Sprzęt

Jak stworzyć fotolab we własnym domu?

jak stworzyc fotolab we wlasnym domu

Chociaż obecnie zdjęcia ogląda się głównie na ekranach komputerów i urządzeń mobilnych, to jednak wciąż papierowe wydruki zapewniają niezastąpione wrażenia związane z obcowaniem z fotografią. Aby móc cieszyć się wysokiej jakości odbitkami, nie trzeba koniecznie iść do fotolabu. Także w domu można uzyskać świetne wydruki zdjęć. Zajrzyj do tego artykułu, aby dowiedzieć się, jaka drukarka fotograficzna zapewnia profesjonalny druk fotografii.

Profesjonalne drukarki fotograficzne – dla kogo?

Zaawansowane drukarki atramentowe zostały opracowane specjalnie z myślą o tych użytkownikach, którzy dążą do drukowania zdjęć o profesjonalnej jakości we własnym domu. Pozwalają na tworzenie odbitek do albumu rodzinnego czy wykonywanie dużych wydruków na papierze fotograficznym, które mogą zawisnąć na ścianie. Z takim sprzętem da się stworzyć obrazy fotograficzne o galeryjnej jakości, mogące stanowić element zachwycającej wystawy.

profesjonalne drukarki fotograficzne dla kogo

Profesjonalne drukarki Canon czy Epson spełnią wymagania tych, którzy chcą w pełni kontrolować proces druku, łącznie z kalibracją kolorów. Zapewniają płynne przejścia tonalne czy ogromne przestrzenie barwne, umożliwiające doskonałe drukowanie nawet najbardziej złożonych obrazów. Ponadto pozwalają na tworzenie wydruków na zróżnicowanych papierach – matowych, błyszczących czy półmatowych. Dzięki temu uzyskuje się efekty takie same jak w fotolabie.

Format druku A3 i A3+

Profesjonalne drukarki do zdjęć, których różne modele znajdziesz pod tym linkiem: https://www.cyfrowe.pl/drukarki-fotograficzne-profesjonalne,6,20,1173.html mogą wykorzystywać papiery o bardzo dużych formatach. Wybrane modele Canon Pixma czy Epson obsługują maksymalny format druku A3, czy A3+. Taka duża odbitka pięknie ozdobi ścianę. Tego typu urządzenia wykorzystywane są przez profesjonalnych fotografów czy grafików, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad procesem druku i nie oddawać swoich odbitek do drukarni.

System wielu atramentów

Atramentowa drukarka fotograficzna dla profesjonalistów obsługuje wielokolorowy tusz, tak aby zagwarantować ogromną szczegółowość kolorystyki i przejść tonalnych. Wybrane modele używają przykładowo system 10 atramentów Lucia Pro, co jest gwarancją wyjątkowej głębi i dynamiki drukowanych fotografii. Wymiana takiego atramentu jest bardzo łatwa i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Odpowiednie podajniki tuszu umożliwiają proste i szybkie uzupełnienie materiałów eksploatacyjnych.

Drukarka termosublimacyjna – co to?

Bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy marzą o domowym fotolabie, są drukarki termosublimacyjne. Tego typu urządzenia wykorzystują specjalną technikę druku, która zapewnia znakomitą jakość obrazów i niezrównaną, wyjątkowo nasyconą kolorystykę. Odbitki z tego typu urządzenia wyróżniają się także ogromną trwałością – określaną często nawet na sto lat.

Jedynym minusem takiego urządzenia jest fakt, że pozwala na wydruk jedynie mniejszych odbitek – przykładowo 10×15 cm. Niemniej ci, którzy potrzebują wydruków wyłącznie do albumu rodzinnego, będą z takiego sprzętu zadowoleni. Jeszcze jedną ciekawą cechą drukarek termosublimacyjnych jest to, że mają bardzo kompaktowe rozmiary i mogą działać zasilane akumulatorami, tak więc można je zabrać w dowolne miejsce i przykładowo drukować w trakcie urodzin czy wesela.

O autorze

Redakcja

Na blogu technologicznym TechFormator.pl poruszamy różnorodne tematy związane z nowoczesnymi technologiami, elektroniką, informatyką oraz z marketingiem internetowym. Znajdziesz tutaj poradniki, instrukcje, recenzje oprogramowania użytkowego, recenzje sprzętu IT, poradniki komputerowe - w tym rozwiązania popularnych błędów i problemów IT oraz porady dla e-commerce.