smok

Konwersja PDF do DOC, instrukcja PDFZilla

Klika tygodni temu producent aplikacji PDFZilla ogłosił promocję na swój sztandarowy produkt. Każdy uczestnik promocji otrzymał za darmo pełną, nielimitowaną wersję programu. Szczęśliwcy, którzy weszli w posiadanie PDFZilla, mogą bez problemu prze-konwertować dokumenty PDF do Word (DOC). Obsługa programu jest banalna, lecz postanowiłem przybliżyć Wam funkcje programu. Dodatkowo na przykładzie plików DOC (Microsoft Word) opisałem procedurę konwersji.

Jeżeli nie posiadasz aplikacji, możesz skorzystać z 30 dniowej darmowej wersji testowej, którą pobierzesz ze strony producenta.

PDFZilla – przegląd funkcji

Po uruchomieniu, PDFZilla przywita nas ładnym, przejrzystym interfejsem.

Okno główne programu

Opcje konwersji:

  • PDF to Word Converter – konwersja do formatu DOC. Niestety, format DOCX nie jest wspierany.
  • PDF to Image Converter – przekształcenie dokumentu PDF do postaci plików graficznych (każda strona = oddzielny plik graficzny), wspierane formaty JPEG/JPG, BMP, GIF oraz TIF, przy czym bez wsparcia dla multisite (obraz wielostronicowy).
  • PDF to TXT Converter – konwersja do czystego pliku tekstowego TXT lub dokumentu sformatowanego RTF.
  • PDF to HTML Converter – przekształcenie dokumentu do postaci pliku HTML. Niestety plik wynikowy zawiera sporo nadmiarowego kodu, bez wcześniejszej optymalizacji dokument nie nadaje się do publikacji w Internecie.
  • PDF to SWF Converter – najciekawsza opcja, konwersja do formatu Flash (SWF). Z pliku PDF można stworzyć prezentację multimedialną, z dodatkowymi przyciskami nawigacyjnymi.

Konwersja dokumentu PDF do DOC

W oknie głównym programu wybieramy PDF to Word Converter. Otworzy się okno konwersji. W lewej części okna określamy lokalizacje plików PDF, natomiast w prawej definiujemy opcje konwersji.

Okno konwersji

Aby wskazać dokument PDF z menu programu wybieramy zieloną ikonę + (plus). Możemy także skorzystać z metody przeciągnij i upuść, przenosząc na lewą część okna wybrane pliki PDF.

Po wybraniu dokumentów, ustalamy zakres konwersji od (First Page to Convert) – do (Last Page to Convert). W przypadku braku ingerencji w domyślne ustawienia, program wykona konwersję całego dokumentu.

Ostatnim etapem jest wskazanie miejsca zapisu, domyślnie C:\output. Klikamy Browse i zmieniamy katalog.

Proces konwersji rozpoczynamy klikając Start Converting Now. We wskazanej lokalizacji powstaną dokumenty DOC.

Folder z przetworzonymi dokumentami Word

PDFZilla bardzo dobrze radzi sobie z polskimi znakami, tabelkami, obrazkami oraz innymi osadzonymi elementami. Pliki wynikowe zawierają dużo nadmiarowych/osieroconych spacji, niewłaściwie dobrane czcionki. Niestety, nie obejdzie się bez dodatkowej weryfikacji powstałych dokumentów. Jakość konwersji pozostawia wiele do życzenia, lecz nie możemy narzekać, nie ma doskonałych konwerterów, a PDFZilla prezentuje przyzwoity poziom.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

5 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

  • Rzeczywiscie ładny interfejs, instrukcja pieknie podana, chyba skusze sie na ten program. Wczoraj sciagnalem Foxit PDF Editor, jednak nie jest zbyt przystepny. Czy moze sie mylę?

    • Foxit używam na Linuksie i sprawdza się. Natomiast pod Windowsem korzystam wyłącznie z PDF-XChange Viewer. Jest to darmowa przeglądarka z możliwością edycji plików PDF. Ostatnia w pełni darmowa wersja oraz bez komercyjnego balastu to 1.0 Build 0034 z Jan 30 2008. Polecam akurat tę wersję, obecnie producent udostępnia aplikację z dużą ilością zbędników z komercyjnej wersji.

  • Programik bardzo użyteczny. Sama konwersja PDF do Flash to rzecz już nie taka nowa – przykładowo na bazie konwersji PDF na Flash oparte są silniki tzw. flip page, np. Pressmo – zmiana następuje online.

  • Wielokrotnie wykonywałem tego typu operacje, są bardzo przydatne. A korzystaliście może z takiego narzędzia, jak … ? Został stworzony do kompleksowej pracy z plikami PDF.