depilator laserowy do użytku domowego
Sprzęt

Jaki depilator laserowy wybrać? Kluczowe cechy depilatorów laserowych

Depilatory laserowe IPL przeznaczone do użytku domowego to hit ostatnich lat. Czy jednak wszystkie działają tak samo? Nietrudno się domyślić, że występujące między nimi różnice są znaczące, a co za tym idzie – nie każdy jest na tyle skuteczny, aby jego użycie pozwoliło nam na zastąpienie zabiegu, z jakim mamy do czynienia w gabinecie kosmetycznym. Trudno uciec, w związku z tym, od pytania o to, jaki depilator laserowy wybrać, aby nie żałować zakupu.

Depilator laserowy – jak to działa?

Sprzęty wykorzystujące technologię IPL – bez względu na to, czy korzysta się z nich w domu, czy w gabinecie kosmetycznym – są nazywane depilatorami laserowymi. Już na wstępie warto podkreślić, że mamy do czynienia z nazewnictwem opartym przede wszystkim na zwyczaju. Różnice pomiędzy kolejnymi urządzeniami są znaczące. Co przy tym warte podkreślenia, dotyczą nie tylko wyglądu i sposobu obsługi, ale także samej technologii emisji światła.

W gabinecie kosmetycznym na ogół mamy do czynienia ze skoncentrowanymi wiązkami lasera, a wykorzystywane w nim sprzęty są wyposażone w lampy ksenonowe. Pozwalają one na emisję światła rozproszonego, choć wiązki lasera są ukierunkowane w jeden punkt. Depilatory IPL, z których można korzystać w domu są – niejako z definicji – mniej skuteczne niż rozwiązania dostępne w profesjonalnych gabinetach. Warto jednak zwrócić uwagę na ich poziom bezpieczeństwa, bo ten okazuje się być wyjątkowo wysoki. Co ważne, mówimy w tym kontekście nie tylko o bezpieczeństwie skóry, ale i wzroku osób korzystających z tego rodzaju rozwiązań.

Najważniejsze cechy dobrego depilatora laserowego do użytku domowego

Mając świadomość pewnych różnic w działaniu można urealnić swoje oczekiwania względem depilatora laserowego. I na tym etapie należy jednak pamiętać o tym, że poszczególne urządzenia różnią się ze względu na jakość i poziom bezpieczeństwa. Większość kupujących nie ma wiedzy niezbędnej do tego, aby ocenić trafnie ich przydatność już po kilku spojrzeniach na sprzęt. Warto jednak pamiętać, że istnieje co najmniej kilka parametrów, których poznanie ułatwi uzyskanie odpowiedzi na pytanie o zasadność konkretnego zakupu.

Czy marka ma znaczenie?

Urządzenia IPL różnią się na wiele sposobów. To jednak ich marka jest tym, co przykuwa naszą uwagę w pierwszej kolejności, zwłaszcza gdy parametry techniczne nie mówią nam wiele. Podział ze względu na to, kto jest producentem depilatora, budzi kontrowersje. Nie brakuje głosów należących do osób przekonanych o tym, że uznani producenci wykorzystują swoją pozycję oferując rozwiązania droższe niż konkurencja. Niejednokrotnie trudno z tym polemizować. Należy jednak podkreślić również, że zakup depilatora uznanego producenta może być postrzegany jako gwarancja rozwiązania bezpiecznego i zgodnego ze swoją specyfikacją. Owszem, na rynku nie ma ciągle propozycji bezawaryjnych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że czołowe firmy wspierają swoich klientów również po zakupie, choćby stawiając na przejrzyste zasady rozpatrywania reklamacji.

Moc urządzenia i możliwość jej dostosowania

Nowoczesne depilatory laserowe różnią się od starszych urządzeń tego rodzaju przede wszystkim tym, że pozwalają na regulację parametru mocy wiązki światła. W praktyce oznacza to, że osoby korzystające z nich mogą uczynić urządzenia całkowicie bezbolesnymi. Oczywiście, analizując deklaracje producentów depilatorów można odnieść wrażenie, że bolesna depilacja jest już wspomnieniem. W rzeczywistości jednak próg bólu jest kwestią silnie zindywidualizowaną. To, co jest dla jednych osób wyłącznie dyskomfortem, innym uniemożliwia depilację. Nic więc dziwnego, że możliwość regulowania mocy tak, aby znaleźć złoty środek między komfortem własnym i skutecznością urządzenia wydaje się dziś szczególnie mile widziana.

laserowa depilacja w domu

Obecność zmiennych nakładek

Informacja o tym, że depilator laserowy IPL posiada zmienne nakładki może okazać się znacznie ważniejsza niż początkowo sądziliśmy. Choć owłosienie jest sporym problemem na różnych częściach ciała, należy pamiętać o tym, że nie zawsze walczy się z nim w taki sam sposób. Oczywiście, praca z jedną nakładką także jest możliwa. Jeśli jednak oczekujemy wygody, warto pomyśleć o bardziej złożonym technologicznie rozwiązaniu. Dzięki temu podczas jednego zabiegu z łatwością ogolimy linię bikini, pozbędziemy się wąsika, a także poprawimy wygląd naszych nóg.

Wytrzymałość

Wiele parametrów depilatora laserowego można sprawdzić samodzielnie, choćby analizując informacje umieszczone na jego opakowaniu. Nietrudno się jednak domyślić, że nie zawsze mamy do czynienia z takim komfortem. Tak jest choćby w przypadku żywotności. Doświadczenia kupujących potwierdzają, że ta może być rozczarowująca nawet w przypadku depilatorów stanowiących część oferty wiodących producentów. Szukając bardziej wiarygodnych informacji na jej temat warto zainteresować się tym, jaka ilość impulsów jest podana przez producenta. Im jest ona wyższa, tym mniej czasu zajmuje depilacja, a tym samym – tym mniejsze jest zużycie urządzenia, do którego dochodzi podczas zabiegu.

Zasilanie

Depilatory laserowe są coraz mniejsze i coraz wygodniejsze w transporcie. Nic zatem dziwnego, że można z nich korzystać w różnych okolicznościach. Nic zatem dziwnego, że rodzaj zasilania staje się ważnym parametrem, często przesądzającym o zakupie jednego urządzenia i rezygnacji z innego. W sprzedaży dominują nadal tak zwane urządzenia sieciowe. Coraz częściej mamy jednak do czynienia również z tymi, które dodatkowo są zaopatrzone w akumulator. Jeśli więc cenimy sobie komfort bez względu na okoliczności, druga z wymienionych opcji wydaje się bardziej przemyślana.

Obszar

Przed zakupem depilatora nie zaszkodzi, jeśli sprawdzimy, jaki zakres działania jest przez niego oferowany. Poinformuje nas o tym okienko umieszczone w nakładce. Im jest ono większe, tym więcej mieszków włosowych może być naświetlanych w tym samym czasie. Takie rozwiązanie skraca czas wykonania zabiegu, a jednocześnie podnosi jego komfort. Duzy obszar działania jest nieoceniony zwłaszcza wtedy, gdy chcemy korzystać z depilatora będąc w podróży.