parameter

Sprawdzanie wartości PageRank wielu adresów URL

Bywają sytuacje, iż trzeba szybko sprawdzić PageRank wielu adresów URL. W tym celu wykorzystujemy różnorodne metody, począwszy od oprogramowania w wersji offline, poprzez wyspecjalizowane usługi online, a skończywszy na dedykowanych skryptach PHP uruchamianych na naszym serwerze. Każde rozwiązanie jest dobre, a ostateczny wybór metody zależy wyłącznie od nas. W tym poradniku zostanie omówiona metoda szybkiego sprawdzania PR wielu URL, przy pomocy aplikacji PaRaMeter.

PaRaMeter to program oferowany przez znaną na rynku SEO firmę CleverStat. Aplikacja jest darmowa. Posiada wsparcie dla proxy. Współpracuje z systemami Windows 7, Windows Server 2008, Vista, XP/2003, 2000, Windows 98.

Jak sprawdzić PageRank wielu adresów URL w PaRaMeter?

W pierwszej kolejności przygotowujemy plik w formacie TXT lub CSV, zawierający zestaw adresów URL, które poddamy analizie.

Uruchamiamy PaRaMeter, z menu wybieramy Url => Import i wskazujemy plik z adresami. Każdy URL można swobodnie modyfikować z poziomu programu.

Sprawdzanie PageRank

Aby rozpocząć sprawdzanie PageRank wybieramy: Project => Update PR.

Wszystkie dane możemy wyeksportować do pliku CSV poprzez Project => Export to CSV.

W ten prosty sposób możemy szybko sprawdzić PageRank katalogów, precli, stron zapleczowych etc.

Trzeba tutaj jeszcze wspomnieć o jednej ważnej funkcji. Program wyposażony jest w moduł wyodrębniania hiperłączy ze stron internetowych, z możliwością odfiltrowania zbędnych danych, opcja Tools => Extract Urls. Funkcja ciekawa, lecz o ograniczonym polu działania, niekonfigurowalna, w wielu przypadkach nie zdaje egzaminu.

Mariusz Kołacz CleverStat, PageRank, PaRaMeter, sprawdzanie

Skomentuj wpis - Komentarzy (3)

 1. beta pisze:

  Spoko programik, dobrze, że ma opcję do proxy, bo bez tego ciężko było by sprawdzać PR większej ilości stron. Polecam.

 2. sklepowad pisze:

  Niestety w tym roku 2012 program po zmianie algorytmów przez google przekłamuje, zresztą jak większość tego typu programów. W zasadzie google tak namotało że już nic nie idzie poprawnie sprawdzać.

 3. PaletaOfert pisze:

  Super program. Mimo tego że przekłamuje to nie aż tak do końca, sprawdzając programem jak i ręcznie wyniki są identyczne.
  Pozdrawiam i dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *