drukowanie w biurze rachunkowym
Sprzęt

Wybieramy drukarkę dla biura rachunkowego – laserowa czy atramentowa?

Komputery towarzyszą nam na każdym kroku. Wykorzystujemy je do nauki zabawy i pracy. Nic więc dziwnego, że drukarka jest obecnie postrzegana jako dobro pierwszej potrzeby. Zwłaszcza w warunkach eksploatacji biurowej, zastosowanie komputera, który nie współpracuje z urządzeniem drukującym, staje się mocno ograniczone. Na szczęście, duży wybór drukarek na każdą kieszeń sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie. Jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w biurze rachunkowym?

Wybór urządzenia drukującego powinien być całkowicie świadomą decyzją. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że każdy potencjalny użytkownik przedstawia nieco inne potrzeby w kwestii funkcjonalności takiego sprzętu. Uczeń stawia przed drukarką inne oczekiwania niż duża kancelaria adwokacka. Sprzęt, który z powodzeniem sprawdza się w typowym gospodarstwie domowym, nie spisze się już tak dobrze, gdy jego użytkownik „zaprzęgnie go” do pracy w biurze rachunkowym. Właśnie dlatego, przed podjęciem decyzji zakupowej warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby.

Jaka drukarka sprawdzi się w biurze rachunkowym?

Zastanówmy się przez chwilę, jakie dokumenty zwykle są drukowane w przeciętnym biurze rachunkowym? Faktury, zestawienia, bilanse, pisma urzędowe, korespondencja i różnego rodzaju tabele. Można zatem założyć, że w takiej pracy zastosowanie ma przede wszystkim kolor czarny. Pełna paleta CMYK schodzi tu na dalszy plan, bo zazwyczaj po prostu nie jest wykorzystywana. Wniosek? W biurze rachunkowym przyda się przede wszystkim drukarka monochromatyczna.

W tego typu działalności, drukarka rzadko ma okazję wystygnąć. Zwłaszcza pod koniec miesiąca, pracy jest więcej niż czasu. To przekłada się na duże obciążenie urządzenia drukującego. Nikt nie może pozwolić sobie na nieplanowany przestój, więc drukarka musi poradzić sobie z dużym obciążeniem. Musi też zapewniać łatwy dostęp do dobrych, ale niedrogich zamienników wkładów drukujących. Kilkunastodniowe oczekiwanie na sprowadzenie potrzebnego podzespołu nie wchodzi w grę.

Księgowość to zajęcie, które wymaga dużego skupienia. Nadmierny hałas działa rozpraszająco, a każdy popełniony błąd może mieć poważne konsekwencje. Mając to na uwadze, warto wybrać drukarkę, która w trakcie pracy nie emituje nadmiernego hałasu.

Jaka drukarka będzie najlepszym wyborem?

Analizując potrzeby przeciętnego biura rachunkowego, łatwo można dojść do wniosku, że najlepszym wyborem będzie w tym przypadku monochromatyczna drukarka laserowa. Takie urządzenia są tanie w eksploatacji, co w zastosowaniu firmowym ma ogromne znaczenie. W końcu im bardziej ograniczmy koszty prowadzenia działalności, tym więcej pieniędzy trafia do naszej kieszeni.

Kolejna kwestia, która przemawia za takim wyborem, to prostota obsługi. W takim modelu trzeba wymieniać nie cztery, a tylko jeden wkład drukujący. Jeżeli postawimy na drukarkę sygnowaną przez uznanego producenta, pochodzącą z popularnej linii, z dostępnością zamienników kaset z tonerem nie będzie żadnych problemów. Takie urządzenie poradzi sobie z dużym obciążeniem, a jego praca będzie niemal bezszelestna.

W tym miejscu nie rekomendujemy konkretnych modeli drukarek. Jeśli chcesz otrzymać konkretną poradę, zapytaj w komentarzu do artykułu.