zielony napis tłumaczenie

Spolszczenie CommentLuv

Niniejszy wpis poświęcony jest polskiej wersji językowej wtyczki WordPress – CommentLuv. Pliki spolszczające udostępniam całkowicie za darmo dla wszystkich czytelników mojego bloga.

O zastosowaniu wtyczki można przeczytać na:

Informacje o spolszczeniu

 • Wersja: 2.817a
 • Data pierwszego wydania: 24.11.2010
 • Zaktualizowano: 24.03.2011
 • Rozmiar pliku: 3.37 KB

Pobierz

Ewentualne błędy lub sugestie dotyczące spolszczenia proszę zgłaszać via E-mail, GG lub Jabber.

Instalacja spolszczenia CommentLuv

 • Pobieramy archiwum rar i rozpakowujemy dowolnym programem do kompresli pików i folderów np. WinRAR, 7-Zip.
 • Archiwum zawiera dwa pliki commentluv-pl_PL.po i commentluv-pl_PL.mo
 • Logujemy się na serwer FTP i kopiujemy wspomniane pliki do katalogu \wp-content\plugins\commentluv\lang\.

13 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Bardzo dziękuję za przygotowanie spolszczenia. Skorzystałam z niego podczas instalacji CommentLuv na moim blogu.

  Mam uwagę do tłumaczenia jednej frazy. Chodzi o komunikat:
  “Czy użyć szablonu wstawiania, aby pokazać odznakę i pole wyboru?”

  Nie bardzo wiedziałam, co to jest “szablon wstawiania” i zajrzałam do oryginału. Faktycznie, ciężko spolszczyć “Use template insert to show badge and checkbox?”, jednak wydaje mi się, że w tym przypadku małe odejście od dosłownego przekazu przyniesie więcej korzyści. Ja bym dała coś w rodzaju:
  “Sam określę miejsce wyświetlania odznaki i pola wyboru na stronie.” Przynajmniej będzie wiadomo do czego ta opcja służy.

  I taki drobiazg jeszcze. Komunikat “Nie zaznaczaj tego, chyba że masz ręcznie wpisany kod do pliku comments.php” zastąpiłabym:
  “Nie zaznaczaj tego pola, chyba że masz ręcznie wpisany poniższy kod do pliku comments.php” (dodałam dwa słówka “pola” oraz “poniższy”).

  Poza tym świetna robota, podobnie jak cały instruktaż instalacji w pokrewnym Twoim wpisie, który również pomógł mi szybko przejść przez ustawienia . Dzięki!

  • Witaj Aga, dziękuję za cenne wskazówki, rzeczywiście lepiej to brzmi. Spolszczenie CommentLuv było moim pierwszym tego typu projektem więc jestem tego świadomy, że mogą być pewne niedoskonałości w tłumaczeniu. Obecnie Andy pracuje nad nową wersją wtyczki, z tego co wiem będzie bardzo dużo zmian, również i spolszczenie diametralnie zmieni się. Twoje propozycje wprowadzę w spolszczeniu dla najnowszej wersji. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, Mariusz.

 • Mariusz dzięki za spolszczenie i tutorial. Kiedyś już miałem CommentLuv na blogu ale nie doceniłem jej możliwości i szybko usunąłem. Cóż, błędy młodości…

  Pozdrawiam
  Michał

  • Witaj, wkrótce wyjdzie nowa wersja CommentLuv, z wieloma zmianami. Także spolszczenie musiałem całkowicie przebudować (będzie dołączone do oficjalnego wydania). Miło że doceniasz wysiłek 🙂 Jak wprowadzisz CommenLuv u siebie, nie zapomnij dodać strony do Listy Polskich Blogów z CommentLuv na blogu Justyny Bizdry (www.evive.pl).

 • Zmiany są faktycznie duże. Kiedyś miałem problem z tą wtyczką a teraz jest nie tylko przetłumaczona, ale również ma ciekawe opcje ustawień. Mnie zajęło to zaledwie klika chwil a najciekawsza jest opcja, która pozwala komentatorowi wybrać jeden wpis z pośród dziesięciu innych ostatnich. Daje to całkiem spore możliwości także zrobiłem artykuł na swoim blogu, choć do wtyczki podchodzę od trochę innej strony, innej perspektywy zatem zapraszam do mnie a link oczywiście znajduje się w miejscu gdzie wyświetla te linki commentluv:)

 • Witam,
  mam problem z ustawieniem języka polskiego wtyczki commentluv. Zainstalowałam wersję 2.92.2, używam WP 3.4.1 i ustawienia wtyczki wyświetlają mi się po angielsku, podobnie informacja rozwijana js-em nad checkboxem commenluv – “Please enter a URL…”. Generalnie to nie jest duży problem, bo język znam, ale drażni mnie to, że mam problem ze zmianą choćby tego tekstu anglojęzycznego – jak edytuję go w pliku commenluv.php to nie mogę wstawić polskich znaków, bo powoduje to wyświetlenie komunikatu: null.
  Co dziwne – na stronie ustawień wtyczki są miejsca z mieszanym językiem, np.:
  If you register as a user on my site, you can get your 10 most recent blog posts to choose from in this box. <a href=”http://www.podrozezesmakiem.com/wp-login.php?action=register”>Zarejestruj się</a>
  Co zrobić, aby móc posługiwać się przetłumaczoną wtyczką? Dziękuję z góry za pomoc.

  • Spolszczenie nie jest kompatybilne z najnowszą wersją dlatego braki w tłumaczeniu są widoczne. Będę miał chwilkę to uzupełnię tłumaczenie.

 • Witaj, od pewnego czasu mam problem z kodowaniem polskich znaków w commentluvie, nie wiem gdzie szukać rozwiązania :/ Może coś przyjdzie Ci do głowy ?

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.