wciskamy enter

Bezpłatne narzędzia SEO od Rank Tank

Narzędzia Rank Tank w większości autorstwa Sean Malseed to kolejna spora dawka ciekawych i zarazem inspirujących programów, skryptów i arkuszy kalkulacyjnych wspierających pracę specjalistów SEO. Na chwilę obecną autor udostępnia 16 narzędzi, z czego 4 to desktopowe produkcje: Mobile-friendly SERP Testing Tool, Infinite Google Suggest Keywords, Desktop Rich Snippet and Search Appearance Tool, Link Disavow Wizard. Warto poznać każde z nich!

Współautorami niektórych narzędzi są: Jell Louella, Danny Lynch i Bill Sebald.

Rank Tank to nie tylko narzędzia desktopowe, ale również przydatne arkusze Google Docs zawierające skrypty i formuły wspomagające analizy SEO. Na chwilę obecną w skład narzędzi Rank Tank wchodzą (oprócz wymienionych wyżej):

 • Keyword Ranking Difficulty & Opportunity Finder,
 • GooberSuggest Keyword Research Tool,
 • Rich Snippet & Live Meta Testing Tool,
 • Free Link Reclamation Tool,
 • JSON-LD Structured Data & Sitelinks Search Box Builder,
 • Bulk Search Volume Checker,
 • Unlinked Brand Mention Finder,
 • Bulk Keyword Position Checker,
 • Bulk Business Address from Domain,
 • Bulk HTTP Status Code Tool,
 • Title and Meta Tag Verifier,
 • Simple Site Audit Tool.

Poniżej krótka prezentacja desktopowych aplikacji…

Infinite Google Suggest Keywords

Infinite Google Suggest

Tego programu chyba nie trzeba przedstawiać… a może jednak? Jak nazwa wskazuje apka pobiera z Google Suggest słowa kluczowe. Jak informuje autor, Infinite Google Suggest nie korzysta z publicznego API Google, które jak wiemy jakiś czas temu zostało zablokowane. Warto jeszcze wspomnieć, że aplikacja działa w pętli, dla każdego kolejnego odnalezionego słowa pobiera następne propozycje i tak aż do skutku. Niestety w takim schemacie działania wpada nam pełno kompletnie nietematycznych słów kluczowych. Osoby które kiedyś miały przyjemność filtrować w Excelu po 50000 słów i więcej wiedzą, że czym dokładniej na etapie scrapowania, tym później mniej roboty. Gdyby zastosować dodatkowe warunki przerwania wyszukiwania, apka mogłaby być w pełni przydatna.

Rich Snippet and Search Appearance Tool

Rich Snippet and Search Appearance Tool

Programik do pobierania danych o snippetach z podglądem na żywo. Zestaw danych pobierany jest w oparciu o wpisane słowo kluczowe (search query użytkownika) lub z domeny (podstrony dla wskazanej domeny). Aplikacja przydatna do testowania wdrożeń snippetów.

Link Disavow Wizard

Link Disavow Wizard

Narzędzie do ręcznego sprawdzania linków i tworzenia disavow. Odrobinę automatyzuje ten proces, jednak do efektywnego sprawdzania nie nadaje się. Sam pomysł na apkę ciekawy, jednak w obecnej postaci mało użyteczna aplikacja, w dodatku uruchamia się dość długo 🙁

Mobile-friendly SERP Testing Tool

W założeniu narzędzie pobiera zestaw danych bazując na search query użytkownika lub z podstron dla wskazanej domeny, dla każdego wyniku podaje informacje czy witryna jest “Mobile Friendly”, wyświetla informacje o snippetach, dostępny jest również podląd. Niestety zarówno na Windows 10 jak i na Windows 7 aktualna wersja testowa nie pobiera danych (aplikacja nie działa).

Wszystkie narzędzia możecie pobrać ze strony Rank Tank. Część z nich w darmowej wersji posiada ograniczenia, dodatkowo niektóre wymagają dostępów do SEMrush API, dlatego na stronie znajdziemy również link do 30 dniowej testowej wersji SEMrush Guru z API (standardowo otrzymujemy 14 dni dla wersji PRO).Przed skorzystaniem z tej promocji sugeruję przeczytać regulamin 😉

3 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.