ikonka-audyt

SE Auditor - kolejne darmowe narzędzie do analizy SEO

W nawiązaniu do artykułu o 3 darmowych narzędziach do audytu SEO za namową jednego z czytelników postanowiłem przetestować i opisać jeszcze jeden soft - SE Auditor. Aplikacja młoda, co ciekawsze dostępna na platformy Windows i Linux. Na pierwszy rzut oka bardzo interesująca z przyjaznym interfejsem. Czy wygląd aplikacji idzie w parze z funkcjonalnością? O tym przeczytasz w niniejszym wpisie.

Obsługa programu sprowadza się do wprowadzenia adresu URL (z http) i kliknięcia przycisku Start.

SE Auditor

Na wyjściu otrzymujemy szereg danych niezbędnych do przygotowania audytu SEO. Na zakładce Basic SEO znajdziemy podstawowe informacje o znacznikach meta (description, title, robots, keywords), przyjaznych adresach, obecności sitemap, przekierowaniach 301 i adresach kanonicznych.

Analiza treści w SE Auditor

Na zakładce Analyse content znajdziemy informacje dotyczące słów kluczowych, które znajdują się w nagłówkach H1-H6 (odnotowywane są zarówno wystąpienia samych znaczników H1-H6, jak również zliczana jest ilość słów). Dodatkowo znajdziemy kilka ciekawych statystyk typu liczba wszystkich słów, liczba znaków, ilość wyboldowanych fraz.

Poniżej głównej sekcji ze statystykami znajdziemy dodatkowe przyciski, które są w stanie dostarczyć jeszcze więcej informacji. Na uwagę zasługuje funkcja eksportu. Możemy zapisać do pliku praktycznie wszystkie niezbędne informacje - to jest ogromny atut aplikacji.

Wskazówki do audytu SEO

Na wzmiankę zasługuje również ostatnia zakładka Hints/problems. Jej założeniem jest dostarczenie użytkownikowi porad, związanych z optymalizacją serwisu pod kątem SEO. Niestety po przeczytaniu już kilku pierwszych wierszy, niektóre wskazówki okazują się być mylące jak np. dotycząca braku przekierowania strony z www na adres bez www - takie przekierowanie było obecne na testowanej stronie więc to jest błąd aplikacji.

Zamów profesjonalny audyt SEO

...już od 500zł netto. Rozbudowany, zawierający wszystkie istotne punkty! Ponad 100 wykonanych audytów dla dużych firm.

Wyślij zapytanie »

Program potrafi sporządzić raport w postaci dokumentu PDF. Zawarte są w nim wszystkie najważniejsze kwestie. W analizowanym przypadku raport zawierał 6 stron.

Pomimo pewnych niedociągnięć SE Auditor zdał egzamin, z pewnością do szybkiej analizy SEO strony nadaje się doskonale - podobnie jak inne darmowe narzędzie Seoptimer, choć w przypadku SE Auditor niewątpliwą zaletą jest funkcja eksportu danych (szczególnie linków, adresów URL obrazków). Gdyby tak jeszcze aplikacja została wyposażona w tryb wsadowy mielibyśmy skromniejszą wersję Screaming Frog'a.

Fot. Thanks to Scott Porembski (www.scottporembski.com)

Mariusz Kołacz analiza strony, SE Auditor

Skomentuj wpis - Komentarzy (14)

 1. Piotr Skrzypczak pisze:

  Widzę kolejny ciekawy soft godny uwagi :) Dawno nie byłem na Twoim blogu, a widzę sporo interesujących programów ostatnio przetestowałeś. Zobaczymy jak się sprawdzi na tle wcześniejszej trójki, którą jakiś czas temu opisałeś na blogu.

 2. seauditor pisze:

  Dzięki za recenzję i wytknięcie błędu. Na dzień dzisiejszy programik może nie jest odkrywczy ale ma kilka zalet w porównaniu z innymi np. poprawne liczenie html/text ratio . Jest to pierwsza upubliczniona wersja więc na razie trochę "goła" a błędów wszystkich mimo usilnych starań jak widać nie udało mi się wyłapać ale za jakiś czas powinno być lepiej ;)

 3. Mariusz Kołacz pisze:

  Programik jest bardzo fajny, wygląda skromnie ale do analizy jest nawet w mojej opinii nieco lepszy od Seoptimera, ale ja w ogóle mam słabość do desktopowych rozwiązań. Pomyśl nad wprowadzeniem trybu wsadowego bo wtedy Twój soft dostanie niezłego powera. Powodzenia w rozwoju softu.

 4. Netss pisze:

  Programik bardzo szybki, co jest jego zdecydowaną zaletą. Choć może bardzo obszernych danych nie udostępnia, zdecydowanie jest w stanie dostarczyć paru cennych porad. Raport w PDF też jest plusem :)

 5. MCPolska pisze:

  Głównym atutem aplikacji jest, to że jest nowa, i programiści będą pracować w pocie czoła, żeby wszystkie niedogodności jakie zostaną znalezione zostały zneutralizowane.
  W przyszłym tygodniu zakasam rękawy i biorę się do testowania :)

 6. Piotr Gabriel pisze:

  świetna aplikacja. Ja również lubuję się w desktopowych rozwiązaniach, szczególnie w softach, które można nosić na pendrive ;)

 7. prooofanacja pisze:

  No powiem Ci, że program fajnie się prezentuje i spełnia swoje funkcje. Jestem z niego bardzo zadowolony.

 8. NUK pisze:

  Mam pytanie co do jednej z pozycji w karcie Basic Seo : "Canonical match : False" Czego ona dotyczy ?

 9. Mariusz pisze:

  Soft naprawdę bardzo ciekawy, interfejs przyjemny a co najważniejsze prosty bez żadnych zbędnych udziwnień..

 10. stboss pisze:

  Raprocik w PDF zaskoczył mnie na plus. Drugim plusem jest, to że program nie zawiera pierdółek tylko konkretne funkcje.

 11. FirSoft pisze:

  Soft bardzo ciekawy spełnia większość funkcji za które musiałbym zapłacić. Jak najbardziej jestem na TAK :)

 12. Mariusz Kołacz pisze:

  „Canonical match : False” Czego ona dotyczy ?

  Jeśli adres kanoniczny pokrywa się z adresem URL przeglądanej strony/podstrony. Jeśli się nie zgadza to są dwie opcje, albo jest nieprawidłowo konstruowany przez skrypt, albo po prostu adres zawiera kotwicę np. podobnie jak w tym przypadku https://techformator.pl/specjalista-seo-pozycjoner-stron/#kontaktdata gdzie też na wyjściu dostaniemy canonical match false, właśnie przez ów kotwicę #kontaktdata, jednakże w tym o to przypadku nie będzie to błąd, który wymagałby naszej interwencji.

 13. efiori pisze:

  fajny program - polskie towarzystwo programistyczne nareszcie chwyciło za potężne narzędzie jakim jest Visual Studio i zaczęło go używać z głową.

 14. koszul pisze:

  no muszę przyznać, że minął miesiąc odkąd użyłem tego ustrojstwa do optymalizacji strony (szczególnie głównej). Nie robiłem nic innego i szok.. większość fraz poszła do góry a strona, przyznam mało wartościowa jeżeli chodzi o treść .. także fajnie, że za darmo takie programiki : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *