Urządzenia mobilne

Samsung Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra – czym się różnią i który wybrać?

na smartfonie

S23 to najnowsza linia flagowców, wypuszczonych przez markę Samsung. Seria miała premierę w lutym i od tego czasu podbija serca coraz większej liczby użytkowników. Trudno się dziwić – smartfony oferują cały szereg zaawansowanych funkcji i nowatorskich rozwiązań, co pozwala im się wyróżnić na tle innych telefonów. W serii Samsung Galaxy S23 są trzy modele: S23, S23+ i S23 Ultra. Jakie są między nimi różnice i który z nich wybrać?

Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra – podobieństwa

Smartfony z serii Samsung Galaxy S23 łączy ta sama technologia wykonania wyświetlacza, czyli Dynamic AMOLED 2X z częstotliwością odświeżania ekranu 120 Hz, która jest gwarancją płynnego działania wyświetlacza. Wyświetlacze zostały pokryte wytrzymałym szkłem – Gorilla Glass Victus 2. Nie musisz się obawiać, że uszkodzisz ekran, jeśli telefon Ci upadnie. Każdy z modeli działa w tym samym systemie operacyjnym, czyli Android 13 z nakładką One UI 5.1. Telefony mają również ten sam procesor, czyli 8-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, który jest gwarancją maksymalnej wydajności. Co jeszcze łączy telefony Samsung z serii S23?

 • Złącze USB typu C
 • Łączność 5G
 • Płatności zbliżeniowe NFC
 • Wi-Fi 6e
 • Możliwość korzystania z karty eSIM
 • Odporność na pył i wodę
 • Możliwość ładowania bezprzewodowego

Samsung Galaxy S23 – czym różnią się poszczególne modele?

Samsung S23, S23+ i S23 Ultra to flagowce, które łączy wysoka jakość wykonania i najwyższej klasy oprogramowanie. Poszczególne modele różnią się od siebie np. wielkością wyświetlacza, wagą czy ilością dostępnej pamięci wewnętrznej. Poniżej najważniejsze różnice między smartfonami z serii S23.

 • Pamięć

Smartfony Samsung S23 i S23+ są dostępne w wersjach z 8 GB RAM. S23 można dostać w wersji ze 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej, a S23+ – 256 GB lub 512 GB. Samsung S23 Ultra jest dostępny w opcji z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej lub 12 GB RAM i 512 GB lub 1TB pamięci wewnętrznej.

 • Wielkość wyświetlacza

Najmniejszy z serii S23 jest Samsung S23 z ekranem 6,1 cala. Galaxy S23+ ma ekran 6,6 cala, a Galaxy S23 Ultra – 6,8 cala.

 • Waga

Najmniej waży Samsung Galaxy S23 – 167 g. Po środku plasuje się S23+ z wagą 195 g, a najcięższy jest S23 Ultra, który waży 228 g.

 • Bateria

Najpojemniejszą baterię ma Samsung Galaxy S23 Ultra – 5000 mAh. W nieco mniejszą baterię został wyposażony model S23+ – 4700 mAh. Najmniej pojemną baterię ma model podstawowy, czyli S23 – 3900 mAh.

 • Funkcje multimedialne

Wszystkie modele z serii S23 zostały wyposażone w takie funkcje jak: HDR (daje możliwość uchwycenia szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych częściach zdjęcia), Dual Pixel (pozwala uchwycić to samo ujęcie z dwóch delikatnie różnych perspektyw), stabilizator obrazu i autofocus (pomagają w tworzeniu ostrzejszych zdjęć). Najbardziej zaawansowane funkcje ma model S23 Ultra. Warto wspomnieć np. o trzykrotnym zbliżeniu optycznym i stukrotnym zbliżeniu cyfrowym. To ostatnie przyda się np. do sfotografowania księżyca.

Samsung Galaxy S23, S23+, S23 Ultra – który wybrać?

Biorąc pod uwagę parametry poszczególnych modeli z serii S23, łatwo dojść do wniosku, że dla większości osób, wystarczający będzie model podstawowy, czyli S23. Z kolei, gdy jesteś wytrawnym graczem i używasz do tego smartfona, wybierz najwyższy model, czyli S23 Ultra. Duży wyświetlacz i wysokie parametry sprawią, że gra będzie płynna i komfortowa. Natomiast, jeśli szukasz flagowca, ale zależy Ci zarówno na pojemnej baterii, jak i średniej wielkości ekranie, wybierz model S23+.

Smartfony z serii S23 znajdziesz w sklepie Orange Flex: https://flex.orange.pl/sklep.

Artykuł sponsorowany

O autorze

Redakcja

Na blogu technologicznym TechFormator.pl poruszamy różnorodne tematy związane z nowoczesnymi technologiami, elektroniką, informatyką oraz z marketingiem internetowym. Znajdziesz tutaj poradniki, instrukcje, recenzje oprogramowania użytkowego, recenzje sprzętu IT, poradniki komputerowe - w tym rozwiązania popularnych błędów i problemów IT oraz porady dla e-commerce.