CommentLuv to wtyczka WordPress, która potrafi skutecznie zwiększyć ruch na stronie, gdzie osoby komentujące otrzymują nagrodę, w postaci linków dofollow. W tym poradniku dowiesz się o błędach generowanych przez ów dodatek oraz przeczytasz co zrobić, aby tych błędów uniknąć. Dodatkowo poradnik zawiera cenne wskazówki optymalizacyjne. Jeżeli chcesz zwiększyć efektywność wykorzystania wtyczki przeczytaj ten poradnik!
Dokładny opis wtyczki znajdziesz w instrukcji konfiguracji CommentLuv.
Naprawa przekazywania mocy linków
Linki CommentLuv posiadają atrybut dofollow, co jest atrakcyjne z punktu widzenia pozycjonowania, albowiem każdy tego typu odsyłacz przekazuje określoną moc do strony/podstrony docelowej. W tym miejscu pojawia się drobny problem, jeżeli na swojej stronie do zarządzania kanałami RSS wykorzystujesz usługę Google FeedBurner, musisz liczyć się z utratą tzw. Link Juice. Aby w pełni wykorzystać potencjał płynący z linków dofollow powinieneś wyłączyć funkcję śledzenia w usłudze FeedBurner. Jak tego dokonać opisałem w poradniku FeedBurner i CommentLuv, przekazywanie mocy linków.
Wyłączenie automatycznego pobierania linków
Domyślnie CommentLuv posiada włączoną funkcję CommentLuv Enabled, która automatycznie pobiera dane z serwera, gdy tylko komentujący wpisze w pole WWW adres swojej witryny. Taka sytuacja może być niebezpieczna z kilku powodów, a mianowicie:
- Może dochodzić do błędów połączenia, wówczas dane nie zostaną pobrane i żaden odsyłacz nie zostanie uwzględniony w treści komentarza. Aby natychmiast zaradzić problemowi można odznaczyć pole CommentLuv Enabled, a następnie ponownie zaznaczyć, co doprowadzi do ponownego odpytania serwera i pobrania odnośników.
- Każda nieudana próba wysłania komentarza prowadzi do ponownego odpytywania serwera (w celu pobrania linków). Nadmierna aktywność może być bardzo szkodliwa. Możemy zostać uznani za spamerów, co wiąże się z nałożeniem ograniczenia lub całkowitą blokadą w dostępie do zasobów ComLuv. To skutecznie uniemożliwi pobranie jakichkolwiek odsyłaczy. Odbanowanie możliwe jest za pośrednictwem odpowiedniego formularza na stronie autora wtyczki.
Domyślna aktywacja jest ułatwieniem dla komentujących, w szczególności dla tych, którzy nie są świadomi funkcjonalności dodatku, z drugiej strony pozostawienie domyślnych ustawień może wywołać niemiłe konsekwencje. Aby przeciwdziałać wystąpieniu opisywanych zdarzeń należy w ustawieniach wtyczki wyłączyć opcję CommentLuv Enabled (Ustawienia => CommentLuv, Opcje wyświetlania => Czy CommentLuv ma być domyślnie włączony?), dzięki czemu wtyczka nie będzie domyślnie aktywna w formularzach komentarzy. Wyłączenie tejże opcji spowoduje, iż ostateczną decyzję o włączeniu CommentLuv podejmie sam komentujący.
Optymalizacja grafiki CommentLuv
W katalogu ..\wp-content\plugins\commentluv\images\ znajdują się grafiki wykorzystywane przez ów wtyczkę. Niestety, są to pliki niezoptymalizowane. Nie musi tak być! Grafiki w formatach GIF i PNG można skutecznie zoptymalizować wykorzystując odpowiednie narzędzia, jak na przykład ScriptPNG. Do optymalizacji GIF można wykorzystać narzędzia Gifsicle, Trout’s GIF Optimizer, a nawet RIOT. Dzięki zmniejszeniu rozmiaru plików graficznych nie tylko zwiększycie szybkość ładowania podstron (wpisów), lecz również zmniejszycie ilość transmitowanych danych.
Optymalizacja plików składowych
Możemy pójść ku ekstremalnej optymalizacji i zdecydować się na łączenie plików składowych. W katalogu ..\wp-content\plugins\commentluv\js\ znajdują się trzy pliki JavaScript: adminremoveluv, commentluv oraz hoverIntent. Wszystkie możemy połączyć w jeden plik JS co zwiększy responsywność wtyczki i przyśpieszy ładowanie podstron.
W przypadku CSS, w katalogu ..\wp-content\plugins\commentluv\style\ znajdziemy plik cl_style.css, który można połączyć z głównym arkuszem styli naszej skórki (styles.css).
UWAGA! Obydwie metody optymalizacji (JS/CSS) wymagają dokonania odpowiednich modyfikacji w pliku commentluv.php
Usunięcie zbędnych plików językowych
Przechodzimy do katalogu ..\wp-content\plugins\commentluv\lang\ i usuwamy wszystkie pliki oprócz: commentluv.pot, commentluv.po, commentluv.mo, commentluv-pl_PL.mo oraz commentluv-pl_PL.po
Dzięki usunięciu zbędników zyskamy odrobinę przestrzeni oraz zwiększymy szybkość tworzenia kopii zapasowych.
Dzięki za komentarz oraz informacje we wpisie – na pewno pomogą w przyśpieszeniu działania wtyczki. Czekam na więcej porad!
Wczoraj pierwszy raz spotkałem się z tą wtyczką. Po uruchomieniu jej, jakież dziś było moje zdziwienie … odwiedziny naszego bloga wzrosły dwukrotnie. Szczerze wszystkim polecam.
Rewelacyjna jest ta wtyczka. Warto się jej przyjrzeć.
Pozdrawiam
bardzo cenny wpis bo właśnie linki dofollow są warte dobrego komentowania takiego jak bysmy sami chcieli dostać na swoim blogu. właśnie trafiłem tu szukając informacji na temat dofollow i wtyczki luv a wpis ten dosłownie wyczerpuje temat i dodatkowo zachęcił mnie do zainstalowania tej wtyczki
Polecam
Dzięki informacją na twoim blogu dowiedziałem się wielu cennych informacji. Również z tą wtyczka spotkałem się u ciebie po raz pierwszy. Przygotowuje się na wykorzystanie jej na kilku swoich stronach tematycznych związanych z fotografią i noclegami.
Dziękuję za ten poradnik ponieważ od rana testuję tę wtyczkę i nie wszystko było dla mnie do tej pory jasne. Od razu po przeczytaniu tego wpisu wyłączyłem automatyczne pobieranie linków. Zobaczymy jak wtyczka spisze się na takim blogu jak mój. Pozdrawiam
dzięki za udostępniane listy, warto czytać wasze artykuły