_qdr=all', '', 100, 0, 100, 100, '<li.*?class="?g.*?<a.*?href="\\/url\\?q=(.*?)&sa=U.*?>(.*?)<\\/a>.*?<div.*?>(.*?)<cite>', '<div id="?ires"?>', '<\\/ol>', 1, 2, 3, NULL, 1);

Następnie klikamy Wykonaj. Jeśli zapytanie zostało poprawnie wykonane otrzymamy komunikat: Dodane rekordy: 1 Wykonanie zapytania trwało…

Dla pewności możemy sprawdzić ręcznie czy rekord istnieje. Przechodzimy na zakładkę Struktura. Szukamy tabeli searchengines i wybieramy ikonę z etykietą Przeglądaj.

W tabeli powinny być cztery rekordy (wyszukiwarki) w tym nasza definicja Seo Panel dla www.google.pl

Powyższa metoda nie zawsze sprawdza się. Seo Panel testowałem na trzech hostingach i na własnym serwerze, czasem występowały dziwne anomalie, pomimo poprawności wprowadzonych danych, przy sprawdzaniu pozycji na wyjściu był brak wyników. Dlatego poniżej prezentuję zapytanie realizujące proces aktualizacji pierwszego rekordu w tabeli searchengines:

UPDATE searchengines
SET domain = 'www.google.pl', url = 'http://www.google.pl/search?hl=[--lang--]&num=[--num--]&q=[--keyword--]&start=[--start--]&cr=country[--country--]&as_qdr=all'
WHERE id = '1'

Wracamy do Manadżera keyword’ów i klikamy Nowy Keyword.

Nowy keyword

Wprowadzamy dane, określamy lokalizację, wskazujemy wyszukiwarkę www.google.pl po czym klikamy Kontynuuj. Powtarzamy czynność dopóki nie zdefiniujemy wszystkich fraz.

Ręczne i automatyczne sprawdzenie pozycji

Seo Panel oferuje dwa warianty sprawdzenia pozycji, manualne (szybkie) i w pełni zautomatyzowane, uruchamiane cyklicznie.

Aby ręcznie sprawdzić pozycję frazy przechodzimy do Narzędzia Seo => Sprawdzenie pozycji keyword’ów => Szybkie sprawdzenie pozycji.

Szybkie sprawdzanie pozycji keywordu

Wypełniamy formularz i klikamy Kontynuuj. Po chwili otrzymamy wynik. UWAGA! Skrypt sprawdza pierwsze 100 wyników. Jeśli nie znajdzie witryny wyświetli komunikat: Nie znaleziono rekordów!

W przypadku automatyzacji procesu monitorowania pozycji należy dodać zadanie Cron. Jak tego dokonać?

Logujemy się na konto administratora Seo Panel. Przechodzimy do Manadżer Narzędzi Seo i aktywujemy usługę Cron dla Keyword Position Checker.

Manadżer narzędzi Seo

Przechodzimy do Manadżer Raportów => Komenda Cron i odczytujemy polecenie.

0 0 * * * php /home/użytkownik/domains/mojadomena.pl/public_html/cron.php

W tym wariancie zadanie będzie wykonywane cyklicznie o północy. Oczywiście możemy zmienić czas uruchamiania wedle uznania.

Logujemy się do panelu zarządzania DirectAdmin/cPanel, przechodzimy do sekcji Cron jobs i dodajemy powyższą komendę. Szczegóły dotyczące usługi Cron i znaczenia poszczególnych opcji znajdziecie w dokumentacji. Przykład dla cPanel…

W sekcji Advanced wybieramy Cron jobs.

Nowe zadanie Cron

Określamy ramy czasowe, w polu Command wpisujemy polecenie Cron do wykonania i klikamy Add New Cron Job. W cPanel mamy do dyspozycji kilka predefiniowanych ustawień (Common Settings), więc jeśli nie wiemy co i jak… warto skorzystać z gotowych ustawień, w razie wątpliwości należy zerknąć do dokumentacji.

Na tym zakończymy drugą część poradnika. Zaprezentowany materiał poruszył najistotniejsze kwestie konfiguracji i zarządzania. Jeśli coś jest niejasne lub któryś z punktów wymaga dodatkowego wytłumaczenia proszę o informacje w komentarzach.

51 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Mi niestety seopanel nie sprawdza pozycji w żadnej wyszukiwarce, pokazuje albo brak rekordów albo kreseczki. Oczywiście jestem pewien, że moja strona występuje w pierwszej setce na dane zapytania.

  • Aby coś doradzić musiałbym znać szczegóły, jak coś napisz na mail lub gg może coś da się zaradzić. U mnie wszystko działa, kiedyś sprawdzałem dla pewności w trzech innych narzędziach i każde zwracało poprawny wynik tzn. pozycje były takie same, chyba tylko w jednym narzędziu (SEO SERP) różnice były niewielkie więc jeśli chodzi o wiarygodność wyników Seo Panel, dokładność jest porównywalna z komercyjnymi systemami monitorowania.

 • @homoklikus, no to bardzo ciekawa sprawa, teraz uruchomiłem sprawdzanie i na 98 keywordsów ani jeden nie został poprawnie pobrany hehe. Czyżby znowu spamerzy z PL? Rzucili się na Seo Panel i po zawodach 😛 Zmieniłem i proxy, User Agent, nawet w HTTP Headers zmieniłem Refferal i guzik nie działa. Jeszcze wczoraj rano działało. Ech…

  • Właśnie miałem zapytać, czy SeoPanel radzi sobie z ostatnimi zmianami w SERP-ach. Szczegółów tych zmian nie znam, ale podobno wprowadzono dodatkowe przekierowania na serwery Google, przez co posypało się sporo narzędzi do sprawdzania pozycji. Może to przez to SeoPanel przestał działać?

  • Wczoraj wieczorem sprawdzałem Seo Panel nie działał, na localhost ani na dwóch hostingach więc to nie jest przypadek. Jak będzie dziś na gadu kumpel co ma hosta na linuxpl zapytam się czy u niego działa ale wątpię. Pamiętam że w wersji 3.0.3 też tak było, jak Google wprowadziło zmiany nic nie działało, dopiero modyfikacja RegEx pomogła a tutaj nie wiem czy to zadziała, nie sprawdzałem jeszcze. Co do ostatnich modyfikacji przyznam się bez bicia że nie słyszałem o nich, oni tak dużo zmian wprowadzają, że nie można nadążyć, ale poczytam o tym więcej dzięki za informacje.

   Sprawdzanie z wykorzystaniem Google Chrome SEO SERP działa, w SeoStatMini coś szwankuje, sprawdzę jeszcze narzędzia online może coś jest na rzeczy.

   Dobrze że nie korzystam tylko z jednego narzędzia bo bym teraz leżał i kwiczał a tak to mam furtkę :/

 • Nie chce nikomu robić reklamy ani antyreklamy ale często to co proste jet naprawdę skuteczne. Dlatego mogę polecić free monitor for google. Bardzo proste w obsłudze i niezawodne.

 • Też próbowałem. Teraz używam płatnej wtyczki seo presor i podpowiada w jakim procencie jest zrobiony wpis pod seo. Pomaga ustalić jakie zmiany wprowadzić we wpisie aby był akceptowany dobrze przez Google i dobrze się pozycjonował.

  • Nie rozumie co ma wtyczka do wordpress ,, SEO presor” do skryptu SEO Panela umożliwiającego monitorowanie pozycji w wyszukiwarkach ?? he ?? 🙂 Przecież to 2 całkiem inne narzędzia 🙂

  • Zapytanie dodające nowy rekord to nic innego jak zrzut pierwszego http://www.google.com z drobną modyfikacją więc sama postać z tego co widzę musi być poprawna, inną kwestią jest fakt, iż obecnie sprawdzanie w google w Seo Panel nie działa jak powinno. Dziwne anomalie są, niektóre słowa na wyjściu mają prawidłową pozycję podaną, inne zwracają informację Nie znaleziono rekordów pomimo, że na 100% fraza jest w TOP 100. Będę miał chwilkę czasu posiedzę nad tym. Może faktycznie jest tak jak piszesz, że czegoś brakuje w RegExp, chyba bez modyfikacji nie obejdzie się. Dzięki za informacje i pozdrawiam.

 • Jak wygląda wytuacja po 10 dniach. Czy skrypy ożył i nadaje się do używania w polskich warunkach? Narobiłem sobie smaku a tu widzę, że w komentarzach smutne info jedno za drugim \

  • Na localhost wszystko u mnie działa, Seo Panel wszystko ładnie pobiera. Na “fizycznym” hoście nie sprawdzałem.

 • Najlepszym narzędziem do sprawdzania pozycji jaki mogłem używać to programik który można sciągnąć ze strony… Bardzo prosty w użyciu i instalacji (desktopowy soft).

  • Witaj, dzięki za informacje, nie znam tego programu, zaraz wypróbuję. Pozdrawiam 🙂

  • Mogę powiedzieć, że nie głupie to narzędzie. Na pewno lepszy wynalazek od tego seo panela. Jak wiadomo, jak ktoś posiada dużo stron / dużo fraz, a nie ma dobrych proxy to i tak takie narzędzie mu nic nie da 🙂 Jakby co to ten tzw. SEO Soft posiada opcję zmiany proxy. Ale dodawania stron, a właściwie rozwiązanie zakładkowe z konfiguracji stron 😉 śmieszy mnie.

 • No prosze, to już mamy darmowe narzędzia, niepotrzebnie wydałem trochę gotówki na narzędzie do monitorowania pozycji, aczkolwiek najważniejsze że narzędzie działa, coby google się nie wściekało musiałem zrobić listę proxy przez które odbywa się sprawdzanie 😉

 • Uruchomiłem dzisiaj Seo Panel i ostro testuję.
  Bo tak na pierwszy rzut oka jest spoko. Początkowo sam dodawałem pl, ale w moimp przypadku sprawdził się twój update. Jadę na nazwa.pl

 • Działa wam ten program. U mnie mimo, że strona znajduje się w top10, seopanel pokazuje brak rekordów. Testowałem na kilku stron i wszędzie to samo.

 • Bo program szuka domyślnie na Google.com, a nie Google.pl.
  Trzeba to odpowiednio prze konfigurować od strony bazy.
  Ale najpierw zrób kopię bazy 🙂

 • Dodalem google.pl wedlug powyzszej instrukcji. Jednak to nie pomogło. Nie znajduje w ogole rekordów. Bede musial kupic jakieś lepsze narzędzie, bo z darmowych to chyba nie bedzie nic ciekawego.

  • Wersja 3.2 działa bez problemu z google.pl (testowane na localhost), zarówno metoda automatyczna odpalana przez Task Scheduler (cron) jak i ręczna więc coś musi być nie tak u Ciebie. Jak skrypt Masz na hostingu to nic nie poradzę, admini mogli coś zablokować bo pełno ludzi używa do monitorowania Seo Panel.

 • To jeśli chcesz kupić coś taniego, to polecam Serpmonster.
  Jak płacę jakieś 3zł miesięcznie za 20 fraz. Żeby było taniej, to coś tam jeszcze przedstawiałem odnośnie proxy na lokalnym serwerze.
  Lub Seostation, ale za darmo to 3 frazy, no i ja mam tam 3 strony na 3 frazy 🙂 – ładniejsze i przyjemniejsze od poprzednika, ale cena zniechęca.

 • Jak dla mnie Seo panel to porażka, walczyłem z tym softem troche i musze przyznać, że wyniki spoooro odbiegają od rzeczywistosci. Mialem postawiony soft na localu i na hostach i slabo.
  Np. jedną frazę mam wg seo na 61 gdzie defacto jest na 40 ( pod tym względem dobrze dziala ten seo-stat mini i seo soft) jak dla mnie zbyt duża rozbieżność, praktycznie każda fraza jest błedna ( a nie miałem ich duzo ok 20)
  Jedyny plus ze seo panel wykorzystuje bazke i crony, i mozna wyniki backupowac. Ja jak np. zaktualizowalem sobie seo softa to wszystko poszlo..wpizd… bez pytania (więc uważajcie).
  PS.
  Insercik jest błędny albo już nieaktualny, nie da sie wyszukiwać jak go zastosowałem (brakuje & we wpisie)
  Ja zrobilem tak ze skopiowałem inserta z google.com i zmienilem tylko domenke.
  z reszta jak sie wpisze polską fraze na google.com to de facto dostanie się ten sam wynik.

  • Możliwe, dla najnowszej wersji nie robiłem od zera modyfikacji, tylko sam update.

 • Witam
  Zapytanie nie działa ponieważ jest błąd. Poprawione zapytanie:
  INSERT INTO `searchengines` VALUES(4, ‘www.google.pl’, ‘http://www.google.pl/search?hl=[–lang–]&num=[–num–]&q=[–keyword–]&start=[–start–]&cr=country[–country–]&as_qdr=all’, ”, 100, 0, 100, 100, ‘<li.*?class="?g.*?<a>(.*?).*?(.*?)‘, ”, ”, 1, 2, 3, NULL, 1);

  • Niestety ale podane zapytanie nie działa dokładnie bo:
   a) nie usuwa reklam z pierwszych pozycji listy
   b) czasami są spore różnice np fraza realnie na 10 pozycji a te zapytanie daje 28..
   Jakie jest więc poprawne zapytanie?

  • Może płatny dodatek oferowany przez producenta zmienia coś oprócz rekordu w bazie danych z zapytaniem do google. Np. dodaje odpowiedni kod do omijania reklam na polskich serpach jeśli są inne (ich ścieżka css spatch) niż na angielskich (nie sprawdzałem).
   Na razie seopanel może być pomocny chyba jednak tylko dla programistów którzy chcą wykorzystać fragmenty kodu dla własnych produktów – znam dwie firmy które bardzo ładne panele zrobiły na jego podstawie.
   Mi też nie działa dobrze – także zmieniając zapytanie na google.fr
   Zostaje więc jednak webpozycja lub jakieś inne wynalazki (desktopowe?). Ciekaw jestem co polecacie…?

  • Seopanel nie używam już bo od pewnego momentu pokazywał nieprawidłowe pozycje, prawdopodobnie wskutek aktualizacji skryptu ale nie miałem czasu zagłębiać się dlaczego tak jest.

   Webpozycja też przekłamuje wyniki, do tego teraz wprowadzają takie ograniczenia, że głowa boli, do darmowego monitorowania ten system już jest za słaby, trzeba szukać alternatyw. Za free masz desktopowy Seo soft francuskiej produkcji, który jest często aktualizowany.

  • Może to dlatego, że seopanel, podobnie jak wtyczki do chorme (seo serp, seo serp workbench) sprawdza pozycji w widoku 100 wyników/stronę i sobie przelicza a wtedy wyniki wyświetlają się kompletnie inne od tych wyświetlanych po dziesięć. Jest np. kilka podstron po kolei gdy w widoku standardowym jest tylko np. strona główna.

  • To prawda, ale akurat webpozycja ma inny błąd.
   Seo soft ma zbieranie danych co 10 (co 100 też jest) ale nie zawsze oddaje rzeczywistą pozycję. Jak sprawdzimy czasem w Chromie z włączonym trybem incognito to pozycje są inne. Oczywiście może to wynikać choćby z zaserwowania wyników z innego data center. W każdym bądź razie, jak tylko znajdę więcej wolnego czasu muszę swój soft do monitorowania zrobić, bo oprogramowaniu które używam nie można w 100% ufać.

 • Dzięki Tomcio za fix, wszystkim się przyda. Wypróbuję go kiedy ponownie zdecyduje się zainstalować Seo Panel, w tej chwili korzystam z innych rozwiązań.

 • Witam,

  Mam taki problem dodałem crona ale nie uaktualnia mi raportów, pozycji w zasadzie nic się nie dzieje, może mi ktoś pomóc?

  Dzięki !!

  • Skrypt przy instalacji generuje jakieś ID zainstalowanej kopii i chyba przy próbie odpalenia sprawdza czy już w tym dniu były sprawdzane pozycje. Poza tym może IP jest zbanowane w tym momencie zbanowane przez google. Spróbuj może ręcznie odpalić sprawdzanie pozycji – też przez proxy.
   Ostatnią opcją są niespełnone wymagania skryptu – raczej mało prawdopodobną.

 • Została właśnie wydana nowa wersja Seo Panel. Ciekawe czy już dobrze sprawdza polskie serpy.

  1) Theme Integration – Now you can change theme of seo panel and also you can develop your own themes for seo panel and distribute it to community.
  2) User Interface – We have changed the user interface of seo panel using CSS3 and also added one more theme to change the user interface.
  3) Performance – Improved performance of seo panel by decreasing number of database connections. This will improve the performance of cron job and report generation.
  4) Bugs – Fixed all issues with keyword position checker, Site Auditor, Backlink checker and Search engine saturation checker
  5) Other Changes – User friendly changes to keyword edit and directory submission sections.

  Spodobał mi się polecany na blogu program Rankerizer, jest świetny…a do google zagranicznego też polecany na tm blogu francuski SEO Soft.

 • Czy działa wam komenda?
  INSERT INTO `searchengines` VALUES(4, ‚www.google.pl’, ‚http://www.google.pl/search?hl=[–lang–]&num=[–num–]&q=[–keyword–]&start=[–start–]&cr=country[–country–]&as_qdr=all’, ”, 100, 0, 100, 100, ‚<li.*?class="?g.*?(.*?).*?(.*?)‚, ”, ”, 1, 2, 3, NULL, 1);

 • Upewnij się, że ilość kolumn wklejanych zgadza się z ty m w tabeli. Możesz też podać w insercie nazwy kolumn, do których wstawiasz dane.

 • Kilka dnii temu ruszyły prace nad nową wersją Seo Panel (3.4). Ma być już sensowne użycie proxy, nowy interfejs z jquery – zapowiada się obiecująco.

 • A mnie tam to narzędzie działa znakomicie, obecna wersja 3.3.1. Zmiany w bazie dokonywałem sam aby szukał w polskim google na podstawie istniejącego wpisu google.com. Jest jeszcze jedno ale… mianowicie site, pr i inne sprawdza dalej w google.com więc warto przeszukać bazę i pozamieniać wszystkie com na pl aby sprawdzał w polskim google jeśli ktoś potrzebuje 🙂

 • Witam

  Wczoraj zainstalowałem program u siebie na serwerze OVH – wczoraj było okey, ładnie pięknie. Dzisiaj na innym komputerze zalogowałem się sprawdzam wyniki… i program wyświetla mi tylko wyniki dla bing.com google oraz yahoo nie działają świecą na czerwono. Przy instalacji pozwoliłem sobie wszystko zrobić tak jak się to opisane przez autora powyżej z podmienieniem wartości dla pierwszej tabeli, dodanie czwartej z google.pl nic nie dało…

  • Już od dawna nie używam tego softu do sprawdzania pozycji w Google. Jeśli masz jakieś pytania napisz na forum seopanel. Forum prowadzone w języku EN.

 • A czy mógłbyś polecić jakąś alternatywe najlepiej darmową do tego programu. Próbowałem kilku programów typugoogle monitor itp. ale jakoś mnie do siebie nie przekonały. Co teraz jest według Ciebie na czasie jeśli chodzi o analizę SEO ?

  • Chodzi o analizę SEO czy o monitorowanie pozycji? Raz piszesz, że monitorowanie, teraz wspominasz o analizie.
   Jeśli chodzi o monitorowanie to z dobrych darmowych softów desktopowych masz francuskiej firmy sofcik Seo Soft, ze skryptów jest jeszcze Serposcope ale nie ma co ukrywać, że jego funkcjonalność jest mniejsza od Seo Panel.

 • Ciekawe rozwiązanie z tą zmianą na google.pl jednak co mnie nurtuje bo to chyba nie wszystko co trzeba by było zrobić aby było 100% funkcjonalności, prosty przykład, wchodzimy w: Narzędzia seo/Nasycenie w wyszukiwarkach/Raport nasycenia w wyszukiwarkach i tu klikamy w cyferkę zaindeksowanych stron w rubryce google, otworzy się wtedy przeglądarka google.com z listą site:…, jeszcze w kilku miejscach można coś takiego zaobserwować że wyniki bardziej pod .com są pokazane, fajnie by było jakby to wszystko przekierować na .pl, niestety nie potrafię przez to przebrnąć aby uzyskać taki efekt.

  Pozdrawiam…

 • Mariusz niestety seo panel nie radzi sobie z dodawaniem fraz z polskimi znakami tzn. tak samo traktuje frazę “kościół” i “kosciol” przez co nie można dodać ich obu i obu na raz monitorować.

  Czy natknąłeś się na ten problem i czy możesz wiesz jak to rozwiązać?

  • Cześć, niestety softu nie używam już odkąd mam Stat4Seo ale spotkałem się z problemem polskich znaków w starszych wersjach, konkretnie z błędnym kodowaniem bazy danych, które właśnie takowe “kruczki” powodowało, dlatego jak coś sprawdź kodowanie bazy.

 • Hej,
  Chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z użytkowników tego portalu rozwiązał problem z wyszukiwarką google.pl?

  Pozdrawiam.

  • Hejka,
   Problem wynika z tym, że Mateusz użył sformułowania, które jest już nie aktualne 🙂
   Zaloguj się do swojej bazy danych i wejdź w tabele: searchengines i kliknij: “edytuj” przy swojej przeglądarce http://www.google.pl
   Jakie powinieneś wypełnić ten rekord:
   id: 4
   domain: www.google.pl
   url: http://www.google.pl/search?hl=[--lang--]&num=[--num--]&q=[--keyword--]&start=[--start--]&cr=country[--country--]&as_qdr=all&gws_rd=cr&nfpr=1
   cookie_send: *puste powinno być*
   no_of_results_page: 100
   start: 0
   start_offset: 100
   max_results: 100
   regex: .*?.*?<a>.*?(.*?)
   from_pattern:
   to_pattern:
   url_index: 1
   title_index: 2
   description_index: 3
   encoding *zaznacznie ptaszkiem wartości null* wartość zostawiamy pustą
   status: 1

   I na koniec klikamy wykonaj 🙂

   Rozwiąże to problem każdego z was 🙂

 • Grzesiek daj sobie spokój, jeśli myślisz choć trochę o seo to zainwestuj w stat4seo. Szkoda czasu na przeskakiwanie po tych darmowych skryptach itp. Żadne nie spełnia potrzeb no chyba że wolisz półręcznie sprawdzać po 5 fraz dziennie dla jednej domeny.

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.