seo bots

Tworzenie seo botów, przegląd darmowych narzędzi

Wszelkie działania o wysokiej powtarzalności są monotonne i w dłuższej perspektywie czasu nużące, dlatego niezwykle istotnym punktem w pracy pozycjonera jest automatyzacja powtarzających się czynności. Dzięki temu można zaoszczędzić dziennie setki minut, a wygenerowany w ten sposób wolny czas przeznaczyć na inne operacje SEO lub wypoczynek. Zautomatyzuj najbardziej powtarzające się zadania! Poznaj cztery darmowe narzędzia do tworzenia SEO botów.

Na wstępie warto wymienić najpopularniejsze zadania jakie możemy zautomatyzować w SEO. Należą do nich:

 • Katalogowanie stron (wypełnianie formularzy, wraz z przepisywaniem kodu captcha),
 • Submisja artykułów do precli,
 • Komentowanie na blogach,
 • Pingowanie stron WWW, przy użyciu protokołu XML-RPC,
 • Zgłaszanie stron do zakładek społecznościowych (social bookmarking),
 • Automatyzacja procesów logowania i autoryzacji,
 • Pozyskiwanie informacji (data mining/web scraping).

Dodatek do przeglądarki – iMacros

iMacros jest darmową wtyczką do automatyzacji zadań. Plugin dostępny dla przeglądarek Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz wszystkich alternatyw SeaMonkey, Waterfox, Pale Moon.

Okno Waterfox z iMacros

Wtyczka świetnie nadaje się dla początkujących użytkowników, ponieważ posiada funkcję nagrywania (Zapisz), która pozwala w mgnieniu oka zarejestrować czynności wykonywane w przeglądarce. Powstałe w ten sposób makro można natychmiast odtworzyć, konfigurując liczbę powtórzeń można całkowicie zautomatyzować daną czynność (powtórzyć ją X razy).

iMacros Editor

iMacros korzysta z własnego języka skryptowego, w każdej chwili można wyedytować makro i zmodyfikować kod rozszerzając go o nowe zadania. Język jakim posługuje się iMacros na pierwszy rzut oka może wydać się skomplikowany, lecz dzięki bogatej dokumentacji technicznej można go bardzo szybko opanować.

Charakterystyka iMacros:

 • Pełna integracja z przeglądarką (IE, Firefox, Chrome),
 • Można tworzyć makra bez znajomości języka jakim posługuje się iMacros,
 • Podgląd i edycja kodu (iMacros Editor),
 • Dane wejściowe w formacie CSV lub TXT, zapis danych do formatu CSV,
 • Makra mogą wykorzystywać język JavaScript,
 • Obsługa zmiennych, możliwość tworzenia okien dialogowych.
 • Obsługa proxy.

Przykładowy skrypt iMacros do pingowania stron z wykorzystaniem serwisu Pingomatic znajdziecie na fanpage w zakładce Free SEO Tools.

Ignite Scripting

Ignite Scripting to część komercyjnego projektu Ignite SEO. Firma Ignite Research moduł do tworzenia skryptów udostępnia bezpłatnie. Narzędzie pozwala na pisanie botów automatyzujących działania SEO w przeglądarce Internet Explorer.

Free Ignite Scripting

Cała zabawa polega na stworzeniu serii instrukcji, które następnie są odtwarzane w przeglądarce internetowej. Przed stworzeniem swojego pierwszego skryptu warto zaznajomić się z dokumentacją Ignite.

Program posiada całkiem spore możliwości, lecz brakuje w nim kilku kluczowych funkcji, między innymi nie można nagrać makra, co stanowi istotną przeszkodę w szybkim tworzeniu nowych skryptów, wszystkie instrukcje musimy wprowadzać ręcznie poprzez edytor. Wymusza to na nas znajomość składni poleceń Ignite, do tego jesteśmy skazani na Internet Explorer, co jak dla mnie już na starcie dyskwalifikuje ten program – zwyczajnie nie lubię IE.

Szczegółowe informacje na temat programu, zakres funkcjonalności oraz różnice między darmową a płatną wersją znajdziecie na stronie producenta.

Free Bot Creator

FBC to kolejny program do tworzenia SEO botów, tym razem całkowicie darmowy soft, stworzony przez jednego z użytkowników BHW. Aplikacja bazuje na wewnętrznej przeglądarce. Skrypty można budować na dwa sposoby, poprzez wskazanie elementów, które zostaną dodane do projektu (sekcje Automation, Input/Output Infos) lub ręcznie wprowadzając odpowiednie instrukcje w edytorze.

Free Bot Creator

Przykładowy skrypt – wyciąganie linków z Google

—————Google Search—————
navigate(‘http://www.google.com/’)
settext.name(q,Info1)
click.name(btnK)
extracturls(.,google,Data1,Unchecked)
click.id(pnnext)
wait(4)
gotoline(4)

Przed uruchomieniem skryptu w sekcji Input Infos => Info1 określamy słowo, które zostanie wprowadzone do pola tekstowego identyfikowanego za pomocą nazwy lub ID. Po uruchomieniu w Output Infos => Data1 zauważymy wydobyte linki.

FBC Script Window

Program posiada niską responsywność, podczas wykonywania skryptu przechodzenie między oknami przeglądarki, a edytorem skryptów nie należy do przyjemności. Na deser trzeba wspomnieć, że autor programu nie dostarcza dokumentacji, co na samym początku znacząco utrudnia konstruowanie skryptów. Mimo wielu niedociągnięć Free Bot Creator można wykorzystać do tworzenia prostych botów SEO. Program można pobrać z forum BHW lub fanpage bloga (zakładka Free SEO Tools).

AutoIt

AutoIt to język skryptowy, który można z powodzeniem wykorzystywać do tworzenia botów SEO. Język ten został zaprojektowany głównie z myślą o automatyzacji zadań w systemach operacyjnych z rodziny Windows, doskonale nadaje się do tworzenia botów do gier, przydaje się również w pozycjonowaniu. Makra tworzone w AutoIt mogą symulować ruchy myszki, wciśnięcia klawiszy, a także wchodzić w interakcję z oknami i kontrolkami graficznego interfejsu użytkownika.

Edytor AutoIt

Program wyposażony jest w edytor kodu SciteAutoIt, moduł do nagrywania makr AU3Record, a także inne przydatne narzędzia, do których uzyskamy dostęp z poziomu menu systemu operacyjnego AutoIt => Extras => Browse Extras.

Nagrywanie makr AutoIt

Dużym atutem jest możliwość tworzenia skryptów (makr) bez znajomości programowania. Wystarczy uruchomić AU3Record i zarejestrować sekwencję zdarzeń. Jakby tego było mało dzięki Aut2Exe można przekształcić plik makra au3 do formatu wykonywalnego exe, co zapewni mu przenośność.

Niestety nie ma róży bez kolców. Uruchomienie typowego makra powoduje zablokowanie pulpitu użytkownika, aż do czasu zakończenia działania skryptu. Takie podejście ogranicza liczbę jednocześnie wykonywanych zadań.

AutoIt pozwala tworzyć skrypty wyposażone w interfejs użytkownika (GUI), jak na przykład Webresh…

Webresh

Bardziej zaawansowanym przykładem aplikacji napisanej w AutoIt jest Vistumbler – program do wykrywania sieci bezprzewodowych. Tego typu interfejs użytkownika można zaprojektować na przykład w środowisku Koda FormDesigner.

W sieci można znaleźć obszerną dokumentację, a także liczne przykłady, tutoriale, które wprowadzą każdego w świat programowania AutoIt. Warto spróbować!

Z tych czterech narzędzi zdecydowanie najczęściej wykorzystuję iMacros, który według mnie jest prosty – można nagrać makro, następnie wyedytować i dodać kolejne funkcje, przenośny – nie straszny mu Windows ani Linux, możemy go odpalić praktycznie wszędzie, nawet w przeglądarce w telefonie, do tego jest dobrze udokumentowany. Nic tylko korzystać 😉

40 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Dzięki Mariusz za kilka kolejnych softów 🙂 Z AutoIt korzystam na każdego dnia w firmie i obecnie nie wyobrażam sobie pracy bez skryptów automatyzujących pracę 🙂 Dawniej wiele rzeczy robiłem ręcznie tracąc czas i za każdym razem jak było to samo do zrobienia tego czasu traciłem jeszcze więcej. Teraz mogę odpalić skrypt i iść sobie zaparzyć kawę, a po kilku minutach mam gotowe rzeczy zrobione, które wcześniej robiłem około godziny 🙂 Czasu nie odzykamy, dlatego tak ważne jest, aby go maksymalnie wykorzystać.

 • CZy na pewno Imacros jest darmowe? pytanie mi się nasuwa bo widziałem jakąś wersję za 900$. Jeżeli chodzi o tworzenie makr to polecam jeszcze macro expert płatny oraz zenno postera również płatny. Od paru dni obczajam Auto It o którym też się dowiedziałem przez przypadek. Jakby ktoś miał jakieś gotowce to proszę o kontakt

  • Jest kilka wariantów, iMacros w formie dodatku do przeglądarki jest za free, pozostałe pakiety są płatne.

 • Dzięki, bardzo przydatny artykuł 😉 Ciekawe narzędzia, no cóż zabieramy się do pracy… Jeszcze raz wielkie dzięki

 • Czy te boty są skuteczne? W jaki sposób jest umieszczany komentarz na danym blogu? Jest to sensowny komentarz czy napisany w taki sposób, że po pewnym czasie autor bloga i tak go usunie?
  Pozdrowienia

  • Wszystko zależy od samego skryptu i jego autora. Automat który udostępniłem na Facebooku do pingowania wpisów przez proxy za pośrednictwem pingomatic jest skuteczny i działa. Każdy bot ma za zadanie symulowanie działania człowieka, musi odwzorować zachowanie i warunki w jakich przyszłoby działać normalnemu człowiekowi. Ostatniej części Twojego pytania nie bardzo rozumie co to ma wspólnego z samą ideą automatyzacji. Każdy komentarz może być zaakceptowany lub usunięty.

 • @Janek, każdy bot jest skuteczny tylko że rynek botów jest tak duży że ciężko się w nim połapać. Tylko Ty jesteś autorem komentarza i od Ciebie zależy treść wpisu na blogu. Jeżeli np. bot generuje komentarz na podstawie artykułu lub wcześniej utworzonego komentarza[jako artykuł synonimizowany] to jeżeli bot “leci” po stronach i komentuje wszystko na jedną nutę a tematyka blogów odbiega od treści komentarza to taki wpis zostanie usunięty. Stąd lepiej wysyłać pingbacki i trackbacki[w zależności od softu jaki posiadasz]. np. free bot creator nie nadaje się do tworzenia kont bo jest banowany ale jeżeli masz większą ilość stron do których musisz się zalogować to moim zdaniem dobre rozwiązanie, zawsze można zatrzymać bota w danym miejscu. Szczegolnie że free bot creator jest łatwy w obsłudze. Zenno nadaje się idealnie do wszystkich typów działań jednak jest to czasochłonne. Jest jeszcze inne płatne rozwiązanie uBot Studio, boty które wychodzą spod znaku Ubot Studio są najbardziej popularne ale też najbardziej wadliwe i pożerają znaczne zasoby komputera, wiele produkcji jest udostępnianych za darmo lub opłaty za te boty wahają się w granicach 7$-120$ zależy to też od wersji uBot Studio w którym był taki bot stworzony. Wersja standard to te tańsze boty wersja premium to boty w których można zmieniać wiele ustawień łacznie z kolejnością wykonywania zadań. I naprawdę mogą bardzo dużo zdziałać, wliczając w to obsługę proxy, custom interface, tworzenie kont, obsługa kont, komentowanie blogów, obsługa forów dyskusyjnych, potrafią już nawet tworzyć potężne linkwheel piramid, obsługa web 2.0, bookmarków i innych kont w zależności od pomysłowości autora bota. Dzięki za dodanie wpisu o ignite, miałem trial ale nawet nie skorzystałem, więc nie wiedziałem że jest opcja tworzenia botów. Pozdrawiam

  • Dzięki za obszerny komentarz. Chyba w najbliższym czasie wdrożę już na stałe na blogu rozwiązanie które będzie nagradzać obszerne i wartościowe wypowiedzi. Masz link dofollow za wartościowy komentarz jako pierwszy 🙂

   Co do Ignite, osobiście go nie cierpię, darmowy Ignite Scripting ma nawet funkcję łamania captcha przy użyciu serwisu Decaptcher, a nawet OCR bazujący na Image Magick, tylko co z tego jak ten program używa IE i wszystko trzeba pisać z palca.

   Oprócz tych 4 natknąłem się kiedyś na jeszcze jedną produkcję (chińską) do tworzenia seo botów, ale była kompletnie niezdatna do użytkowania.

 • Dziękuję za dofollow. Właśnie z ciekawości sobie porównuję Ignite z Free Botem funkcjonalność zbliżona oba oparte są na IE. Jednak Ignite tylko lepiej wygląda no i ma decaptchera z którego nie korzystam bo i tak większość tego typu programów korzysta z deatch by captcha, które jest tańsze i lepsze w rozpoznawaniu obrazków. [5000 obrazków za niecałe 7 dolarów- w tej chwili mam 3 programy korzystające z tego enginu lamania captcha i powiem Wam że za 1 dolara łamie ponad 1000 obrazków, nie mówiąc już o wspomaganiu captcha sniperem, który na win 7 jest problematyczny]. Co do innych rozwiązań jest jeszcze polska produkcja, polseo spamboty, jest to stosunkowo tanie rozwiązanie ale trzeba mieć naprawdę dobrego kompa i szybkie łącze, odpalony ze scrapeboxem zabiera wszystkie zasoby i się zawiesza. Stąd jezeli nie chcecie tracić czasu na naukę nowych programów ale też nie macie za dużo $ to polecam kupno botów lub zlecenie napisania custom bota, uwierzcie mi, czas jaki poświęcicie na szukanie zadowalającego was rozwiązania będzie równowartością lub nawet wielokrotnością inwestycji w takiego bota. Czas x frustracja tego czego nie możecie znaleźć x dostęp do płatnych serwisów hostujących pliki x czas na szukanie i nie znalezienie tego czego chcecie x frustracja i tak w kółko. A jak już znajdziecie to: albo musicie wypełnić ankietkę albo zapłacić za kraka. to ja podziękuję nasr@.$#m. Przemyślcie to dobrze bo tu chodzi o czas i zarządzanie nim.

 • Właśnie chodziło mi o sens komentarza. W sensie czy nie są na jedno kopyto i odbiegają od tematyki bloga. Dzięki Killass za wyjaśnienia 🙂

 • Aha zapomniałem dodać że są boty dedykowane. W sensie jeżeli autor ma zaplecze, którym chce się podzielić za większą kasę niż za cenę dodania wpisu do katalogu, to tworzy bota, który leci po jego prywatnych preclach, katalogach[jakkolwiek głupio by to nie brzmiało]. Wtedy masz gwarancję, że wpisy nie zostaną usunięte. Widziałem już takie rozwiązania, kiedyś kupiłem nawet dostęp do forum, które można obsługiwać za pomocą bota.

  • To chyba tak jest w niektórych prywatnych preclach, prywatne katalogi PKSI też tak mają, Wp-kat też taką opcję daje. Sporo takich rozwiązań, to nawet jest dobre bo nam po miesiącu wpis nie zniknie.

 • Sprawdzam właśnie iMacros pod kątem pingowania i mam problem w przypadku adresów w których jest przecinek w nazwie. Czy można zmienić format z którego adres i proxy jest wczytywany z .csv na jakiś inny np. .xlsx?

  • Jak masz przecinek w adresie użyj separatora tekstu (obejmij adres w cudzysłów) i będzie skrypt działać.
   iMacros nie wspiera xlsx ale z tego co widzę da się wczytać dokument stosując VBS

 • Z imacrosa korzystam często, zasadniczą wadą jest utrudnione korzystanie z konstrukcji warunkowych. Czy któryś z tych systemów fajnie działa z “IF”em?

  • Składnia iMacros nie zawiera instrukcji warunkowej ale można zawsze stworzyć skrypt z IF-em i podpiąć go w kodzie. AutoIt ma pełne wsparcie dla IFów, pętli.

 • Możecie mi wytłumaczyć jak te programy mają się w praktyce? Niby automatyzacja nie jest zalecana bo powiela się to samo, ale widzę że z dnia na dzień pojawiają się w sieci wpisy zmieniające podejście.

  • Dobrze mają się 😉
   Bez automatyzacji w seo ani rusz. Czy to pingowanie, czy audyt. Gdyby tak wszystko ręcznie robić zajęłoby to bardzo dużo czasu.

   Co rozumiesz mówiąc “powiela się to samo”?

 • @aqwa {{to jest tekst wygenerowany przeze mnie| a ten przez bota}|{ta prosta składnia językowa pozwala na tworzenie wielu wpisów| i jeszcze więcej treści możesz zamieścić w takich nawiasach}}
  Twój bot już potrafi tym manipulować, w dodatku wyobraź sobie, że tworząc taką treść w nawiasach zostaje ona podmieniona przez treść za znakiem | teraz pomyśl że musisz zrobić sobie kilkasetek stron o tej samej tematyce, ale nie będziesz pisał przecież setek artykułów, napiszesz jeden ale za to dobry i za każdym razem jak będziesz logował się na inną stronę ten tekst ulegnie zmianom, ale zachowa ten sam sens i będzie czytelny dla ludzi. Pomyśl o automatyzacji w ten sposób.

  imacros nawala przy stronach które generują identyfikatory id=”7361804752323094819″ tego typu do każdej sesji inny. Np. Facebook

 • Szukałem takiego artykułu o darmowych narzędziach ale nigdzie nie było , aż natrafiłem tutaj. Na prawdę wielkie dzięki !!

 • Dzięki za wspaniały artykuł, właśnie dowiedziałem się jak mało wiem o pozycjonowaniu i że wielu rzeczy muszę się jeszcze nauczyć. Dopiero dzięki komentarzowi Killassa zrozumiałem jak potężne może to być narzędzie i jakim ułatwieniem jest taki bot 🙂 Długa droga jeszcze przede mną i mnóstwo nauki 🙂

 • Podpowiem Wam coś, nie zawsze boty są dobre, jeżeli nie wiecie co wybrać to skupcie się tylko na wyżej wymienionych programach +
  Ubot Studio [i większość programów wychodzących pod flagą Ubot S..- wiele naprawdę jest g. warte]
  Zenno Poster [szybszy ale i mniej intuicyjny niż Ubot]
  Opcję dodawania pól formularza posiada już Scrape Box, Xrummer ma to w standardzie oraz najnowsza wersja SEnuke posiada opcję tworzenia skryptów przypominających boty, mimo że sam program ma potężne możliwości[mój faworyt] dla Senuke istnieją dwie alternatywy, ale to już opiszę u siebie, chyba dostanę giościnny wpis na techformatorze 😉 Pozdrawiam

  • chyba dostanę giościnny wpis na techformatorze

   😉 drzwi są otwarte dla każdego.

 • Mam jeszcze takie pytanie Piotrze odnośnie AutoIT, wcześniej nie wiedziałem o narzędziu do nagrywania makr, powiedz mi czy jeśli skompiluję program do exe, a wiem że nagrywał ruchy myszki na ekranie o dużej rozdzielczości[z właściwymi dla tej rozdzielczości koordynatami], to czy osoba której dam tak stworzony program będzie miała inną rozdzielczość ekranu, da radę go uruchomić bez problemów? Samo wykonanie programu nastąpi to wiem na pewno, ale czy będzie w stanie działać już w samej przeglądarce?

 • Killass tak się nie da, ponieważ funkcja MouseClick zapisuje stałe wartości pikseli. Trzeba by było obsłużyć skalowanie wg rozdzielczości i np. przy pierwszym uruchomieniu skrypt pytałby się użytkownika o rozdzielczość albo musiałby sprawdzać jaką rozdzielczość ma w systemie ustawioną (tutaj nie powiem na już jak to zrobić, bo sam nie wiem 😀 ). Tworzyłem tego typu rozwiązania do klikania w Photoshopie pewnych rzeczy, bo musiałem edytować dużą ilość pól tekstowych 🙂 A że skrypt później był też uruchamiany na innym komputerze, to trzeba było to odpowiednio przerobić. AutoIT ma ogromne możliwości nie tylko do tworzenia botów 🙂 To tylko jedno z zastosowań. Są też odpowiednie biblioteki do obsługi Excela, Worda, czy nawet bazy MySQL 🙂 Ma też swoje minusy, które obiawiają się właśnie przy edycji i zapisie do plików txt (potrafi to wolno robić, zwłaszcza jak się ma jeszcze jakiegoś ciężkiego antywirusa uruchomionego na kompie).

 • Powiem Wam szczerze jedno. Z jednej strony katalogi i właściciele blogów piszą o wyłącznie unikalnych opisach, bo to podnosi wartość obydwu stron. Z drugiej strony rozpisujecie się o robotach i automatyzacji pracy.
  Może rozśmieszą Was uwagi pozycjonera amatora, ale to wszystko nie ma sensu. Jak rozpytuję moich znajomych to coraz więcej osób wpada w google jakieś głupie bezsensowne strony, w których pisze się w kółko to samo i wielokrotnie bez logicznego składu. Oni nie wiedzą, że to są chyba tzw. precle, które mają pomóc wypozycjonować stronę. Dla normalnych ludzi strona powinna nieść za sobą jakąś wartość, a nie być “informatycznym obwarzankiem” czy pułapką konkursową albo instalującą niszczące oprogramowanie. Może Wam się wydaje, że wszyscy znają się na internecie jak profesjonaliści, ale tak nie jest. Coraz więcej osób boi się wchodzić na nowe strony i ogranicza się tylko do fejsa czy dużych portali, bo one wg nich gwarantują ich jakieś poczucie bezpieczeństwa.
  Wy osiągacie zamierzone cele, ale czy nie można robić tego jakoś sensowniej?
  Pozdrowienia

 • Jak można wykonać pętle?
  Mam plik scv gdzie są adresy i teraz chcę wykonać skrypt dla wszystkich stron które są w pliku?
  SET !DATASOURCE_COLUMNS 1
  SET !DATASOURCE test.csv
  SET !LOOP 10
  SET !DATASOURCE_LINE {{!LOOP}}

  TAB OPEN

  URL GOTO={{!COL1}}

 • Ach, iMacros – narzędzie, którym skróciłem sobie wielokrotnie robotę o całe godziny 🙂 Maszynka jest super.

  Jedyną wg mnie solidną alternatywą, która przewyższy iMacros, jest Zennoposter, ale to kombajn, który wymaga już nauki.

  @Mariusz, dzięki za wpis, o niektórych narzędziach nie wiedziałem, że istnieją. Powiedz, czy bawiłeś się w łączenie iMacros z innym językiem programowania, jak PHP? Sprawdziło się?

  P.S. Jeśli ktoś ma problemy z iMacros to niech do mnie napisze, sporo dziennie nagrywam ich, może będę mógł pomóc.

  • Tyle że Zennoposter jest płatny, a za free iMacros w wielu przypadkach jest całkowicie wystarczający, aby zautomatyzować część zadań.

 • Witam,
  poszukuję takiej aplikacji jak w artykule, chodzi o automatyzację logowania na stronę i wykonania na niej kilku operacji tylko żeby taki utworzony skrypt dało się uruchomić na telefonie z androidem.

 • Witam,

  W pracy dostalem zadanie polegajace na wgraniu tysiecy plikow do odpowiednich folderow w programie katalogujacym dokumentacje online. Jest to branza budowlana i specjalny przypadek gdzie inwestor nalegal aby przeniesc dane z jednego programu sluzacego do dokumentacji w calkiem inny program.

  Nazwy plikow zawieraja numer folderu.

  Czy istanieje jakis prosty sposob na zautomatyzowanie tej czynnosci? Czy program Imacro bylby w tym przydatny? Czy mozna ustawic macro w taki sposob, aby automatycznie pomijalo/kasowalo wczesniej wgrany plik? Caly wybor plikow i ‘klikanina’ odbywa sie online.

  Bylbym bardzo wdzieczny za wskazowki dotyczace jak mialbym sie do tego zabrac. Manualnie zajeloby mi to ogromnie duzo czasu.

  Pozdrawiam
  Dariusz

  • Nie znam szczegółowej struktury strony/stron więc nie będę podejmował się odpowiedzi na pytanie “czy da się” i jak do tego zabrać się. Potrzebne są tutaj szczegółowe informacje, mogę jedynie powiedzieć, że jeżeli nie ma odpowiednich placeholderów na stronie, iMacros nie wykona prawidłowo zadania. W przypadku trybu warunkowego w iMacros jest on bardzo ograniczony, żeby skorzystać z pełnego trybu, trzeba napisać dedykowany skrypt w jednym z języków skryptowych i dołączyć odpowiednią funkcję do wykonania. Bez umiejętności programowania nie obejdzie się. Wizualnie takie coś da się zrobić w Zennoposterze, ale wymagana jest znajomość tego narzędzia. Jest wersja demo ograniczona czasowo do kilku dni, więc możesz pobrać i przetestować, z góry mówię nie pamiętam czy w wersji testowej Zennopostera wszystkie funkcje z pełnej płatnej wersji są dostępne.

 • hxxp://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b89a05ba976f41ac

  Tak wyglada struktura strony, program powinien albo klikac na folder i wgrywac do niego odpowiednie pliki, albo sam tworyyc folder i wgrywac do niego zawartosc, lub tez ja moge utrorzyc wszystkie potrzebne kilka tysiecy folderow a nastepnie program wgra do nich zawartosc z mojego dysku twardego.

 • A czy jest możliwość, żeby zapisane macro w Imacros przypisać do do jakiejś kombinacji klawiszy ( żeby dane macro uruchamiać skrótem klawiszowym ) ? Bo właśnie szukam takiego darmowego programu – najlepiej na Chrome ?

  Z góry dzięki za pomoc

  • Będę miał chwilę sprawdzę, pamiętam że robiłem coś podobnego, ale czy to było w iMacros czy w innym sofcie tego teraz nie jestem w stanie powiedzieć.

 • czytam artykuł w 2020 roku i wszystkie przegladarki automatycznie wprowadzaja dane do formularzy, mamy cos nowego na rynku o czym warto wiedziec?

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.