senior z telefonem

Jak usunąć konto Google z telefonu?

Smartfony z Androidem zyskują pełną funkcjonalność dopiero, gdy użytkownik zaloguje się na swoim koncie Google. Wówczas, zyskuje dostęp do wszystkich funkcji, jakie oferuje „zielony robot”, w tym do niezwykle przydatnej synchronizacji danych. Niektórzy wolą jednak korzystać ze swoich urządzeń bez tych udogodnień. Jak usunąć konto Google z telefonu? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

Aktywne konto Google pozwala uzyskać dostęp do wszystkich usług, które oferuje gigant z Mountain View. Na co dzień, takie udogodnienie okazuje się niezwykle praktyczne. Historia przeglądania dostępna na wszystkich urządzeniach, historia odwiedzanych miejsc, dostęp do dokumentów stworzonych w aplikacjach biurowych – korzyści wynikające z posiadania konta Google można wymieniać niemal w nieskończoność. Niestety, niczego nie dostajemy za darmo. Ceną są nasze dane. Coraz więcej osób nie chce, by technologiczny gigant gromadził informacje na ich temat. Jeżeli ty też wolisz usunąć konto Google z telefonu, skorzystaj z poniższego poradnika.

O tym musisz pamiętać

Usunięcie konta Google z telefonu jest równoznaczne z utratą dostępu do niektórych funkcji, aplikacji i treści. Używanie Google Play przestanie być możliwe. Co za tym idzie, nie będziesz mógł pobierać aplikacji. Mało tego, stracisz dostęp do zakupionych treści: książek, filmów, muzyki i subskrypcji. Zapisane postępy w grach także nie będą dostępne, podobnie jak zdjęcia i kontakty, które są zsynchronizowane w chmurze. Odbieranie i wysyłanie plików przez usługę Dysk Google przestanie być możliwe. Stracisz też dostęp do aplikacji, do których logowałeś się za pośrednictwem konta Google.

Nadal będziesz mógł korzystać z przeglądarki i usługi Mapy. Pozostałe aplikacje na telefonie będą oferowały wyłącznie ograniczony zakres działania.

Jak usunąć konto Google z telefonu?

Jeżeli mimo to chcesz się wylogować ze swojego konta Google, postępuj według następujących kroków:

 • otwórz Ustawienia,
 • znajdź sekcję Konta i synchronizacja (po jej otwarciu wyświetlą się wszystkie konta, na których jesteś zalogowany),
 • znajdź i otwórz sekcję Google,
 • wybierz konto, które chcesz usunąć,
 • wybierz opcję Więcej,
 • wybierz Usuń konto.

Podkreślamy, ten zestaw czynności nie prowadzi do trwałego usunięcia konta z serwerów Google, a jedynie do wylogowania na danym urządzeniu. Użytkownik w każdej chwili może przywrócić konto na telefonie.

Ważne: poszczególne kroki, nazwy zakładek i sekcji mogą różnić się na telefonach poszczególnych producentów.

Jak trwale usunąć konto Google?

Z poziomu telefonu możemy też całkowicie usunąć konto Google, trwale tracąc wszystkie zapisane dane. Żeby to zrobić, należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją:

 • otwórz Ustawienia,
 • wybierz sekcję Google,
 • wybierz konto, które chcesz usunąć i tapnij przycisk Zarządzaj kontem,
 • wybierz zakładkę Dane i prywatność,
 • w sekcji Więcej opcji znajdziesz przycisk usuwanie konta Google,
 • dalej postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak wyżej, poszczególne kroki mogą wyglądać inaczej w przypadku telefonów poszczególnych marek.

Skomentuj

Kliknij tutaj aby skomentować

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.