konsola nintendo switch
Sprzęt

Porady dla graczy zainteresowanych konsolą Nintendo Switch

Konsola Nintendo Switch zdecydowanie wyróżnia się na tle popularnych urządzeń do grania. Chociaż jest mniej wydajna i ma mniejszą moc obliczeniową, dla wielu graczy to właśnie to nietypowe urządzenie od Nintendo stało się synonimem idealnej konsoli. Nowe konsole Nintendo stanowią połączenie konsoli przenośnej z konsolą stacjonarną typu PlayStation lub Xbox. Co jeszcze ją wyróżnia i przyczyniło się do ogromnego sukcesu? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

  1. Konsola Nintendo Switch bez tajemnic
  2. Jakie konsole Nintendo można obecnie kupić w sklepach?
  3. Najlepsze akcesoria do Nintendo Switch

Warto również wspomnieć o tym, że „klasyczny” model konsoli Nintendo Switch to tylko jedna z kilku propozycji od Nintendo, które aktualnie można znaleźć w sklepach z elektroniką. Przykładem jest Nintendo Switch Lite, które stanowi tańszą alternatywę w porównaniu z klasycznym modelem. Niestety, w tym przypadku przełożyło się to pozbawienie użytkowników dostępu do jednej z najbardziej przełomowych funkcji Nintendo Switch: odczepianych padów.

Konsola Nintendo Switch bez tajemnic

Nietypową konsolę Nintendo wprowadzono do sprzedaży 3 marca 2017. Była ona następcą Wii U, jednak projektanci wprowadzili wiele nowych rozwiązań, których nie zapewniała wcześniejsza konsola. Idealnym przykładem jest możliwość łatwego odłączania kontrolerów, dzięki czemu na konsolach Nintendo każdy może grać w sposób, który mu najbardziej odpowiada.

Oprócz tradycyjnego wariantu (jeden joy-con po lewej stronie konsoli, a drugi po prawej), można przekazać jeden z kontrolerów innej osobie, aby grać we dwoje na jednym urządzeniu. Istnieją również specjalne akcesoria w postaci niestandardowych padów, do których można podpiąć joy-con i tym samym zyskać możliwość wykorzystywania go jako kontrolera podczas dalszej zabawy.

Kontrolery należy odpiąć również wtedy, gdy chce się zamienić konsolę mobilną na stacjonarną. Po ich odpięciu konsole trzeba umieścić w dedykowanej stacji, do której podpięty jest kabel HDMI odpowiedzialny za przesyłanie obrazu do telewizora. Pozwala to uzyskać maksymalną wydajność urządzenia.

Jakie konsole Nintendo można obecnie kupić w sklepach?

Konsole Nintendo Switch, które obecnie można spotkać w popularnych sklepach, różnią się nie tylko ceną i kolorem, ale również możliwościami. Warto o tym pamiętać podczas szukania dla siebie nowego sprzętu do grania lub prezentu dla bliskiej osoby, aby był to trafiony prezent. Co w takim razie można obecnie kupić i która konsola spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy?

  • Nintendo Switch (tradycyjna wersja) – idealny wybór dla graczy, którzy chcą rozpocząć przygodę z produkcjami wydawanymi na Nintendo i nie mają jeszcze sprecyzowanych preferencji związanych z tym, czy lepsze będzie dla nich granie stacjonarne, czy też korzystanie z konsoli w podróży.
  • Nintendo Switch OLED – większy, bo aż 7-calowy w porównaniu do 6,2-calowego ekranu LCD stosowanego w standardowym modelu ekran pozwala uzyskać świetną jakość obrazu, jaśniejsze kolory i lepszy kontrast.
  • Nintendo Switch Lite – konsola, która została zaprojektowana z myślą o graczach mobilnych. W przeciwieństwie do pozostałych wersji nie można jej umieścić w stacji dokującej i nie ma odczepianych kontrolerów.

Najlepsze akcesoria do Nintendo Switch

Jak widać kontrola Nintendo Switch to oryginalny i bardzo ciekawy sprzęt do grania, który może zaskoczyć nawet doświadczonych graczy. Trzeba jednak pamiętać, że sama konsola to nie wszystko, dlatego warto pomyśleć również o zakupie porządnych akcesoriów. Dzięki nim będzie można maksymalnie wykorzystać nowy sprzęt. Wysokiej jakości akcesoria do Nintendo można znaleźć w ofercie sklepu https://www.empik.com/gaming-i-programy/nintendo-switch/konsole,342603,s. Wśród nich dostępne są joy-cony, konsole, kontrolery i wiele innych produktów.

Artykuł sponsorowany

O autorze

Redakcja

Na blogu technologicznym TechFormator.pl poruszamy różnorodne tematy związane z nowoczesnymi technologiami, elektroniką, informatyką oraz z marketingiem internetowym. Znajdziesz tutaj poradniki, instrukcje, recenzje oprogramowania użytkowego, recenzje sprzętu IT, poradniki komputerowe - w tym rozwiązania popularnych błędów i problemów IT oraz porady dla e-commerce.