licencja netpeak software

Jak zdobyć licencję Netpeak Software na 4 miesiące

W ostatnich wpisach wspominałem na temat oprogramowania należącego do Netpeak Software – Netpeak Spider. Dzisiaj chciałem Wam podpowiedzieć, jak można przedłużyć sobie okres testowy dla tego oprogramowania, ponieważ oprogramowanie to nie należy do darmowych.

Standardowy czas testowania oprogramowania – wynosi 14 dni. W czasie trwającego triala zachęcam Was do wykonywania zrzutów ekranu oprogramowania – czy To będzie Netpeak Spider, czy może Netpeak Checker. To, do czego Wam one posłużą opowiem za chwilę.

W pierwszej kolejności po przystąpieniu do testów, macie możliwość do przystąpienia na stronie Netpeak Software, do programu afiliacyjnego. Jeśli będziecie mieli możliwość i ochotę możecie promować ten soft. Jak stworzyć w pełni zakamuflowane linki afiliacyjne wspomnę w odrębnym artykule… Nie, nie wymagają skracania.

Istnieje kilka opcji, aby np. Netpeak Spider/Checker został z Wami dłużej, niż te standardowe 14 dni. Opowiem Wam o dwóch:

Napisanie artykułu lub/i kontakt z osobami zajmującymi się szkoleniami pozwalającymi na swobodne użytkowanie Netpeak Software.

Druga opcja jest naprawdę łatwa w realizacji, wystarczy wysłać maila do Marka lub Demetrio w języku angielskim, by po 40 minutowym szkoleniu przez Google Hangout również w języku angielskim – dostać dostęp na kolejne 14 dni. Trzeba mieć podłączone słuchawki i odpowiednio skonfigurowany sprzęt, żeby porozumiewać się z nimi na żywo. W ten sposób przedłużacie trial praktycznie do miesiąca. Poniżej możecie dowiedzieć się więcej:

demetrio[małpa]netpeak.software  – Demetrio Kapustin
mark.netpeak[małpa]gmail.com     – Mark Martsun

Drugim sposobem by wydłużyć możliwość użytkowania Netpeak Software jest napisanie artykułu. Poznajcie zatem warunki, jakie musicie spełnić, aby przedłużyć trial o kolejne 3 miesiące.

 • Wcześniej wspominałem, żeby wykonywać zrzuty ekranu – nadszedł czas by je wykorzystać przy pisaniu artykułu. Wystarczą 3 zrzuty ekranu, przedstawiające jeden z programów Netpeak Software.
 • Artykuł musi się składać z minimum 2000 zzs (znaków ze spacjami), zważając na to, że właśnie tera[2000zzs]z mój wpis przekroczył tę liczbę, to nie musi być nic długiego. Nadal wpis ten będzie można przeczytać w czasie 1-3 minut.
 • Musi zawierać link dofollow do strony netpeaksoftware.com

To wszystko co wiemy oficjalnie ze strony. Ale ciekawość mi nie pozwoliła przejść obok tematu obojętnie i postanowiłem napisać na podany na stronie adres email i dowiedzieć się więcej na temat warunków jakie musi spełniać taki artykuł.

Dla wielu z osób, które piszą artykuły na stronach, nie będzie tajemnicą to co napiszę:

Jeśli boicie się, że nie podołacie napisać obszernego artykułu, wyczerpującego dany temat, napiszcie go w formie poradnika. Zapewniam Was, że będzie to dla niektórych zadanie wymagające poświęcenia paru dni, zanim artykuł w pełni zostanie zamknięty. Choć czasami może się też okazać, że wcale nie wyczerpuje tematu i będziecie musieli poświęcić tematom powiązanym dodatkowy czas. Tak właśnie się dzieje w przypadku serii artykułów, które miałem napisać jako jeden długi artykuł [między innymi ten artykuł]. Jednak tak się nie stało i mają one swoją kontynuację na łamach techformatora.

Ok. Przejdźmy do spełnienia kolejnych warunków:

 • Treści artykułu pisanego pod Netpeak Software powinny być unikalne w 80%,
 • Nie powinny zbyt mocno reklamować wybranego programu i zawierać konstruktywną krytykę, jeśli taka wystąpi,
 • Minimalna ilość znaków według informacji zawartej w wiadomości, którą otrzymałem to 1000 znaków, bez górnej granicy maksymalnej, by potencjalni użytkownicy mogli lepiej zrozumieć funkcjonalności programu, których nie da się streścić w krótkim opisie,
 • Opis funkcji programu, powinien zawierać przynajmniej jeden link do netpeaksoftware.com bez atrybutu rel=”nofollow”,
 • Przed publikacją artykułu, musi być on sprawdzony przez ekipę Netpeak Software
  wszystkie nazwy własne firmy/ oprogramowania powinny być pełne. Zamiast pisać “oprogramowanie Netpeak’a jest”, powinno być zapisane: “Oprogramowanie Netpeak Software”, “oprogramowanie Netpeak Checker” lub “oprogramowanie Netpeak Spider”. To jeden z głównych warunków jakie stawia firma Netpeak Software, ale dowiecie się tego dopiero po napisaniu artykułu, kiedy zajdzie potrzeba wprowadzenia poprawek 😉 Również na etapie, szybkiego przeglądu przez ludzi z Netpeak, zastrzegają oni sobie prawo do sprawdzenia czy wszystkie funkcje opisane w artykule zgadzają się ze stanem faktycznym,
 • Przedostatni punkt mówi o tym, by strona, na której zostanie umieszczony artykuł była tematycznie związana z SEO, marketingiem internetowym lub technologiami internetowymi,
 • Tu uwaga, chyba najmocniejszy podpunkt współpracy z Netpeak Software – by napisać artykuł – musi się on pojawić na stronie, która ma ponad 5000 miesięcznych wizyt i najlepszym sposobem by dostarczyć raport odwiedzin to podesłanie linka z similarweb.com pod jeden z tych adresów:

marketing[małpa]netpeaksoftware.com
valerie[małpa]netpeaksoftware.com – Valerie Tkachenko

Nie przejmujcie się jeśli nie jesteście w stanie znaleźć strony, która ma taki ruch, ekipa Netpeak Software rozpatrzy również strony, które mają mniejszy ruch jak np. blogi: Medium, Quora, LinkedIn Publishing Platform, Search Engine Watch, Search Engine Journal.

Możecie również opublikować film na Youtube lub podobnym serwisie. Wszystkie opisy programów, zostaną nagrodzone odpowiednim przedłużeniem licencji.

W zasadzie pozostało tylko wysłanie adresu publikacji posta na jeden z wyżej wymienionych adresów email i możecie cieszyć się dłuższą licencją prawie za darmo.

Na podobnych warunkach, można zdobyć inne płatne oprogramowanie, o którym wspomnę w następnych artykułach… 🙂

Aktualizacja (14.11.2019)

Nastąpiła zmiana warunków otrzymania przedłużonego okresu trial.
Wiadomość z pierwszej ręki 14 listopada 2019. Prawdopodobnie duże zainteresowanie użytkowników z Polski przełożyło się na zmniejszenie wydawanych licencji trial i od teraz licencje takie będą przyznawane osobom, które blisko współpracują z Netpeak Software – czyli dla partnerów”.

Skomentuj

Kliknij tutaj aby skomentować

Reklama

O autorze

Jarek Kiliński

Z wykształcenia grafik. Pasjonat pozycjonowania ecommerce i programowania w php. W wolnych chwilach tłumacz Mozilla Developer Network i poszukiwacz darmowego oprogramowania. Właściciel killaseo.pl