Metod na zwiększenie popularności bloga jest wiele. Jedną z nich jest pobudzenie czytelników do aktywniejszego komentowania artykułów, poprzez udostępnienie zachęty, w postaci dodatkowego odnośnika prowadzącego do jednego z wpisów, na stronie osoby komentującej. Odpowiednią modyfikację można wprowadzić ręcznie, edytując pliki, lub zastosować gotowe rozwiązanie, w postaci dodatku CommentLuv.
Pierwszy raz o tej ciekawej metodzie przeczytałem na blogu Marketing Internetowy Ujarzmiony, niewątpliwie zaciekawiło mnie to. Postanowiłem przetestować wtyczkę.
Premia dla komentujących z wykorzystaniem CommentLuv
Czytelnicy zostawiając swój komentarz podają informacje jak pseudonim, adres e-mail czy link do strony domowej. Gdy autor poda odsyłacz do swojego bloga, CommentLuv automatycznie łączy się z daną witryną, pobierając dane na temat ostatnich wpisów. W dolnej części okna formularza pojawi się link do ostatniego wpisu, który zostanie dodany do wypowiedzi.
Dzięki takiemu rozwiązaniu autor komentarza może promować swoje artykuły czy opisy produktów. Ciekawe jest to, że nie jesteśmy ograniczeni tylko do ostatniego wpisu. Jeżeli zarejestrujemy się na stronie comluv.com, zostawiając komentarz na blogu, który wyposażony jest w tę wtyczkę, możemy wybrać spośród 10 różnych wpisów oraz korzystać z opcji statystycznych. Co więcej, tego typu link domyślnie posiada atrybut „dofollow”, co wyklucza blokowanie przepływu robotów indeksujących oraz zwiększa jego atrakcyjność z punktu widzenia pozycjonowania.
Instalacja wtyczek w WordPress
Wtyczki w WordPress można zainstalować w dwojaki sposób.
Pierwszy sposób instalacji
- Pobieramy daną wtyczkę w formie archiwum ZIP.
- Przechodzimy do Kokpit => Wtyczki => Dodaj nową
- Wybieramy opcję Wyślij na serwer.
- Wskazujemy lokalizację wtyczki (Przeglądaj) i klikamy Zainstaluj.
- Nastąpi rozpakowywanie paczki i instalacja wtyczki.
- Ostatnim krokiem jest włączenie CommentLuv.
Drugi sposób
Pobieramy wtyczkę, rozpakowujemy dowolnym kompresorem plików, a następnie przy pomocy klienta FTP (np. FileZilla) przesyłamy ją na serwer, do katalogu ../wp-content/plugins. Przechodzimy do Kokpit => Wtyczki i włączamy plugin.
Druga metoda wymaga posiadania przy sobie haseł dostępu do konta FTP, jej zaletą jest większa kontrola nad danymi wysyłanymi na serwer.
Konfiguracja CommentLuv
Wszystkie opcje konfiguracyjne CommentLuv znajdziemy w Kokpit => Ustawienia => CommentLuv
Display Options (Opcje wyświetlania)
Opcja: Enter the text you want displayed in the comment
Wartość domyślna: [name] recently posted..[lastpost]
Funkcja: Tekst poprzedzający odsyłacz.
Opcja: Text displayed in the select box
Wartość domyślna: Text
Funkcja: Tytuł okna wyświetlającego ostatnie wpisy.
Opcja: CommentLuv on by default?
Wartość domyślna: CheckBox zaznaczony
Funkcja: Określa czy CommentLuv ma być domyślnie włączony (zaznaczony CheckBox przy komentowaniu).
Opcja: Show heart on links?
Wartość domyślna: CheckBox zaznaczony
Funkcja: Włączenie/wyłączenie grafiki serca obok odsyłaczy. Jest to równoznaczne z włączeniem/wyłączeniem pokazywania zaawansowanych statystyk CommentLuv.
Opcja: Info panel background color
Wartość domyślna: blue
Funkcja: Definicja koloru panelu CommentLuv (zaawansowane statystyki, dostępne dla zarejestrowanych użytkowników, rejestracja na comluv.com).
Opcja: Use template insert to show badge and checkbox?
Wartość domyślna: CheckBox niezaznaczony
Funkcja: Określenie czy ikona/odznaka CommentLuv będzie pokazywana w formularzu komentarza.
Zalecane ustawienie: W przypadku ręcznej modyfikacji pliku comments.php pole należy zaznaczyć, w każdym innym wypadku pozostawiamy domyślne ustawienia.
Display Badge (Wyświetlaj ikonę/odznakę CommentLuv)
Opcja: Choose badge to display
Wartość domyślna: CheckBox 4 zaznaczony
Funkcja: Określenie wyglądu ikony/odznaki CommentLuv.
Opcja: Show text
Wartość domyślna: CheckBox niezaznaczony (Tekst: CommentLuv Enabled)
Funkcja: Informacja tekstowa o opcji włączenia/wyłączenia CommentLuv.
Zalecane ustawienie: Jeżeli we wcześniejszym punkcie wybierzemy opcję Show nothing (brak ikony), możemy określić tekst informujący użytkowników o obecności CommentLuv. Jeżeli nie zdefiniujemy grafiki ani tekstu, użytkownicy zobaczą sam CheckBox.
Opcja: Prepend html before badge or text (optional)
Wartość domyślna: Brak
Funkcja: Dodatkowa informacja wyświetlana przed polem CommentLuv (dozwolony czysty tekst lub kod HTML/CSS).
CommentLuv Member Area (Strefa dla zarejestrowanych użytkowników)
Sekcja nieaktywna, stworzona pod przyszłe modyfikacje.
Technical Settings (Ustawienia techniczne)
Definicja nazw pól formularza: autor, e-mail, strona, komentarz. W większości przypadków należy zostawić domyślne wartości, chyba że na stronie mamy niestandardowy formularz komentarzy (zmodyfikowany plik comments.php).
Przyciski:
- Update – zapisuje zmiany w konfiguracji.
- Reset – przywraca domyślne ustawienia.
Konfiguracja dodatku nie powinna przysparzać trudności. Wtyczka CommentLuv nie posiada polskiej wersji językowej, więc postanowiłem przygotować spolszczenie, które udostępnię w najbliższym czasie.
Aktualizacja: Spolszczenie CommentLuv
Rewelacja!!!
Super wpis, super tutorial :). Sporo pracy w ten wpis włożyłeś – w naprawdę dobrej sprawie 🙂
Czekam na spolszczenie, o którym u mnie wspomniałeś.
Wpis już zaktualizowałem, spolszczenie na wczoraj było gotowe jednakże oficjalnie udostępniam dopiero dzisiaj.
Muszę przyznać, że naprawdę przydatne narzędzie. Na pewno przyda się każdemu kto w internecie ma coś do powiedzenia! 😉
Bardzo ciekawa wtyczka. Warto ją sobie zainstalować przynajmniej po to aby sprawdzić jak działa w praktyce.
Używam i polecam, zachęca do zostawiania komentarzy. Dobrze, że tłumaczysz innym jej użycie.
Dziękuję za ten artykuł, rzetelne opracowanie, a w szczególności za informację, że pozostawiający komentarz ma możliwość wyboru spośród 10 ostatnich wpisów po zarejestrowaniu w comluv.com. Właśnie to zrobiłam i dodam, że sama rejestracja nie wystarczyła. Dodatkowo należało jeszcze wejść na http://comluv.com/member/, zalogować się na swoje nowo utworzone konto, uaktualnić je i podać url bloga.
Witaj, tak Masz całkowitą rację, sama rejestracja nie wystarczy. Dziękuję, że uzupełniłaś niniejszy poradnik tą cenną informacją.
Pozdrawiam, Mariusz
Bardzo wartościowy wpis. Na szczęście po ostatniej aktualizacji ustawienia wtyczki są prostsze. Ale doszła jedna ciekawa opcja: możliwość zablokowania wyświetlania 10 ostatnich wpisów dla użytkowników niezarejestrowanych na naszej stronie (pojawia się wówczas najnowszy tytuł).
Bardzo przydatne narzędzie i świetny sposób na zwiększenie oglądalności bloga. Szczególnie zachęca mnie to iż daje to znacznie efektywniejsze rezultaty w kontekście pozycjonowania, aniżeli tradycyjne linkowanie.
Ps. Światnie przygotowany tutorial.
U mnie ta wtyczka nie dziala na żadnym z moich blogów. Pojawia się napis:
It appears that you are offline or another error occured contacting the API url, have you set it to use www or missed the www off the api url?? check the technical settings and add or remove www from the api url.
rozwiązania ktore znalazłam w sieci, ze trzeba wpisać lub wykasować www z adresu url nie zdały egzaminu. Męczę się od godziny i po prostu odinstaluję tę wtyczkę.
Witaj, najlepiej zgłoś ten problem na stronie http://support.commentluv.com/ticket/
Czytam wiele blogów i coraz częściej spotykam tę wtyczkę. Skłamałbym jakbym powiedział, że możliwość podlinkowania swojego ostatniego artykułu przy okazji komentowania nie jest miła 🙂
Na pewno tak, bardzo miło otrzymać link dofollow 🙂
Akurat teraz buduję listę polskich blogów ComLuv, sporo witryn wprowadza taką funkcjonalność, rok temu było może z kilkadziesiąt stron, a teraz jest grubo ponad 100, choć nie na wszystkich dodatek działa prawidłowo to jednak jest coraz lepiej z popularnością tego rozwiązania. Zobaczymy co z tego będzie.
Ja też pierwszy raz spotkałem się z CommentLuv na blogu Justyny i jak widać nie tylko mnie tym zaraziła.
Dokładnie, chyba nie tylko My tak myślimy 😉
Wielu ludzi właśnie z bloga Justyny dowiedziało się o tej wtyczce.
Dziękuje za opis wtyczki. Po świetnym wpisie na blogu Justyny, zastanawiałem się jak poprawnie ją skonfigurować. Teraz to już kwestia czasu, aż podłączę ja do mojej strony.
To bardzo pożyteczna wtyczka jednak bez pomocy praktyka nie wiedziałam jak ją skonfigurować ją choć opis jest po Polsku. Jak się z tym uporam to dam znać. Pozdrawiam.
Wtyczkę zainstalowałem już dawno, ale dopiero teraz zacznę jej używać. Mam nadzieję, że odpali za pierwszym razem. Dzięki za tego posta i zapraszam do komentowania na moim blogu.
Ja kiedyś używałem CommentLuv na wszystkich moich blogach, ale po którejś aktualizacji wtyczki zaczęło się wszystko sypać (zamiast tytułów postów zaczęła wyświetlać same linki, czasami w ogóle nie mogła pobrać listy ostatnio napisanych przez autora komentarza postów, itp).
Teraz działa w miarę bezproblemowo? Może bym do niej wrócił…
Jedna z poprzednich wersji miała kilka usterek, które praktycznie uniemożliwiały korzystanie z funkcjonalności ComLuv. Obecnie najnowsza wersja jest w 100% kompatybilna z najnowszym WP. Zatem jeśli chcesz przetestuj ją. Jeśli wcześniej korzystałeś z wersji zawierającej błędy, przed rozpoczęciem pracy koniecznie zresetuj ustawienia wtyczki.
Wtyczka ciekawa, tylko niestety nadal mało blogerów z niej korzysta. A przecież wiadomo że współpraca się opłaca 🙂
Czy ja wiem czy mało, ponad 140 blogów z CommentLuv jest w Polsce, tyle że tylko na 40% z nich dodatek funkcjonuje prawidłowo, a na innych blogach gdzie wtyczka działa kompletnie od wielu miesięcy nic się nie dzieje więc tych „dobrych” blogów jest gdzieś z 60. Na szczęście są także strony, które używają innych wtyczek do znoszenia restrykcji więc listę blogów dofollow można stworzyć i będzie to całkiem niezły zbiór.
Te 60 (czy nawet 140) blogów to zaledwie kropla w morzu 🙂 Ech – muszę się któregoś dnia zebrać i odpalić u siebie CommentLuv na wszystkich blogach…
Anoż, w porównaniu do zagranicznych stron jesteśmy mocno zacofani pod tym względem, ale cóż, może będzie kiedyś lepiej.
Jeśli ma ta wtyczka spełniać swoje zadanie to proszę o przepis na jej zainstalowanie, bo
mój informatyk z doświadczeniem nie wie jak ją włączyć.
Pozdrawiam wszystkich
Witam,
1) Instalujemy ją wedle instrukcji z artykułu https://techformator.pl/instrukcja-konfiguracji-commentluv-zwieksz-ruch-na-stronie/
2) Po przeniesieniu plików na serwer, dodatek będzie widoczny na liście wtyczek. Wtyczkę aktywujemy poprzez Kokpit => Wtyczki => CommentLuv => Włącz
3) Teraz wystarczy ją skonfigurować.
Jeśli będzie potrzebna dodatkowa instrukcja to proszę pisać na mój e-mail https://techformator.pl/o-mnie/
Fajna sprawa z tym commentluv, ale ja mam mały problemik. Za żadne skarby nie mogę dopatrzeć się w procesie rejestracji na comluv hasła jakie system miałby mi wygenerować.
Nie bardzo rozumie co Masz na myśli.
Rejestrujesz się normalnie, podajesz username i e-mail. Na podany mail przyjdzie hasło. Jest to standardowa procedura rejestracji w WP. Jeśli mail nie przyszedł sprawdź zakładkę Spam na swojej skrzynce, być może mail trafił tam. Jeśli nie ma go ponów całą procedurę, jeśli problem wystąpi ponownie pewnie to coś poważniejszego, wtedy zgłoś problem autorowi wtyczki.
Dzięki za szybką odpowiedź 🙂 Rzeczywiście. Nie wiem co mnie zaćmiło, że nie sprawdziłem spamu. Chyba dlatego, że przyszły dwa maile. Jeden z hasłem, który poszedł do spamu, a drugi z aktywacją subskrypcji, który był normalnie widoczny. Tak to jest jak robi się coś po godzinach z zapałkami na oczach 😉
Przestroga dla wszystkich czytelników: Pamiętajcie! Zawsze sprawdzajcie spam. Nawet wtedy jeśli jest to poczciwy gmail.
O wtyczce słyszałem jakiś czas temu, ale dopiero informacje zawarte na tym blogu zmobilizowały mnie do jej zainstalowania 🙂 Jestem ciekaw jak to przełoży się na ruch na blogu. Dziękuję i pozdrawiam.
Widzę że na blogu używasz wtyczki CommentLuv, jeśli nie masz nic przeciwko dodam Twoją stronę do listy polskich blogów CommentLuv.
Pierwszy raz spotkałem się z tą wtyczką i muszę powiedzieć, że jest to ciekawe rozwiązanie. Kiedyś miałem otwarte komentowanie, ale później zamknąłem ze względu na spam. Teraz czas na powtórkę z komentarzami.
W sumie pierwszy raz słyszę o tej wtyczce. Myślę, że może mi się przydać. Swoją drogą to w jaki sposób ta wtyczka zainstalowana u mnie na blogu mogła by mi pomóc w pozycjonowaniu?
W pozycjonowaniu Twojego serwisu nie pomoże – mowa o wtyczce zainstalowanej na Twoim blogu. Natomiast wtyczka na innych blogach owszem, jeśli efektywnie wykorzystasz potencjał możesz sporo zyskać.
Na blogu zwiększy się liczba komentarzy… i spamerów, dlatego od razu sugeruję wprowadzić zabezpieczenia anty-spamowe np. Spam Stopper + Minimum Comment Length.
Ja też wcześniej nie słyszałem o tej wtyczce, ale jest naprawdę świetna. Zainstalowałem ją na swoim blogu. Teraz zobaczymy jak to wszystko sprawdza się w praktyce.
Pomysł jest bardzo interesujący (także z listą blogów używających wtyczki), a więc przyłączam się do społeczności blogerów używających CommentLuv
PS. Tak sobie pomyślałem, że tworzonej przez ciebie Mariuszu, liście blogów z CL można by dodać informacje o tematyce każdego bloga (z jedno lub dwa słówka). Taka opcja mogłaby być przydatna, bo osoby korzystające z listy nie musiałyby skakać po blogach na ślepo. Co o tym sądzisz?
Witaj, na wstępie dziękuję za zgłoszenie bloga do listy.
Twój pomysł jest ciekawy i jak najbardziej uzasadniony. Pierwotnie zestawienie miało być rozszerzone o dodatkowe informacje statystyczne w tym tematykę, jednakże z różnych przyczyn (głównie braku czasu) nie zostało uzupełnione. Jeśli będzie wolny czas na zebranie informacji, nie widzę powodu, aby nie uzupełnić listy o dodatkową kolumnę z tematyką. Dziękuję za propozycję i pozdrawiam.
Czy muszę mieć u siebie zainstalowany Coment Luve aby wpisy były pobierane z mojej strony i wyświetlane na innej? czy bez niego też będą działały /pojawiały się u Ciebie ponieważ Ty masz tą wtyczkę a ona pobiera z RSS-a tylko ?
PS podałem http:// jak wtyczka prosiła mam komunikat „A feed could not be found at mojeprogramy.com”
Być może kanał RSS na Twojej stronie jest źle skonstruowany lub wystąpił inny błąd uniemożliwiający pobranie jego zawartości. Spróbuj z adresem bezpośrednim do kanału.
ale nie odpowiedziałeś na pytanie…
PS. i te minimum 150 znaków to też nie wydaje mi się za dobry pomysł skoro i tak wszytko przechodzi przez moderatora
Zainstaluj wtyczkę i zrób test bez niej i z włączoną, to przekonasz się który wariant jest poprawny, a może obydwa 😉
150 znaków zostanie bez względu na „głos ludu” 😉 Minimalizacja kolejki moderacji to podstawa.
Brzmi nawet całkiem interesująco, przetestuję to na swoim blogu. Pozdrawiam i życzę wielu komentarzy ;]
Rewelacja, dzieki za opis jak to zrobić! Pozdrawiam i życze wielu komentarzy i nowych czytelników wszystkim 🙂
Zewnętrzny system komentarzy Disqus również obsługuje CommentLuv, Disqus oferuje również wiele innych udogodnień, jak logowanie przez fb, twitter, openid, czy wrzucanie filmików lub ankiet do komentarzy.
Jak nazywa się wtyczka dodająca pod artykułem
„Użytkownicy którzy czytali ten artykuł, przeczytali również…”
To wtyczka Yet Another Related Posts Plugin (YARPP) odrobine zmodyfikowana z własną templatką.
Trzeba będzie wypróbować, ale koniecznie z jakimś pluginem antyspamowym. Minimalna ilość znaków chyba nie wystarczy, bo automaty dodają dość długie komentarze.
Możesz zastosować połączenie kilku dodatków + Spam Stopper.
A ja mam od pewnego czasu dylemat czy zastosować tą wtyczkę. Owszem słyszałem o niej jakiś czas temu. Teraz zastanawiam się, czy rzeczywiście ją zastosować. Chciałbym zdobyć komentarzy żeby „rozkręcić” bloga bo mam ich jak na lekarstwo ale niepokoi mnie to, że linki uzyskane dzięki Commentluv są dofollow. Czy ktoś bardziej zorientowany w SEO mógłby się wypowiedzieć, jak zastosowanie takiej wtyczki wpłynie na danego bloga tj. czy wpłynie np. negatywnie bo zmniejszy się wartość bloga w oczach Google przez to, że będzie dużo linków wychodzących dofollow, może zmniejszyć się PageRank itp.? Jest to ważna kwestia, która zapewne nie tylko mnie blokuje przed uruchomieniem tej wtyczki.
Linki dofollow jeśli są tematyczne to jest ok, natomiast trzeba wystrzegać się nietematycznych odsyłaczy bo one rzeczywiście mogą dać po tyłku dlatego ja u siebie mam nofollow + wszystkie linki nietematyczne z kopyta są usuwane, oczywiście zgodnie z regulaminem komentowania nie dotyczy to 5 najlepszych komentujących na blogu. Taką filozofię wprowadź i będzie ok.
Od znajomego usłyszałem tylko nazwę tej wtyczki. Przeszukałem więcej informacji o tej wtyczce i trafiłem tutaj na artykuł dotyczący tej wtyczki. Po przeczytaniu i zastosowaniu w praktyce tej wtyczki stwierdzam, że jest po prostu rewelacyjna! Obowiązkowa na blog!
Mam zainstalowaną wtyczkę commentluv od ponad miesiąca, jakoś nie zauważyłem zwiększenia się ilości komentarzy, nie wiem jak zachęcić ludzi do komentowania.
Mile widziane komentarze tematyczne i linki do stron dot. budownictwa, zapraszam
blog budowlany, może nikt nie wie o istnieniu Twojej strony budowlanej ? Zrób marketing, zachęcaj ludzi do odwiedzenia, pozycjonuj w google, dodawaj do katalogów. A jeśli widzisz, że ludzie wchodzą tylko popatrzeć na chwilkę to znaczy, że musisz zmienić coś na stronie.
Pozdrawiam! 🙂
Dowiedziałem się o tej wtyczce z tego bloga, trzeba będzie ją wypróbować jak działa w praktyce, mam nadzieję iż się sprawdzi.
Pozdarawiam serdecznie 😉
Bardzo fajna wtyczka. Dodałem już na swoim blogu, więc jeśli to możliwe można dodać mojego bloga do waszej listy blogów 🙂
Pozdrawiam 🙂
Wtyczka sprawdza się bardzo dobrze i pozwala zwiększyć odwiedziny, niestety na niektórych stronach wyskakuje błąd i nie da się podlinkować danego artykułu.
Jaki błąd wyskakuje?
Właśnie zainstalowałem tą wtyczkę u siebie i wydaje mi się, że działa. Nie rozumiem tylko jednego – aby u mnie komentujący miał do wyboru 10 artykułów to ja muszę się zarejestrować na stronie?
Nie, to chyba chodzi o takie ustawienie, że odwiedzający musi być zarejestrowany na twoim blogu, żeby mieć do wyboru 10 ostatnich wpisów.
Ja kiedyś eksperymentowałem z tą wtyczką, ale u mnie raczej się nie sprawdza. Komentarze do moich artykułów to raczej grubsza dyskusja, a po zainstalowaniu wtyczki CommentLuv niektórzy wchodzili tylko żeby dodać komentarz typu: „dzięki”, licząc na link do swojego ostatniego artykułu. Kompletnie nie brali udziału w merytorycznej dyskusji, a takie wstawianie słówka dzięki, tudzież fajny artykuł itp. tylko burzyło tok dyskusji.
Dlatego trzeba zastosować dodatkowe restrykcje, bez tego komentarze będę śmieciowe.
Mariusz na innych blogach jak chcę zostawić komentarz to błąd pojawia się o treści:
Hover your mouse here to see the data that CommentLuv got back from your site..
If you see a warning or other error message then that might help you locate the problem (maybe another plugin is spitting out an error?)
U Ciebie akurat mi działa wtyczka, ale na wielu wielu innych stronach nie, i mogę powiedzieć, że właśnie na większości nie działa, niż działa.
Sprawdź inną stronę mieszczącą się na tym samym hostingu, jeśli problem również występuje masz odpowiedź, jeśli nie błąd może być po stronie Twojego RSS, lub zablokowałeś pobieranie w htaccess, ciężko powiedzieć.
Bardzo ciekawy wpis.
Polecam wszystkim zainteresowanym wykorzystaniem CommentLuv do zwiększenia oglądalności blogów.
Pozdrawiam.
A ja mam problem z utworzeniem konta, bo strona http://comluv.com/member/ nie działa ;/ Co zrobić?
@mergo, u mnie działa, sprawdzane przed kilkoma minutami. Może host miał chwilowe problemy i akurat trafiłeś w ten nieprzyjemny moment 😉
Witajcie, czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi, dlaczego wyświetla mi się taki komentarz, gdy chcę skorzystać z commentLuv na tej stronie?
„A feed could not be found at lekcjechemii.pl. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.”
W okienku poniżej nie wyświetlają mi się błędy. Nawet nie wiem, gdzie szukać problemu i jak użyć force_feed() – niestety nie znam angielskiego i nie potrafię znaleźć rozwiązania po polsku.
Mam nadzieję, że ktoś pomoże. Pozdrawiam
Pobieranie danych z rss dla innych stron działa, sprawdzałem przed sekundą. Problem musi być na Twojej stronie. Być może coś uniemożliwia poprawne pobranie rss. Na początek sprawdź reguły w htaccess zw. z feed. Może też być sytuacja, że zablokowałaś hosta lub IP mojego serwera. Trzeba by było wszystko posprawdzać.
Dziękuję za poradę. Przed chwilą zainstalowałem wtyczkę u siebie na blogu.
Wierzę, że dzięki temu blog zyska na atrakcyjności i zwiększy się ilość odwiedzin.
Pozdrawiam,
Jacek Pastuszko
Dzięki, bardzo fajna i interesująca wtyczka oraz pomocny artykuł. Zainstalowałem i właśnie będę testować.
Bardzo ciekawa wtyczka, tylko pytanko czemu tu jej nie ma ?
Była obecna przez 2 lata, obecnie jest wyłączona.
Już od kilkunastu miesięcy używam tej wtyczki. Nie tylko ułatwia nam nabywanie nowych czytelników, ale i też ułatwia innym przeglądanie ciekawych treści dyskutujących 🙂
czy za pomoca commentluv mozna pozycjonowac (dofollow) zwykla strone, czy ja, zostawiajac komentarz, moge zrobic (zdobyc) linka dofollow tylko jezeli mam blog?
Jeśli ta zwykła strona posiada kanał RSS to możesz ją bez problemu promować w ten sposób, oczywiście istnieją też metody by całkiem ominąć kwestię strony i RSS. Wspominałem o tym na blogu przy okazji wpisu dotyczącego CommentLuv RSS Generator.
mam bloga. Chcę zostawić swój link do wpisu na blogu o podobnej tematyce jednak się nie da. Mam zaznaczoną opcję commentluv wklejam link i nic się nie pojawia. Podlinkowuje się tylko mój nick. Od czego zależy, aby ten wpis się pojawił tak jak trzeba
Być może jest jakiś błąd na stronie, którą chcesz skomentować. Warto w takich sytuacjach przesłać info do właściciela bloga.