kobieta na kolanach laptop

Instalacja CyberGhost VPN, darmowy serwer VPN dla każdego

CyberGhost VPN to aplikacja, która zapewnia anonimowość podczas przeglądania zasobów Internetu. Program integruje się z systemem, każda aplikacja łącząca się z zewnętrznymi zasobami może korzystać z dobrodziejstwa VPN. Przesyłane dane chronione są 128-bitowym szyfrowaniem AES, co skutecznie zabezpiecza przed przejęciem poufnych danych. Jeżeli chcesz prawidłowo zainstalować oprogramowanie CyberGhost VPN, koniecznie przeczytaj ten poradnik.

Aby skorzystać z darmowego VPN, należy bezpłatnie zarejestrować konto (wymagane potwierdzenie adresu e-mail). Bezpłatna wersja jest limitowana, transfer miesięczny ograniczono do 1GB, prędkość transmisji do 1000 kbit/s, istnieje także ograniczenie w postaci kolejki dostępu (Porównanie kont).

Procedura instalacji CyberGhost VPN

Program można pobrać z witryny producenta. Instalator wymaga aktywnego połączenia internetowego. Uruchamiamy plik CGWebInstall.exe i wybieramy język instalacji. Niestety, wśród pięciu dostępnych języków nie ma polskiego.

CyberGhost VPN, wybór języka instalacji

Po wybraniu języka WebInstaller połączy się z witryną producenta, w celu pobrania właściwego pliku instalacyjnego.

Pobieranie paczki instalacyjnej CyberGhost

Po zakończeniu pobierania automatycznie pojawi sie kreator, rozpoczynamy instalację, w oknie powitalnym Welcome to the CyberGhost VPN Setup Wizard klikamy Next.

Kreator instalacji, okno powitalne

Akceptujemy postanowienia licencji, zaznaczamy I accept the agreement i przechodzimy dalej (Next).

Akceptacja licencji

W oknie Select Destination Location wskazujemy katalog instalacyjny. Pozostawiamy domyślne ustawienia lub wskazujemy własną lokalizację (Browse). Przechodzimy do kolejnego etapu, klikamy Next.

Wybór lokalizacji

Wybieramy, czy chcemy aby instalator stworzył dodatkowe skróty dla programu CyberGhost VPN. Zaznaczamy wybrane pozycje i przechodzimy dalej (Next).

Dodatkowe zadania, tworzenie skrótów

Rozpoczynamy instalację, klikamy Install.

Przycisk instalacji

Zostaną zainstalowane usługi systemowe oraz niezbędne sterowniki przynależne do CyberGhost VPN. W trakcie postępu instalacji wysokczy okno wiersza poleceń, oraz komunikat o instalacji dodatkowego urządzenia, karty sieciowej OpenVPN. Po instalacji urządzenie będzie widoczne w oknie Połączenia sieciowe. Aby kontynuować instalację klikamy Zainstaluj.

Instalacja sterownika

Doszliśmy do ostatniego etapu, Completing the CyberGhost VPN Setup Wizard. Zakończenie procesu instalacji wymaga zrestartowania komputera, zaznaczamy Yes, restart the computer now i klikamy Finish.

Koniec instalacji, restart systemu

Naprawa błędów instalacji CyberGhost VPN

Po ponownym uruchomieniu systemu włączamy CyberGhost VPN. Na tym etapie program sprawdza poprawność instalacji, jeżeli wykryje nieprawidłowości może wyświetlić następujący komunikat… There is a problem with your Cyberghost VPN Installation! Should CyberGhost try to solve the problem automatically? (You need administrative priviliges).

Naprawa instalacji

Program zaproponuje automatyczną naprawę. Do jej przeprowadzenia wymagane są uprawnienia administracyje. Akceptujemy propozycję, klikamy Tak. Otrzymamy informację zwrotną o efekcie naprawy… Cyber Ghost VPN has been successfully repaired. You can restart CyberGhost VPN now.

Komunikat o powodzeniu naprawy

Naprawa przebiegła bez problemów, możemy uruchomić aplikację.

W kolejnym poradniku przedstawię instrukcję obsługi CyberGhost VPN (zakładanie konta na serwerze VPN oraz konfiguracja klienta).

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

5 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

  • Być może coś teraz się zmieniło, stara wersja Cyberghosta nie była aż tak natarczywa jak piszesz. Dzięki za info o tym programie, sprawdzę go, przetestuję i być może opiszę na blogu.

  • Do dupy jest ten program, tak samo comodo easy vpn i hamachi… wszystkie korzystają ze swoich serwerów, a ja potrzebuję taki program żeby sam w sobie był serwerem z możliwością łączenia klientów (co najmniej 32) w wersji free oczywiście… ale jak na razie nic nie znalazłem takiego.

    • Są lepsze VPNy to prawda, ale twierdzenie że jest do niczego jest nie na miejscu. Tobie akurat nie odpowiada.

  • Mógł byś zrobić test polskich dostawców VPN. W ostatnim czasie sporo się ich pojawiło. Dobrze by było wiedzieć, którego warto wybrać, z pierwszej 10 w google.