Internet i bezpieczeństwo

Jak wylogować się z Facebooka na telefonie

Użytkownik telefonu

Korzystając z aplikacji Facebook na telefonie zwykle chcemy być ciągle zalogowani, aby otrzymywać szybko powiadomienia o aktywności znajomych, czy też informacje o nowych wiadomościach ze świata, jednakże czasami zachodzi potrzeba całkowitego wylogowania się z aplikacji na smartfonie. Jak tego dokonać?

Wrócimy jeszcze do tego, dlaczego użytkownik chce wylogować się z aplikacji Facebook. Czy jest na to jakieś rozsądne wytłumaczenie? Jednym z powodów może być konieczność tymczasowego przekazania telefonu innej osobie, na przykład chłopak przekazuje telefon swojej dziewczynie, ale nie chce żeby dziewczyna mogła podglądać z kim się komunikował ostatnio lub po prostu osoba przekazująca telefon na koncie Facebook’owym uzyskuje dostęp do firmowych zasobów i najzwyczajniej w świecie musi zabezpieczyć (ograniczyć) odpowiednio dostęp, aby osoby trzecie nie miały wglądu do tematów firmowych. Powodów znajdziecie znacznie więcej ?

Pierwszy sposób wylogowania – klasyczny

Z aplikacji Facebook na Androida można się wylogować na kilka sposobów, nawet nie używając do tego samej aplikacji, jednak najprościej jest, gdy:

 1. Uruchomimy aplikację Facebook na Androida,
 2. Przejdziemy do ustawień (ikona hamburger menu z 3 kreseczkami poziomymi, pierwsza od prawej),
 3. Zjedziemy na sam dół i wybierzemy opcję Wyloguj się.

Po tym zabiegu ponowne zalogowanie na konto będzie wymagało podania hasła.

Drugi sposób

Jest również drugi sposób, który nie wymaga dostępu do Internetu, czy też konieczności uruchomienia aplikacji Facebooka. Jednakże sposób ma wadę, po jego użyciu praktycznie całkowicie stracimy dotychczas zapisane informacje z Facebook App w urządzeniu mobilnym. Z jednej strony to dobrze, z drugiej… przed wykonaniem poniższych czynności warto zrobić backup wszystkich danych w telefonie, tak na wszelki wypadek. Jeżeli chcesz skorzystać z tej metody, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

 1. Odszukaj i wejdź w Ustawienia systemu Android,
 2. Wybierz Aplikacje, a następnie jeszcze raz Aplikacje,
 3. Na liście odszukać aplikację Facebook i wejdź w jej ustawienia,
 4. Wybierz Zatrzymaj, następnie potwierdź zatrzymanie apki,
 5. W ustawieniach aplikacji Facebook odszukaj sekcję Pamięć i wejdź w szczegóły ustawień pamięci,
 6. Na następnym ekranie będą dostępne 2 przyciski, pierwszy Wyczyść dane oraz drugi Wyczyść pamięć podręczną. Użyj wpierw drugiego przycisku, następnie pierwszego. Pamiętaj, że ten krok usunie wszelkie zapisane dane powiązane z aplikacją Facebook. Nie da się tego cofnąć, dlatego przed przystąpieniem do procedury, najlepiej wykonaj backup całego telefonu.

Po ponownym odpaleniu aplikacji będzie trzeba wprowadzić adres email powiązany z danym kontem na Facebooku oraz wprowadzić hasło. Jest to sposób na wylogowanie z aplikacji Facebook bez użycia Internetu (bez dostępu do Internetu). Musisz też wiedzieć, że podczas ponownego logowania, nastąpi konieczność potwierdzenia SMS – potwierdzenie logowania będzie wymagało odbioru kodu w SMS i przepisania go w odpowiednim polu. Kod logowania będzie można również pozyskać z generatora kodów ale do tego celu musisz użyć drugi telefon, który miałby już dostęp do Twojego konta na Facebooku. Pamiętaj o tym! Przepisanie kodu niezbędne jest w przypadku uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Trzeci sposób

Istnieje jeszcze trzeci sposób, aby wylogować się z aplikacji Facebook na telefonie. Można to zrobić logując się na konto Facebook z poziomu laptopa, po zalogowaniu, możemy wylogować się ze wszystkich innych lokalizacji, w tym z urządzeń mobilnych.

 1. Przechodzimy do Ustawienia,
 2. Następnie wybieramy sekcję Bezpieczeństwo i logowanie,
 3. W sekcji Miejsce logowania klikamy Zobacz więcej,
 4. Klikamy Wyloguj się ze wszystkich sesji.

Po ponownym uruchomieniu aplikacji Facebook na telefonie pojawi się komunikat Sesja wygasła, zaloguj się ponownie. Przy uwierzytelnianiu dwuskładnikowym standardowo, aby zalogować się ponownie, będzie trzeba przepisać kod z SMS, czasem mogą być z tym problemy, wtedy pozostanie wygenerować kod poprzez Generator kodów (z poziomu innego urządzenia).

A co z zabezpieczaniem dostępu do aplikacji Facebook poprzez ustawienie hasła, PIN lub wzoru? Jest to dość łatwe do obejścia zabezpieczenie, które omówię w kolejnych artykułach na blogu, bardziej jako ciekawostka, aniżeli skuteczna metoda ochrony aplikacji przed niepowołanym dostępem.

UWAGA! Powyższa instrukcja bazuje na interfejsie EMUI 10, nazewnictwo i lokalizacja poszczególnych funkcji może się różnić, w zależności od zastosowanej nakładki systemowej.

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.

2 komentarze

 • Od około dwóch miesięcy, nie mogę wylogować się z fb na przeglądarce.
  Nie ma takiej możliwości, gdyż wogóle nie otwiera się menu.
  Rozmawiałam że znajomymi i okazało się, że nie tylko ja mam taki problem.
  O co chodzi?
  Jak mam się wylogować?

  • Najprostszy sposób, wyczyścić cache przeglądarki, wówczas zalogowanie powinno zniknąć. Inny sposób, to przełączenie trybu pracy przeglądarki na wersję desktop, również po tej operacji powinno dać się użyć standardowej funkcji wylogowania. Z innych potencjalnych przyczyn – dodatki do przeglądarki.

Kliknij tutaj aby skomentować