pobierz-linuksa

Pobierz najnowszą wersję Linux, menedżer pobierania Get Linux

Linux to alternatywy system operacyjny, udostępniany całkowicie za darmo. Często na forach internetowych padają pytania, która dystrybucja jest najlepsza oraz skąd można pobrać pliki niezbędne do instalacji. W tym poradniku znajdziecie odpowiedź na drugie pytanie. Przedstawię aplikację, dzięki której bez większego wysiłku pobierzemy plik obrazu ISO wybranej dystrybucji wprost na lokalny dysk twardy.

Zwykle aby pobrać jakąś dystrybucję Linuksa musimy odwiedzić witrynę producenta, odszukać podstronę download i kliknąć w link pobierania. Nie jest to proces skomplikowany, aczkolwiek można ułatwić sobie życie. Cały proces można skrócić stosując dedykowane oprogramowanie, które pozwoli na szybkie pobranie dystrybucji nie angażując w ten proces przeglądarki stron WWW.

Menedżer pobierania Get Linux

Aplikacja Get Linux to darmowy menedżer pobierania dla Windows udostępniany w wersji bez-instalacyjnej. Obecnie wspiera ponad 100 dystrybucji Linux (Debian, Ubuntu, Fedora i inne).

Get Linux

Główne okno Get Linux zawiera listę obsługiwanych dystrybucji. Po wskazaniu pozycji na liście pojawią się dodatkowe informacje jak wersja systemu, typ środowiska graficznego (KDE, Gnome) czy też rozmiar pliku obrazu. Oprócz tego znajdziemy skrócony opis dystrybucji. W prawej części okna, tuż pod zrzutem ekranu widnieje opcja wyboru architektury systemu (32/64-bitowej).

Pobierz Debian

Po wskazaniu pozycji na liście, określeniu architektury i kliknięciu przycisku Download, pojawi się okno z czytelną informacją o postępie pobierania.

Program do działania wymaga bibliotek Microsoft .NET Framework w wersji 3.5.

Mariusz Kołacz dystrybucja, Get Linux, Linux, menedżer, Pobierz, program

Skomentuj wpis - Komentarzy (4)

 1. Web pisze:

  Ciekawy program choć tak naprawdę nie wiem czy bym go instalował. Raczej opcja dla wielbicieli Linuxa, którzy co chwilę instalują nowy system do zabawy.

 2. Mariusz Kołacz pisze:

  Co kto lubi. W artykule napisałem, że to wersja portable więc nie trzeba niczego instalować. Znam osoby, które docenią walory tego programu ;)

 3. Denis pisze:

  Korzystam z Linuksa i to nie dla zabawy, bo to OS bardzo użyteczny i nie muszę co kilka miesięcy formatować systemu, zgrywać dane itd.

  Czy ta aplikacja posiada opcję ustawienia prędkości pobierania?

 4. Mariusz Kołacz pisze:

  Niestety Get Linux podczas pobierania nie umożliwia limitowania prędkości. Do tego trzeba użyć zewnętrznego oprogramowania typu NetLimiter lub NetBalancer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *