czas na aktualizacje

Aktualizacja CatScrapera

CatScraper to aplikacja do wyciągania ze stron internetowych adresów katalogów WWW. W ostatnim czasie zgłoszono mi, iż program przestał działać. Po zerknięciu na usterkę okazało się, iż serwis udostępniający katalogi już nie istnieje. W związku z licznymi prośbami czytelników o kontynuowanie projektu, w dniu dzisiejszym wypuszczam zaktualizowaną wersję CatScrapera. Program dostępny na fanpejdżu, zakładka Free SEO Tools.

Wersja 1.02 pobiera katalogi z serwisu www.katalogiseo.info z listy ogólnej. W trakcie testów program wyciągnął 1791 katalogów. Pobierane są tylko te katalogi, które są unikalne, zatem lista nie powinna zawierać zduplikowanych wpisów.

CatScraper wersja 1.02

Jeśli chcesz zasugerować nową funkcję lub stronę, z której można pobierać katalogi, wspomnij o tym w komentarzu lub prześlij propozycję na e-mail. Dziękuję!

Aktualizacja: od dłuższego czasu aplikacja nie była rozwijana, w związku z czym, z dniem 16.06.2019 wsparcie dla programu zostaje wstrzymane. Program będzie niedostępny do pobrania. Być może w przyszłości na bazie programu stworzę nowy, o większych możliwościach.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

10 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Przydała by się opcja podziału listy katalogów na poszczególne skrypty. Do tego możliwość dodawania własnych adresów skąd zasysane są katalogi, ale pewnie tutaj przeszkoda będą kwestie techniczne.

  • Dzięki za propozycję.
   Uniwersalnego scrapera już stworzyłem – XScraper Extended, można w nim wyciągać co się chce z dowolnej strony. Wersja okrojona jakiś czas temu została upubliczniona – program do pobrania z fanpage.
   Co do klasyfikacji, darmowych programów do klasyfikacji skryptów jest sporo, myślę od dawna nad takim oprogramowaniem, ale z uwagi właśnie na fakt, iż już istnieją podobne aplikacje nie mam zbyt wielkiej motywacji do pracy 😉
   Dodawanie własnych miejsc wiąże się z przygotowywaniem indywidualnych zestawów instrukcji do scrapowania. W XScraperze istnieje całkowita dowolność, w CatScraperze raczej takiej dowolności nie wprowadzę, ale nigdy nic nie wiadomo. Na sztywno z wprowadzeniem nowych list nie ma problemu.

 • No właśnie chodzi oto, żeby nie instalować nie wiadomo ile programów. Tylko żeby jeden soft, zassał listę katalogów z x źródeł i posortował je według skryptów, oraz umożliwił export danych do pliku.

  • Rozumie, nie ma to jak wszystko w jednym.
   Jak zakończę prace nad obecnymi projektami, w tym finalną wersją 1.1 Google Suggest Scrapera pomyślę o stworzeniu takiego softu. Dzięki za propozycję.

 • To świetny pomysł – z tymi aplikacjami, jakie tworzysz. Świetna robota, a do tego są na prawdę minimalistyczne w swojej formie (sam przez przerost niektórych programów odszedłem od aplikacji desktopowych, jak i od ich tworzenia). Tego muszę Ci pogratulować 🙂

  Hmm, może wyciąganie jeszcze dodatkowych danych, żeby sobie móc to ładnie posortować? KatalogiSEO mają spore możliwości kategoryzacji czy też informacji dodatkowych na temat każdego z poszczególnych linków.

  Powiedź, czy przy okazji aplikacja sprawdza chociażby ping 200 czy serwis „żyje”? Wprawdzie nie mówię, że natknąłem się na takowe katalogi, natomiast różnie to bywa z SEO’siami 😉

 • Super program. Dzięki. Nie ma chyba sensu za bardzo go rozbudowywać, kto będzie zainteresowany później może obrobić sobie taką listę. W każdym razie mi się przyda 🙂

 • Nareszcie doczekaliśmy się aktualizacji programu która pozwala na jego dalszą pracę. Bardzo się przyda każda nowa lista- faktycznie szkoda ,że otrzymujemy gołe adresy ale zawsze to jakiś początek. Naprawdę robisz kawał roboty- używam wielu Twoich darmowych aplikacji i sprawdzają się znakomicie. Powodzenia w dalszych pracach.

 • Dzięki wielkie za update’a 🙂 Łapka na fanpage’u poszła, program pobrany 🙂 Czas podziałać. Super ! dzięki ! 🙂

 • Dzięki wielkie za ten program, na pewno mi się on przyda. Teraz tylko ściągam program i działam dalej 🙂 pozdrawiam