ping

Alternatywa dla StatBlaster - Ping Studio, Massive URL Pinger

Na temat przyśpieszania indeksacji strony powstało już wiele wpisów, w których omówiliśmy różne metody, narzędzia, techniki. W niniejszym poradniku po raz kolejny zajmiemy się tą tematyką, jako że jest ona ciągle atrakcyjna i wyzwala wiele pytań. W nawiązaniu do poprzedniego artykułu o StatBlaster otrzymałem zapytanie jakie inne darmowe programy tego typu mogę polecić. W tym wpisie przedstawię kolejne darmowe narzędzie SEO o podobnej charakterystyce do StatBlaster.

Program o nazwie Ping Studio, poprzednio znany jako Massive URL Pinger, który jakiś czas temu został udostępniony nieodpłatnie wszystkim użytkownikom forum BlackHatWorld.

Sama zasada działania programu jest prawie taka sama jak w przypadku StatBlaster. Aby wykorzystać potencjał aplikacji musimy dysponować solidną listą stron. Domyślnie Ping Studio zawiera jedynie 3700 adresów.

Ping Studio

Najważniejsze opcje programu:

 • Full Page Pinger - tworzony jest RSS z wszystkimi linkami, który następnie jest pingowany.
 • Fast Mode - tryb szybki, w którym pingowane są losowo wybrane adresy (200 adresów).
 • HTTP Proxy - pingowanie via proxy, niestety można zdefiniować tylko jeden serwer pośredniczący.

Oprócz tego można stworzyć raport z dodawania - wyeksportować logi programu do pliku TXT. Program jest szybszy i stabilniejszy niż StatBlaster, jednakże na wolniejszych łączach przy większej liczbie wątków widać wyraźnie spadek skuteczności programu.

Mariusz Kołacz backlinki, indeksowanie, Ping Studio, pingowanie

Skomentuj wpis - Komentarzy (8)

 1. Piotr Kosiński pisze:

  A jaka jest różnica między pingowaniem za pomocą SB? Ja korzystam z listy około 50 stron i tak w niektórych przypadkach korzystam tylko z 5 co przeważnie starcza.

 2. Mariusz Kołacz pisze:

  StatBlaster ściśle mówiąc to nie jest typowy program do pingowania, tylko zgłasza nasz URL do stron statystycznych. Często na tych stronach dostajemy link zwrotny, w niewielkiej części dofollow. Na wielu stronach subdomeny nie są przyjmowane. Ów program należy traktować jako wspomagacz indeksacji stron z zaplecza.

 3. Zaginiony pisze:

  Dzięki autorze za dobry tekst. 5 minut temu stał się bardzo pomocny, ale odnoszę wrażenie, że program należy traktować jako wspomagający jedynie indeksację stron z zaplecza.

 4. Vajp pisze:

  świetna sprawa! bardzo mi sie przydal ten artykul, chociaz ciezko bylo znalesc mi ta informajce ;) powoli zaglebiam sie w to cale "pozycjonowanie" oby wiecej takich rzeczy!

 5. autorama pisze:

  Jak czesto mozna pingowac strone? Czy za zbyt czeste pingowanie mozna dostac bana ?Czy mozna pingowac np post na blogu czy tylko strone glowna ? Prosze o informacje

 6. Mariusz Kołacz pisze:

  To zależy co chcesz osiągnąć. Możesz pingować sam wpis, możesz stronę główną, a jeśli zależy Ci na masowej indeksacji podstron - sitemapę. Rozwiązań jest wiele. Bana możesz dostać najwyżej na IP, gdy zbyt często będziesz wysyłał żądania do serwisów XML-RPC.

 7. adrian pisze:

  fajny program ale jak to obsługiwać gdzie wpisac swoją stronę i jak to uruchomić?

 8. Mariusz Kołacz pisze:

  Na stronę firmową odradzam, na zaplecze jeszcze ujdzie. Softu po zmianie systemu aktualnie nie mam zainstalowanego, muszę poszukać w archiwum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *