url-chain

Tworzenie linków - url i anchor text spinnery

Osoby tworzące adresy URL wiedzą doskonale ile czasu kosztuje ręczne stworzenie odsyłacza, czy to w formacie BBCode czy języku HTML. Ktoś mógłby powiedzieć, że ręczne tworzenie odsyłaczy to żaden problem. No tak, tylko gdy uzbiera się ich kilkaset wydatek czasowy będzie już zauważalny. Nie inaczej będzie podczas przygotowywania URLi dla narzędzi do linkowania. Chcąc zaoszczędzić nieco czasu możemy zaopatrzyć się w jeden z darmowych spinnerów URL, bądź też użyć narzędzi do wspomagania procesu tworzenia odsyłaczy.

AnchorSpinner

Pierwszy z programów to AnchorSpinner, którego autorem jest ZpBots. Interfejs programu z jednej strony czytelny, z drugiej dość obszerny. Osobiście uważam, że w tego typu sofcie kompaktowy interfejs miałby większe powodzenie, lecz nie ma co narzekać, atutem takiego rozwiązania jest łatwość wprowadzania danych do pól tekstowych.

AnchorSpinner

Okno podzielone jest na trzy części Url - gdzie wprowadzamy adresy stron z http, Anchor text oraz pole Result, gdzie znajdziemy dane wyjściowe. AnchorSpinner potrafi tworzyć linki w jednym z popularnych formatów tj. HTML, BBCode. Oprócz tego istnieje możliwość miksowania samych adresów i/lub anchorów. Wadą tego oprogramowania jest reklama w prawej części okna, która spowalnia odrobinę rozruch programu oraz brak obsługi linków Wiki.

URL Spinner

Kolejną pozycją na liście jest URL Spinner, który na rynku darmowego oprogramowania SEO jest już od dłuższego czasu. Interfejs wreszcie kompaktowy, dobrze ulokowane opcje.

URL Spinner

Dostępne formaty to HTML, BBCode oraz Wiki. Podobnie jak inne aplikacje w tym segmencie, nie mogło zabraknąć opcji kopiowania danych wyjściowych do schowka. Na uwagę zasługuje możliwość importu adresów URL bądź anchorów z pliku tekstowego.

AnchorMixer

Następnym w kolejce narzędziem SEO jest Anchor text spinner tool for SEO (w skrócie AnchorMixer), dostępne online pod adresem AnchorMixer.com. Autorem tego narzędzia jest Paweł Rabinek, który już wcześniej udostępniał społeczności darmowe narzędzia online - między innymi Seoptimer do audytu stron internetowych.

AnchorMixer

AnchorMixer posiada praktycznie te same funkcje co wyżej opisywany URL Spinner. Spinner oferuje tworzenie odsyłaczy w trzech najpopularniejszych formatach Wiki, BBCode oraz HTML. Atutem narzędzia może być fakt, iż jest to usługa online. Ja osobiście preferuję desktopowe aplikacje. Co kto lubi.

BBCodeXtra

Na zakończenie omówię jeszcze jeden program, a w zasadzie dodatek do przeglądarki Firefox, który może znacząco ułatwić proces tworzenia linków. Tym dodatkiem jest BBCodeXtra. Nazwa jest troszkę myląca, albowiem wtyczka oferuje znacznie większe możliwości, aniżeli tworzenie linków w formacie BBCode.

BBCodeXtra

Funkcjonalność BBCodeXtra obejmuje:

 • Formatowanie treści (pogrubienie, kursywa, wyjustowanie i inne),
 • Wstawianie odnośników (format BBCode, Html, XHtml).

Linki mogą być wstawiane wprost w miejsce zaznaczenia, tworząc tym samym link z anchor tekstem oraz bezpośrednio w czystej postaci (z http). Adres URL można zaimportować ze schowka systemowego bądź samemu wprowadzić (w zależności od wybranej opcji). Na uwagę zasługuje także funkcja pozwalająca zdefiniować własny format odnośników.

Dodatek przydaje się głównie podczas prowadzenia kampanii szeptanych, komentowania blogów, tworzenia wpisów na forach. Oczywiście ów plugin to nie klasyczny spinner URL, ale jako że temat tego artykułu dotyczy tworzenia linków nie mogło zabraknąć go w niniejszym zestawieniu.

Wszystkie wymienione narzędzia są darmowe. Wśród spinnerów największą funkcjonalność oferuje AnchorSpinner, najmniejszą AnchorMixer, ale tak w rzeczywistości żaden nie spełnia moich oczekiwań, mimo to tego typu dodatki potrafią ułatwić pracę i z pewnością zaoszczędzą nam trochę czasu.

Programy dekstopowe tj. AnchorSpinner i URL Spinner można pobrać w jednej paczce z fanpage na Facebooku, zakładka Free SEO Tools.

Mariusz Kołacz AnchorMixer, AnchorSpinner, Tworzenie linków, URL Spinner

Skomentuj wpis - Komentarzy (16)

 1. zpbots pisze:

  O i AnchorSpinner trafił do zestawienia. Dzięki za opis. W wolnej chwili dorzucę wiki. Sofcik prosty ale przydatny w codziennej pracy.

 2. Paweł Rabinek pisze:

  Dzięki za umieszczenie mojego AnchorMixera na liście. Piszesz, że żaden z programów nie spełnia Twoich oczekiwań, czy możesz rozwinąć tą myśl?

 3. Robert pisze:

  Z narzędzi online jest jeszcze taki mikser anchorów natomiast z tych przedstawionych tutaj korzystam z url-spinnera to dość stary już soft ale robi to do czego jest przeznaczony.

 4. Mariusz Kołacz pisze:

  @Paweł Rabinek, ja mam zupełnie inną wizję takiego narzędzia. Wszystko powinno być zautomatyzowane a to są zwyczajne pół-automaty, ułatwiają pracę to fakt, ale można z nich wycisnąć więcej.

 5. Xbox pisze:

  Witam

  Osobiście używam AnchorSpinner i naprawdę potrafi ułatwić życie i zaoszczędzić sporo jak dla mnie cennego czasu.

  Pozdrawiam

 6. Jan pisze:

  Powiem tak, czasami szybciej jest z płaca wpisać takie rzeczy niż się bawić, jeżeli chodzi o małe ilości linków i anchorów, dla większych partii wygląda to nieco inaczej, no ale cóż, sofcik jak sofcik, przydatność jako taką ma.

 7. Nasznet pisze:

  Bardzo fajny - blog/portal dla osób rozpoczynających zabawę w SEO. Dobre zwięzłe opisy. Będę zaglądać

 8. Studencki Portfel pisze:

  Dzięki wielkie za przedstawienie całej listy, teraz mam obraz na większą liczbę i mogę wybrać jeden. Zdecydowanie ułatwi to pracę.

 9. Jacek pisze:

  Bardzo ale to bardzo przydatny program ;) jeśli chodzi o AnchorSpinner :) . Dzięki za artykuł bo szukałem takiej aplikacji

 10. Studio pisze:

  Dziękuję za informacje o programach, dziś używa się wielu narzędzi online, jednak narzędzia desktopowe nadal są w cenie :)

  Czekam na kolejne tego typu artykuły.

 11. Piotr Skrzypczak pisze:

  Nie znałem do tej pory tych programików. Jakiś czas temu pisałem sobie w AutoIT mini skrypt do miksowania odnośników właśnie na fora w BBCode i wstawiania tekstu, który wygląda jak stopka. Dzięki temu nie byłem ograniczony statyczną stopką i miałem różnorodne linki. Zaprezentowany soft przetestuję, bo wygląda dość ciekawie :)

 12. Bogdan pisze:

  Fajne zestawienie ja używam AnchorSpinnera i jestem z niego bardzo zadowolony dzięki niemu zaoszczędziłem dość sporo czasu :)

 13. Kamysto pisze:

  Ogólnie to nie wiedziałem wcześniej o istnieniu tego typu programów, ale to też pewnie dlatego że nie było takiej potrzeby. Nie robiłem nigdy mass linków gdziekolwiek - zazwyczaj starcza stworzenie paru :) Pozdrawiam!

 14. zpbots pisze:

  Wersja AnchorSpinner 1.4 do pobrania: TU.
  Doszło Wiki.

 15. Mariusz Kołacz pisze:

  Dziękuję za informację, w wolnej chwili wszyscy przetestujemy :)

 16. DrMisio pisze:

  Dzięki – wcześniej nie korzystałem z żadnego tego typu programu, ręcznie wstawiałem linki, zobaczę jak to w donku działa :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *