keywords

Keyword Generator, mieszanie słów kluczowych

Kilka tygodni temu przedstawiłem opis darmowej aplikacji do pingowania wpisów – Pingomat. Wraz z nią udostępniłem generator danych wejściowych w formie skoroszytu ODS. Niestety rozwiązanie tego typu nie przypadło mi do gustu więc w tym samym okresie czasu postanowiłem stworzyć coś bardziej funkcjonalnego. Tak powstał program Keyword Generator, który od dzisiaj dostępny jest za darmo dla fanów bloga.

Jak już wspomniałem Keyword Generator to narzędzie SEO do tworzenia danych wejściowych dla Pingomat. Program został tak skonstruowany, aby był bardziej uniwersalny – pozwala tworzyć losowe kombinacje słów kluczowych (z powtórzeniami) i zapisywać je do pliku tekstowego.

Keyword Generator można pobrać za darmo z fanpage TechFormator, zakładka Free SEO Tools.

Keyword Generator

W lewej części okna znajdziemy pole tekstowe, w którym wpisujemy tekst do zmieszania, klasyczny format… słowo1|słowo2|słowo3. Możemy zdefiniować ile słów znajdzie się w jednym zestawie oraz ilość zestawów do wygenerowania. Keyword Generator standardowo pracuje w trybie uniwersalnym, lecz gdy wczytamy listę adresów URL, automatycznie przechodzi do trybu generowania danych dla Pingomat.

Poniżej opiszę w punktach jak wygląda procedura tworzenia danych wejściowych.

 • W polu tekstowym wpisujemy słowa kluczowe oddzielając każde znakiem “|” np. słowo1|słowo2.
 • Wczytujemy z pliku tekstowego zestaw adresów URL.
 • Definiujemy ile słów kluczowych znajdzie się w jednym zestawie.
 • Uruchamiamy proces generowania danych (Start).
 • Zapisujemy dane do pliku TXT.

Tak utworzony plik można łatwo wczytać w Pingomat, a później pozostaje tylko uruchomić pingowanie.

Program nie jest idealny, powiela dane, jednakże motywem przewodnim zbudowania aplikacji było ułatwienie generowania danych, a konkretnie stworzenie w miarę unikalnej listy słów kluczowych, które zostaną wykorzystane do pingowania poszczególnych adresów URL. Program na tym polu sprawdza się bardzo dobrze. Być może KG będzie rozwijany, jeśli tak, najprawdopodobniej zostanie przekształcony w generator słów kluczowych pod długi ogon. Miłego użytkowania!

12 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Kolejna ciekawa aplikacja, która ułatwi i przyspieszy proces pingowania 🙂 Jak przetestuję będę mógł coś więcej na jego temat powiedzieć. Można zgłaszać jakieś poprawki lub pomysły?

  • Oczywiście można swobodnie zgłaszać poprawki i ulepszenia. Jeśli będzie zainteresowanie będzie większe prawdopodobieństwo, że program będzie rozwijany.

 • Hmm, ale pingowanie przez ten soft chyba nie jest aż tak potrzebne, jeśli mamy stronę czy bloga na silniku WordPress. W WP możemy wrzucić listę serwisów, które automatycznie będą wysyłały sygnał przy publikowaniu nowego tekstu.

  • Przecież nie trzeba ograniczać się do wpisów na blogach. Pingowanie treści w katalogach, preclach, forach, pingowanie zaplecza. Trzeba też pamiętać, że nie każdy skrypt jest wyposażony w funkcję pingowania, a wtedy użycie zewnętrznego oprogramowania jest konieczne.

  • Pytanie co do pingowania wspomnianych wpisów w katalogach. Czy jest sens pingować stronę główną katalogów, do których wpisy były dodawane automatem? Niestety nie mam linków bezpośrednio do wpisów, żeby właśnie je pingować, a to jedyne, co przychodzi mi do głowy. Jak sądzicie – jest sens czy szkoda czasu?

  • Głównej nie ma sensu pingować.
   Jak katalog ma sitemap pinguj to zamiast głównej, prędzej Twój link zostanie zauważony. Ewentualnie stronę zbiorczą z tagami.
   Pozdrawiam!

  • W takiej sytuacji, to nie widzę już sensu pingowania czegokolwiek. Jeśli miałbym wchodzić do katalogu szukając sitemap, to już lepiej wyjdę na szukaniu tam swojego wpisu. A wiadomo ile się tego wrzuca z automatu… Automat doda w kwadrans, a ja później spędzałbym nad tym całe godziny. W takiej sytuacji to chyba zostaje tylko dodawanie automatami i zapominanie o tym, a także szukanie mocnych linków, które warto ręcznie podlinkować/spingować.

 • Kolejne fajne narzędzie, królujesz w tym segmencie w Internecie! Firmy nie zabijają się próbując Cię zwerbować do siebie?

  • Hehe dobry żart 😉 ale dzięki za uznanie. Ciekawe co by było jakbym udostępnił wszystkie skrypty i aplikacje jakie zrobiłem… :]

   A tak na poważnie szukam teraz stałej roboty na etacie w branży SEO więc jak ktoś czytający niniejszy komentarz ma dla mnie konkretną ofertę to zapraszam 😉

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.