updejt

Najnowsze wydanie Google Index Checker

Z ponad miesięcznym poślizgiem prezentuję finalną wersję Google Index Checker, która zawiera blisko 40 modyfikacji. W wersji 1.2 skupiłem się na poprawie wydajności sprawdzania, naprawie zauważonych błędów oraz wprowadzeniu kilku ciekawych funkcji takich jak nowe metody weryfikacji, sprawdzanie pakietowe, a także dodatkowe opcje sterujące. Wersja 1.2 jest znacznie bardziej stabilna od poprzedniczki, wydajność również wzrosła.

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim osobom, które brały udział w testach, a także fanom, którzy aktywnie korzystają z narzędzia. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami będziemy w stanie stworzyć z pewnością bardzo dobre oprogramowanie, nie tylko do sprawdzania indeksacji, lecz także do jej przyśpieszania.

Najnowszą wersję GIC 1.2 można pobrać za darmo z fanpage bloga.

Okno główne GIC

Do najważniejszych zmian można zaliczyć:

  1. Zmiana sposobu sprawdzania dla przyjaznych adresów.
  2. Cztery nowe metody weryfikacji adresów z parametrami (Google Cache), do tego opcja Losowa metoda sprawdzania oraz możliwość ignorowania adresów z parametrami (zwiększa wydajność sprawdzania na jednym IP).

Preferencje wyszukiwania Google

  1. Kilka modyfikacji naprawiających zauważone błędy jak np. (Uri Format Exception, błąd związany z przerywaniem pracy programu, gdy na liście URLi była pusta linia, korekta pliku ustawień i inne).
  2. Ponad 10 poprawek zwiększających komfort użytkowania programu (obsługa błędów HTTP (50x), licznik stron zaindeksowanych i niezaindeksowanych, wyciszenie kontrolek).
  3. Dodanie podstawowych opcji sterujących (Uruchom/Zatrzymaj oraz Wstrzymaj/Wznów). Można wstrzymać pracę programu i wznowić w dowolnym momencie. Przydatne, gdy mamy duże obciążenie łącza lub chcemy zmienić serwer proxy w GIC.
  4. Sprawdzanie pakietowe. Od teraz użytkownik może wprowadzić dodatkowe opóźnienie, po X sprawdzonych adresach.

Sprawdzanie pakietowe adresów

Jakie są plany na przyszłość?

 • Przebudowanie i uporządkowanie kodu aplikacji (głównie związane z planem wdrożenia mechanizmu wielowątkowości).
 • Zrezygnowanie z dotychczasowej formy przechowywania ustawień – migracja zapisu ustawień do XML.
 • Całkowite przebudowanie interfejsu programu.
 • Dodanie nowych metod sprawdzania dla adresów z parametrami, a także nowe funkcje jak zarządzanie zadaniami (harmonogram zadań).
 • Integracja programu z innymi usługami (moduł pingowania XML-RPC, inne usługi przyśpieszające indeksację, moduł proxy).

Ile z tego uda się zrealizować czas pokaże.

Dziękuję jeszcze raz za Wasze wsparcie i zapraszam do pobrania najnowszej wersji aplikacji.

Aktualizacja: od dłuższego czasu aplikacja nie była rozwijana, w związku z czym, z dniem 16.06.2019 wsparcie dla programu zostaje wstrzymane. Program będzie niedostępny do pobrania. Być może w przyszłości na bazie programu stworzę nowy, o większych możliwościach.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

52 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Witam, skad pobrac wersje 1.2 ? na FB jest do pobrania jedynie 1.1 wersja..
  Mozna prosic o namiary? bo FB kieruje tutaj, a stad jest link na FB..i kolo sie zamyka 😉

  • Dla wersji 1.2 jest ten sam link co dla 1.1, tylko na FB zapomniałem zmienić opis 😉 Dzięki za przypomnienie.

  • Wydajność różni się w zależności od typu adresów oraz konfiguracji programu. Nawet do 500 linków na 1 IP można sprawdzić.

 • Dzięki wielkie:) no wlasnie tak troche bylem skolowany! zaczynam testowac – dzieki za wpis:)
  podziele sie wrazeniami przy kolejnym „spotkaniu” 🙂

 • Nie wiedziałem że takie narzędzie było wydawane. Nie pozostaje nic innego jak pobrać i przetestować na własnej skórze, kiedy to zrobię i będę miał jakieś zastrzeżenia pewnie je opiszę.

 • Mała rzecz a cieszy, dzięki Mariusz za dobrą robotę! Programik dla stażysty (i nie tylko!) jak znalazł, wrażenia za kilka dni na G+ lub/i blogu 🙂

 • Przyznam, program bardzo przydatny – co prawda istnieją komercyjne rozwiązania jak choćby Lincorne, Scrapebox, ale Pana program w momencie pełnej obsługi proxy oraz wielowątkowości będzie ich doskonałym zamiennikiem – jeśli chodzi o sprawdzanie indeksacji.

 • Dokładnie tak jak poprzednicy mówią trzeba będzie sprawdzić dokonane zmiany i przetestować działanie nowej wersji programu. Dobrze są ludzie którzy mają swoje pasje:)
  Dzięki

  • Jak możesz prześlij mi na e-mail komunikat o błędzie, skopiuj informacje środowiska CLR i podeślij mi w formacie TXT. Sprawdzę o co chodzi.

  • Możliwe przyczyny:
   – blokada HIPS, oprogramowanie ochronne może blokować komunikację z serwerem, jeśli nie będzie możliwości otrzymania odpowiedzi od serwera program od razu przerwie działanie,
   – kiepskie połączenie internetowe,
   – ustawione bardzo wolne proxy w systemie (Start => Uruchom => inetcpl.cpl => Połączenie => Ustawienia),
   – ustawiony za niski timeout.

 • Wcześniej działało na tej samej konfiguracji normalnie teraz niestety nie. Zobaczę to co zasugerowałeś.
  Pozdrawiam
  Łącze od razu odpada bo jest OK.

 • Dlaczego w programie mogę wykonać sprawdzenie tylko 10 wpisów?
  Ładuję do programu około 100 adresów a on mi kończy sprawdzanie ładnym komunikatem już po 10 wpisach?

  • W poprzednim komentarzu w tym wątku pisałem o możliwych przyczynach, przeczytaj.

 • Przeciekawe narzędzie i to jeszcze za free. Trzymam kciuki za kolejne wersje i rozwój oprogramowania. Dodaję do swojego niezbędnika narzędzi.

 • Super narzędzie. Polecam w 100% Google Index Checker 🙂 Wcześniej używałem Scrapeboxa, ale ostatnio mam z nim jakieś problemy, więc Google Index Checker załatwił mój problem 🙂

 • Mam taki problem że nawet przy sprawdzaniu 50 adresów program startuje i od razu kończy pracę, nic już wtedy nie pomaga można dać nawet 1 link a i tak go nie sprawdzi. Proszę o pomoc jak sprawdzać większą ilość stron, ewentualnie czy jest jakieś inne narzędzie do masowego sprawdzania indexacji

  • Witaj. Program nie dostaje odpowiedzi od serwera stąd komunikat o zakończeniu sprawdzania. GIC jeśli wykryje, że nie można zrealizować requesta przerywa działanie. Podobnie może być gdy ustawisz za niski timeout, a Twoje połączenie internetowe jest wolne, również program zinterpretuje to jako niemożność wykonania żądania i przerwie działanie. Sugeruję również sprawdzić, czy żadna inna aplikacja nie ingeruje w komunikacje GIC’a ze zdalnym serwerem, w tym przypadku Google. Aplikacja w każdym przypadku musi otrzymać odpowiedź od serwera, jeśli nie dostanie przerwie działanie – taki był zamysł aby uniemożliwić bezsensowne sprawdzanie adresów przy braku połączenia internetowego, bądź przy bardzo wolnym połączeniu – choć jak wspomniałem ostatnią kwestię można wyregulować poprzez ustawienie odpowiedniego timeout. Pozdrawiam!

 • O mam ten sam problem co Shaxu i miałem właśnie o to pytać.
  Mam jeszcze drugie. Jak dodać plik z prxy bo od poćzatu mam ten button wyszażony i nic z nim nie mogę zrobić?

  • Aktualna wersja GIC wspiera proxy wyłącznie poprzez zmianę ustawień systemowych.

   Ps. Panie Michale bardzo proszę darować sobie anchor w polu autora, takie coś u mnie nie przejdzie.

 • Witam. Jakieś 6 mc temu ściągnąłem program, polubiłem stronę wpisałem hasło. Chciałem odpalić dziś program i znowu poprosił mnie o hasło. Hasła nie mogę znaleźć w zakładce free seo tools. Jak je zdobyć jeszcze raz? I dlaczego program nie pamięta hasła?

  • W tej kwestii nic nie zmieniło się. Hasło dostępne jest w zakładce Free Seo Tools, jeśli lubisz stronę to je widzisz, jeśli odlajkowałeś to nie widzisz. Wersja 1.2 jeszcze nie ma zaimplementowanego zapisywania danych autoryzacyjnych.

 • Dla domorosłego seowca super program, sprawdzanie ręczne przyprawiało o ból głowy, a teraz wszystko leci samo. Dzięki

 • Witam, mam taki problem. Nie mogę zrobić ani jednego sprawdzenia. Wklejam listę adresów około 50 pozycji. Od razu wyskakuje komunikat, że sprawdzenie zakończone. Co poradzicie?

  • Zasadnicze pytanie – w jaki sposób zmieniasz proxy systemowe? Jeśli faktycznie zmieniłeś, system nie ma prawa zgłosić innego adresu IP niż ten od serwera pośredniczącego, no chyba że korzystasz z narzędzia do sprawdzania, które czyta IP z X-Forwarded. Wtedy to jeśli proxy nie jest anonimowe, pokaże ci informacje o prawdziwym IP komputera.

  • Sprawdzałem i działa pięknie.
   Jeśli dodajesz proxy przez inetcpl.cpl to musisz sprawdzić działanie na przeglądarce, która wykorzystuje ustawienia systemowe, Firefox ma własny moduł zarządzania serwerami proxy, ustawienie proxy w Firefox nie będzie rzutowało na przeglądarki wykorzystujące ustawienia systemowe.

 • Witam
  gdy naciskam uruchom pojawia mi sie komunikat „twój adres IP został zablokowany,przerywam sprawdzanie” o co może chodzić?

  • Info przesłałem na priv.
   Zresztą w jednym z powyższych komentarzy też jest informacja co jest przyczyną błędu 🙂
   Pozdrawiam!

  • W związku z aktualizacją regulaminu Facebooka musiałem usunąć treści z zakładki Free Seo Tools. Wszelkie dotychczas udostępnione narzędzia i hasła zostaną ponownie opublikowane, kiedy tylko zakończę budowę forum. Przepraszam za tę niedogodność.

   Dane dostępowe przesłałem na Twój mail.

 • Czy mógłbym prosić o dane dostępowe do google index checker? kiedyś po „zalajkowaniu” facebooka miałem to ale nie zapisałem.

  • Jak już kiedyś na Facebooku pisałem nie jest to priorytetowy projekt.

  • @Szymon, którą metodę wykorzystujesz do sprawdzania? W jednej metodzie może pokazać indeksację, w drugiej nie. Możesz podesłać na mail przykłady tych stron?

 • Mam cały czas problem z zakonczeniem sprawdzania po 20tu linkach, ładuje 270 a on cały czas konczy praco po 20tu. Zwiększyłem timeout i nadal to samo, lacze TP 6MB

 • a ja mam ten sam problem co Szymon, na 42 linki sprawdzane 18 pokazał jako zaindeksowane a nie jest żaden w indeksie

  • Dzięki za info, ale poproszę konkrety Panie „obiektywny”, konkrety 🙂
   Jakie linki, które są niezaindeksowane, to wtedy jestem w stanie zweryfikować i powiedzieć coś więcej.
   Ostatnia udostępniona wersja softu ma kilka metod sprawdzania, więc dochodzi jeszcze kwestia ustawień + konfiguracja ustawień opóźnienia.
   Bez tych informacji nic nie da się powiedzieć.

   PS. Stara wersja nie będzie już rozwijana to tak informacyjnie. Wersja 2.0 która jeszcze nie jest publicznie dostępna, ma wszelkie szmery bajery, w tym i kilka metod weryfikacji linków. Jest jeszcze jeden drobny problem do ogarnięcia, ale to myślę że na początku stycznia uda się dokończyć. Czy i kiedy zostanie wersja 2.0 udostępniona, decyzje zapadną w 2016 roku.

 • podeślę na maila jak mi się uda jeszcze raz odpalić bo na razie mamy cały czas komunikat, że sprawdzanie zakończone a nic nie sprawdza

  • Ban na IP poleciał. Jak masz adresy z parametrami wystarczy już 10 odpytań i banuje, niestety jak odpytywane jest cache Google to tak szybko leci, bez proxy tutaj ani rusz. Adresy bez parametrów spokojnie sprawdzisz, jak dasz większe opóźnienie to więcej wejdzie. Wersja 2.0 ma już obsługę proxy.