Sprzęt

Nano Online i Deon Online – mobilne urządzenia fiskalne od Novitus

nano online i deon online urządzenia mobilne novitus

Mobilne urządzenia fiskalne, głównie ze względu na kompaktowe gabaryty, sprawdzają się doskonale przy prowadzeniu sprzedaży i świadczeniu usług poza siedzibą przedsiębiorstwa. Warto jednak pamiętać, że praca w terenie nie jest ich jedynym zastosowaniem. Dwa modele marki Novitus – Nano Online i Deon Online – udowadniają, że małe kasy i drukarki fiskalne są świetną propozycją również dla placówek handlowych lub usługowych.

Główne zalety przenośnych technologii sprzedaży

Przenośne urządzenia fiskalne cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Wynika to m.in. z tego, że wspomniane technologie sprzedaży charakteryzują się kompaktowymi gabarytami, co ma niebagatelne znaczenie przy późniejszym prowadzeniu handlu lub świadczeniu usług w trybie mobilnym. Małe kasy i drukarki fiskalne są po prostu wygodne do przewożenia lub przenoszenia. A ich dodatkowym atutem jest możliwość długiego działania na energii pochodzącej z wewnętrznego akumulatora. Innymi słowy, omawiane urządzenia nie muszą być stale podłączone do zasilania z sieci.

Skąd w takim razie stwierdzenie, że mobilne kasy fiskalne sprawdzają się także w placówkach handlowych lub usługowych? Po pierwsze, niewielkie gabaryty wspomnianych urządzeń rejestrujących sprawiają, że można je bez problemu zmieścić nawet na mniejszych stanowiskach obsługi klientów. Po drugie, przenośne kasy i drukarki rejestrujące również potrafią cechować się naprawdę wysokimi parametrami technicznymi i rozbudowaną funkcjonalnością. Tak jest np. w przypadku modeli Nano Online oraz Deon Online, które są dostarczane na polski rynek przez Novitus. Urządzenia tego producenta udowadniają wręcz, że mała konstrukcja i mobilność nie wykluczają możliwości pracy nawet w bardziej rozbudowanym rozwiązaniu systemowym dla firmy.

Co oferuje kasa fiskalna Novitus Nano Online?

Kasy fiskalne z linii Novitus Nano to od wielu lat jedne z najpopularniejszych urządzeń rejestrujących, jakie są dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży. Niesłabnące zainteresowanie wspomnianymi modelami wynika zaś z tego, że oferują one optymalne połączenie różnych cech – niewielkich wymiarów, dobrych parametrów technicznych oraz praktycznych funkcji. Tak jest m.in. w przypadku kasy Novitus Nano Online. W tym urządzeniu mała obudowa (94 x 58 x 229 mm) idzie w parze z pojemną bazą towarową (20 000 PLU) oraz różnego rodzaju interfejsami komunikacyjnymi. W rezultacie, model Nano Online zapewnia nie tylko szczegółowe zaprogramowanie wielu produktów lub usług, ale także płynną współpracę z innymi elementami rozwiązania systemowego dla firmy, np. z terminalem płatniczym, skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, szufladą kasjerską i drukarką bonową.

kasy fiskalne z linii novitus nano
Kasy fiskalne z linii Novitus Nano

Warto też pamiętać, że wspomniana kasa fiskalna jest dostępna w rozbudowanej wersji technologicznej. Model Nano II Online, bo o nim mowa, z pewnością cechuje się nieco większymi gabarytami (w porównaniu z podstawowym modelem Nano Online). W zamian oferuje jednak dodatkowe udogodnienia dla użytkowników, np. więcej klawiszy programowalnych (18) oraz obsługę łączności bezprzewodowej przez Wi-Fi.

Novitus Deon Online – kompaktowa drukarka fiskalna do systemu sprzedaży

Novitus Deon Online to kolejne urządzenie od polskiego producenta technologii sprzedaży, które wyróżnia się małymi gabarytami. Wynoszą one dokładnie tyle samo, co w przypadku kasy Nano Online, czyli 94 x 58 x 229 mm. Tym razem chodzi jednak o drukarkę fiskalną, a więc urządzenie, które musi współpracować z oprogramowaniem sprzedażowym – zainstalowanym np. na komputerze POS, laptopie lub tablecie. I choćby pod tym względem Novitus Deon Online zasługuje na uwagę przedsiębiorców.

novitus deon online drukarka fiskalna do systemu sprzedaży
Novitus Deon online drukarka fiskalna do systemu sprzedaży

Ta drukarka fiskalna już w standardowej konfiguracji obsługuje różnego rodzaju interfejsy komunikacyjne (USB, RS-232, Ethernet). A opcjonalnie można ją też rozbudować o łączność bezprzewodową przez Wi-Fi, Bluetooth lub GSM. W rezultacie, model Deon Online zapewnia m.in. wybór sposobu współpracy z urządzeniem, na którym będzie zainstalowane oprogramowanie sprzedażowe dla firmy. Dodatkowo, ta drukarka Novitus oferuje obsługę aż 1 000 000 pozycji towarowych, posiada wydajny akumulator litowo-jonowy oraz pozwala na wydruk różnego typu dokumentów – zarówno paragonów fiskalnych, jak i faktur VAT. Jej cechą charakterystyczną jest również alfanumeryczna klawiatura. Warto zaznaczyć, że obecnie to jedyna drukarka fiskalna online na polskim rynku, która posiada takie rozwiązanie.