korzystanie z iPhone

Jak sprawdzić siłę sygnału na iPhone – Field Test Mode w iOS

Technologia LTE od wielu lat jest powszechnie wykorzystywana w naszym kraju. W zależności od zasięgu, może zaoferować użytkownikom bardzo dobrą jakość połączeń internetowych. W lokalizacjach zurbanizowanych operatorzy deklarują bardzo dobre pokrycie sygnałem, jednak nie zawsze to co na papierze pokrywa się z praktyką. Warto więc samodzielnie wykonać test i poznać aktualną siłę sygnału sieci. W poprzednim poradniku pisaliśmy na temat jak sprawdzić siłę sygnału na Androidzie. Przyszedł czas, aby przedstawić sposób na sprawdzenie siły sygnału na iPhone, na systemie iOS.

Zapomnij o aplikacjach

W odróżnieniu do Androida, na iOS nie znajdziemy tak wielu aplikacji do pomiaru siły sygnału. Co gorsze w repozytoriach Apple Store część aplikacji nie działa prawidłowo, a kolejna część jest droga jak samochód wyścigowy. Nie musisz jednak korzystać z zewnętrznych aplikacji, aby sprawdzić siłę sygnału Internetu na iPhone.

W ekosystemie iOS istnieje bardzo przydatna funkcja, mianowicie mowa o Field Test Mode.

Field Test Mode na iPhone – co to jest?

Field Test Mode to zaszyta w systemie iOS funkcja, która pozwala sprawdzać aktualną siłę sygnału sieci, oraz informacje o BTS (BTS = stacja bazowa). Dane które użytkownik otrzymuje pozwala precyzyjnie ustalić, z którym BTS-em jesteśmy połączeni, odczytać szczegóły dotyczące parametrów połączenia, jak również precyzyjnie dokonać pomiarów siły sygnału.

Jak uruchomić Field Test Mode w iOS?

Jakość sygnału telefonii komórkowej na iPhone sprawdzić można poprzez zastosowanie kodu:

*3001#12345#*

Uruchom aplikację Telefon/Połączenia i wpisz powyższy kod. Następnie wybierz zielony przycisk połączenia. Po chwili na ekranie iPhone pojawi się dashboard z informacjami.

Na głównym ekranie Field Test Mode w iPhone tapnij na ikonie menu w prawym rogu ekranu.

Na kolejnym ekranie wybierz Serving Cell Info.

W kolejnym kroku wybierz parametry (metryki), które zostaną wyświetlone na ekranie głównym Field Test Mode. Wyboru dokonujesz poprzez zaznaczenie na niebiesko ptaszka znajdującego się po prawej stronie danej metryki.

Wbudowana w system operacyjny iPhone usługa Field Test Mode okazuje się być bardzo przydatna. Dzięki niej można szybko ustalić optymalny punkt położenia iPhone, tak aby uzyskać maksymalną możliwą prędkość transmisji danych.

Jeżeli jeszcze nie korzystałeś/aś ze wspomnianej funkcji, warto zerknąć na nią okiem, szczególnie gdy jest problem z szybkością Internetu.

2 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.