Oprogramowanie

Instalacja Samsung SmartView – brak grupy Authenticated Users

zagwozdka

Wiele osób z pewnością lubi oglądać TV na komputerze, tym bardziej posiadacze Samsung Smart TV, którzy mogą połączyć komputer z telewizorem zyskując możliwość oglądania programów telewizyjnych na ekranie komputera bez konieczności posiadania tunera TV. Brzmi ciekawie nieprawdaż? Ale jest jedno ale… podczas instalacji aplikacji Samsung SmartView na Windows może wystąpić błąd polegający na niemożności przeprowadzenia instalacji wspomnianej aplikacji, z powodu braku grupy Authenticated Users. Jest jednak rozwiązanie!

Aplikacja przeznaczona dla Samsung Smart TV na Windows lubi sprawiać użytkownikom problemy podczas instalacji – pojawia się błąd o treści…

SmartView Setup – An error occurred while applying security settings. Authenticated Users is not a valid user or group. This could be a problem with the package, or a problem connecting to a domain controller on the network. Check your network connection and click Retry, or Cancel to end the install.

SmartView Setup Error

Rozwiązanie jest dość proste, wystarczy utworzyć grupę Authenticated Users i dodać siebie (aktualnie zalogowanego użytkownika) do niej.

W pierwszej kolejności uruchom wiersz poleceń, wciśnij kombinację klawiszy WIN+R lub Start => Uruchom, a następnie wpisz:

runas /user:Administrator cmd.exe

W otwartym oknie wiersza poleceń wpisz hasło administratora. UWAGA! Wpisywane znaki będą niewidoczne dla użytkownika.

Runas - hasło administratora

Po wpisaniu hasła zatwierdź operację uwierzytelniania klawiszem ENTER. Jeśli hasło jest poprawne, uruchomi się wiersz poleceń z najwyższymi uprawnieniami Administratora systemu.

Mając pełne uprawnienia, możemy przejść do właściwej części poradnika. Wpierw utworzymy nową grupę Authenticated Users, w tym celu w oknie wiersza poleceń wpisz:

net localgroup "Authenticated Users" /add

Następnie przypisz aktualnie zalogowanego użytkownika do niej, w tym celu wykonaj:

net localgroup "Authenticated Users" nazwa_usera /add

Zamiast nazwa_usera podstaw swoją nazwę użytkownika. Oczywiście wszystkie polecenia w celu wykonania zatwierdź klawiszem ENTER.

net localgroup

Po wykonaniu powyższych czynności ponownie uruchom instalator Samsung SmartView, dalej postępuj zgodnie z zaleceniami kreatora instalacji.

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.

4 komentarze

 • Jaki jest sens podpięcia komputera pod TV i oglądanie TV na komputerze?
  Tak się składa, że mam szajsunga smart TV i niestety się zawiodłem, jeśli wszystkie platformy smart tak wyglądają to ja dziękuję postoję 😉 Na początku trochę mnie przy mroczył nadmiar opcji, ale gdy już wszystko obczaiłem, to przygniótł mnie nadmiar wad 😉 Przeglądarka www to jakieś nie porozumienie, flash kuleje, brak unity, bardzo mało ustawień, w tym ciasteczek, przez co nie wszędzie się zalogujesz, nie wszystkie strony prawidłowo działają, generalnie potrafi zamulić… Dysk twardy (jeśli tak to w ogóle można nazwać) 1 GB, na którego można ściągać tylko aplikację z samsung apps. Brak możliwości usunięcia niektórych aplikacji. W moim modelu gniazdo antenowe jest w takim miejscu, że nie mogę włożyć do niego anteny.

  Gdy bym wiedział, że to wszystko tak kuleje, to bym wżyciu nie kupił takiego telewizora. Jedyne co mi się podoba, to ten “latający pilot”, który niestety też zamula…

  A więc co zrobić, żeby nasz telewizor był bardziej smart? Wystarczy do TV który posiada port HDMI kupić przystawkę do androida albo po prostu podpiąć pod ten port komputer, w tedy mamy smart na wypasie 😉

  • Ja nie widzę u niego wielu wad, oczywiście do aplikacji można mieć zastrzeżenia i również responsywność kuleje, ale to w końcu jest Smart TV a nie w pełni solidne narzędzie do buszowania po necie. Można się też przyczepić do DRM nagrywanych programów przez co nie można normalnie odczytać danych, trzeba je dekodować wpierw. Dysk? Podpinasz przez USB i masz 750GB do dyspozycji (większych dysków nie testowałem), nie ma z tym najmniejszego problemu. W tym modelu Samsunga który mam wszystko jest idealnie umiejscowione, no może poza złączem optycznym, które przysłaniane jest przez wtyczkę antenową, ale gdyby wtyczka była bez zawijasów byłoby okej, jeśli chodzi o rozłożenie złącz Samsung to jest ideał, nawet złącze LAN jest dobrze umiejscowione, może nie każdy model jest taki idealny ale ten jest.
   Co do pilota to się całkowicie zgodzę, ma spore opóźnienia i bywa to wkurzające ale jak sterujesz TV ze smartfona to opóźnienia są mniejsze.

   Generalnie co jak co ale Samsung robi dobre telewizory i monitory, z rewelacyjną jakością obrazu i bardzo rozbudowanym menu zarządzania. Dodam jeszcze że w Samsungach jest dobra korekcja błędów sygnału cyfrowego, co przy słabym sygnale jest dużym plusem.

   Gdybym miał jeszcze raz kupić Samsunga to bez wahania kupiłbym, tylko zastanowiłbym się który model, bo różnice faktycznie są i być może wpadł Ci w ręce model, który nie zachwyca.

 • Witam,
  Jak wielu ja też mam problem z instalacją SmartView. Chciałem skorzystać z tu zamieszczonej instrukcji i kicha. Wpisuję hasło ( tym hasełkiem loguję/wybudzam lapka z uśpienia ) i konsola znika. Jestem jedynym użytkownikiem/administratorem systemu. Mam tylko jedno konto…Windows 8.1…

  Proszę o pomoc.

  Pozdrawiam, Piotrek.

  • Potrzebne jest konto “Administrator”, z poziomu konta użytkownika nie będzie można przeprowadzić procedury i konsola przy wpisywaniu hasła zniknie, podobnie będzie gdy dla użytkownika “Administrator” wpiszesz nieprawidłowe hasło.
   Zawsze możesz wpierw uruchomić cmd.exe – WIN+R => cmd.exe następnie tam wpisać pierwsze z poleceń runas, wtedy błąd wyświetli się na ekranie konsoli.
   Spróbuj użyć prostszej metody wywołania cmd.exe za pośrednictwem bieżącego konta usera gdzie pojawi się monit UAC przy podwyższaniu uprawnień…
   PPM na Start => Wiersz polecenia (administrator)

   Jeśli wciąż będą problemy aktywuj konto Administrator, w oknie konsoli wpisz:
   net user administrator /active:yes

   Następnie ustaw hasło:
   net user administrator *
   …i ustaw nowe hasło.

   Później to hasło wykorzystaj przy logowaniu metodą z runas.

Kliknij tutaj aby skomentować