key-kw

OverZone PPC Keyword Generator

Na blogu pojawiło się już sporo aplikacji do generowania słów kluczowych. Opisywane były programy Softnika (Keyword Pad, Keyword Explorer, Good Keywords), Redfly Keyword Manager czy Keyword Generator. Mój najświeższy program - SEO Keywords Studio również został wyposażony w generator - tym razem fraz lokalnych. Przyznacie chyba, że jest w czym wybierać, a to jeszcze nie koniec. Na rynku oprogramowania znajdziemy kolejne darmowe generatory.

W tym wpisie zaprezentuję oprogramowanie firmy OverZone - PPC Keyword Generator. Aplikacja mimo swojego wieku wciaż jest użyteczna i być może znajdzie zastosowanie u nie jednego seowca.

PPC Keyword Generator

Okno główne programu nie odbiega znacząco od innych konkurencyjnych aplikacji. Zestawy słów kluczowych definiujemy w czterech odseparowanych od siebie kolumnach. Słowa kluczowe możemy wpisywać ręcznie, bądź zaimportować z pliku. Każdą grupę słów można łatwo przenieść do sąsiadującej kolumny. Generator jest dość szybki, radzi sobie dobrze nawet z dużymi listami (test na 1700 frazach pobranych wcześniej przy pomocy Seo Keywords Studio). Na uwagę zasługuje także możliwość zapisu/odczytu projektu.

Aplikacja ma także możliwość wstawiania tzw. Sales Words, czyli po naszemu słów sprzedażowych. W programie znajdziemy ponad setkę słów, niestety wszystkie w języku angielskim, lecz PPC Keyword Generator pozwala użytkownikowi zdefiniować własny zestaw. W tym celu należy wyedytować plik sales-words.txt, plik znajdziesz w katalogu data. Zdefiniowane słowa można później jednym kliknięciem lub skrótem dołączyć do konkretnego słowa.

Darmowe programy SEO od Softnika

Zobacz koniecznie listę darmowych programów SEO od Softnika...

Czytaj dalej »

W lewej części okna znajdziemy 4 filtry, pierwsze trzy służą do zmiany typu dopasowania fraz, ostatnia opcja pozwala na usunięcie wszelkich spacji (No-space). Jak widzicie program jest bardzo prosty i zarazem funkcjonalny, brakuje kilku funkcji znanych choćby z Redfly Keyword Manager, ale nie ma co narzekać. Programik testowałem na Windows 7 64-bit, zero błędów.

Fot. Stuart Miles, FreeDigitalPhotos.net

Mariusz Kołacz Keyword Generator, miksowanie słów kluczowych, OverZone

Skomentuj wpis - Komentarzy (7)

 1. Marketing Consulting pisze:

  Kolejne narzędzie będzie do kolekcji. Ciekawe czy przerodzi się w wersje płatną czy raczej zostanie w kategorii FREE? :) thnx za kolejny post.

  może warto zrobić jakieś porównanie, tabelkę i podsumowanie plusów i minusów różnych programów tego typu ?

 2. Mariusz Kołacz pisze:

  Dzięki za propozycję, faktycznie takie zestawienie byłoby ciekawe, pomyślę o tym.

 3. Instile pisze:

  Dlaczego większość softów jest w zamkniętym pliku .exe. Co mają do dyspozycji Mac-owcy, im pozostają tylko webowe programiki i koniec ?

 4. Mariusz Kołacz pisze:

  @Instile, jeśli mi zasponsorujesz Mac'a to obiecuję, że na blogu będą pojawiać się narzędzia seo dla tej platformy, a wbrew pozorom jest ich całkiem sporo.

  Ps. W Macach też działa wirtualizacja więc na ścisłość nie widzę problemu byś odpalił tam aplikację napisaną dla Windows.

 5. gość pisze:

  Dziękuje za notkę. Z Twojego bloga dowiaduje sie wielu ciekawych rzeczy. Często korzystam z nowej, zdobytej tutaj,wiedzy.
  pozdrawiam.

 6. Maciej pisze:

  ... dlatego, że 90% użytkowników komputerów korzystają z windowsów :)
  Przecież nie będą robić programów pod systemy które używane są przez małą grupę zapaleńców :P

 7. Filip pisze:

  Kiedy wystarczył google analytics. Teraz trzeba korzystać z innych narzędzi aby wyszukiwać nisze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *