proxy kostki

Jak sprawdzić kilka tysięcy linków w GIC (rotacja proxy)

Coraz częściej otrzymuje zapytania od czytelników związane z aplikacją Google Index Checker. W ostatnim czasie jedna z użytkowniczek zadała ciekawe pytanie, mianowicie w jaki sposób sprawdzić 800 linków i więcej, tak aby nie zablokować sobie adresu IP. Jak wiemy dopiero GIC 2.0 będzie w pełni wspierał proxy, lecz zanim pojawi się wersja 2.0 trzeba sobie jakoś poradzić. Tylko jak? W tym krótkim poradniku przedstawię jeden ze sposobów, jak sprawdzić tysiące linków bez ryzyka zablokowania IP.

Cała procedura bazuje na najnowszym wydaniu GIC 1.2, który można zdobyć wyłącznie poprzez fanpage Lexy blog.

W wersji 1.2 jest zaimplementowane podstawowe zarządzanie wątkami, tak aby można było wstrzymać/wznowić sprawdzanie. Niepozorna funkcja, a przydaje się. Przejdźmy do konkretów…

 • Mamy przygotowane adresy do sprawdzenia, uruchamiamy zadanie.
 • Po sprawdzeniu ok. 200-400 adresów (URL bez parametrów) klikamy Wstrzymaj i zmieniamy proxy Start => Uruchom => inetcpl.cpl => Połączenia. Dla adresów z parametrami co 10-20 sztuk.
 • Następnie wznawiamy sprawdzanie, powtarzamy czynności, aż sprawdzimy całą listę.

Oczywiście w przypadku dużych list nikt nie będzie siedział po nocach i klikał. Tutaj przydaje się oprogramowanie do nagrywania makr np. WinParrot czy AutoIt. W pełni działające makro można stworzyć już w 5-10 minut.

Warto w opcjach programu zaznaczyć ignorowanie adresów z parametrami. Jeśli to zrobimy możemy ujednolicić liczbę sprawdzeń w jednym pakiecie.

Procedura jest prosta, tworzymy/nagrywamy makro, które odwzoruje nasze zachowania, puszczamy na noc, rano wstajemy i mamy wszystko sprawdzone. Prosty sposób ale działa. Jakoś trzeba sobie radzić 😉

Serwer pośredniczący można zmienić ręcznie poprzez inetcpl.cpl, za pomocą programów typu Proxy Switcher czy Elite Proxy Switcher, za pomocą skryptu BAT, CMD lub REG (proxy zapisywane jest w rejestrze systemowym HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings wartości ProxyEnable oraz ProxyServer). Jak widać opcji mamy wiele.

Proxy oczywiście muszą myć o krótkim czasie odpowiedzi i zdatne do użycia z Google, publiczne niezbyt nadają się do tego zadania, oczywiście są wyjątki. W dziale Internet znadziecie kilka darmowych programów do testowania.

9 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Spieszę poinformować, że właśnie korzystając z metody toolbarqueries doszedłem do 619 sprawdzonych pozycji, nie używając żadnych przerw ani symulacji człowieka.

 • no, jak mam adresy bez parametrow to tez ladnie idzie (i to niekoniecznie toolbarqueries) 150 bez problemu kilkukrotnie mi sie udalo sprawdzic

  Niestety mam liste 5000adresow z parametrami do sprawdzenia i nawet jesli korzystam z EPS w ktorym mam tylko gruntownie odsiane proxy to i tak w ktoryms momencie proxy pada i program sie wysypuje. Bede chyba musial od kogos wypozyczyc prywatne proxy 😛

 • Dla dużych list adresów polecam Netpeak Checker. Można wrzucić listę proxy z PM i przesiać bardzo rozbudowane listy.

 • Ale czy ten program obsluguje adresy z parametrami?

  Dla mnie np wazna byla pewnosc ze adres jest zaindexowany a metoda uzyta w GIC mi taka pewnosc daje

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.