Internet i bezpieczeństwo

Pale Moon Portable, komunikat Palemoon is still closing

rozwiązanie problemu

Pale Moon to zoptymalizowana wersja przeglądarki Firefox, szybka, stabilna, z lepszym zarządzaniem pamięcią, dostępna także w wersji 64-bitowej. Po wymuszonym zamknięciu przeglądarki może wystąpić nieoczekiwany błąd o treści Palemoon is still closing. Nawet po wielokrotnych próbach ponownego uruchomienia przeglądarka nie będzie dawała oznak życia – ciągle pojawiający się komunikat o błędzie skutecznie uniemożliwi użytkowanie aplikacji. Jest do poważny problem, lecz można go stosunkowo łatwo rozwiązać.

Błąd najczęściej występuje w wersji bez-instalacyjnej (Portable), po wymuszonym zamknięciu aplikacji (zabiciu procesu palemoon.exe) i prowadzi do całkowitego unieruchomienia przeglądarki.

Palemoon is still closing

Pale Moon Portable większość ustawień przechowuje w swoim macierzystym folderze, jednakże pliki, które blokują aplikację znajdują się w katalogu aktualnie zalogowanego użytkownika (C:\Users dla Vista/Windows 7).

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste. Wykonujemy kolejno:

 1. Start => Uruchom
 2. W oknie Uruchamianie wpisujemy ścieżkę (dla Vista/Windows 7) C:\Users\nazwa_usera\AppData\Local\Temp i zatwierdzamy operację klawiszem ENTER. Zostaniemy przeniesieni do lokalizacji TEMP (katalog z plikami tymczasowymi aktualnie zalogowanego użytkownika).
 3. Należy odszukać folder Palemoon-Portable i usunąć go z dysku.
 4. Przeglądarka uruchomi się bez najmniejszych problemów.

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.

4 komentarze

 • Jak dobrze pamiętam, taki zwis miałem zaraz po instalacji tej aplikacji. Więc nie tylko tyczy się to wersji portable, ale i instalowanej też.
  Ale nie szukałem rozwiązani, chyba zdeinstalowałem program lub o nim zapomniałem.

  • Bardzo możliwe, lecz ja nie używam wersji instalacyjnych, głównie z wersjami przenośnymi mam do czynienia, są zdecydowanie lepsze od klasycznych.

 • Również mi się zdarzył ten błąd. Dzięki za fix, chociaż ostatnio przerzuciłem się na Waterfox 64x. Póki co zero problemów, ale kto wie czy ten bug też nie dotyczy tej przeglądarki, ma chyba bardzo podobny silnik.

  • Mam akurat wersję Waterfox Portable x64, dość długo ją użytkuję, jeszcze taki błąd się nie zdarzył, ale jestem podobnego zdania, że problem może dotyczyć wszystkich wersji.

Kliknij tutaj aby skomentować