kolejny updejt

Najnowsza wersja CommentLuv 2.81.5 spolszczona!

Dzisiaj pojawiła się nowa wersja dodatku WordPress – CommentLuv. W skrócie, jest to dodatek premiujący czytelników, którzy zdecydowali się pozostawić komentarz do wpisu. Bonusem dla komentujących jest link dofollow do ostatniego wpisu na swojej stronie. Ograniczenie do jednego odsyłacza można zlikwidować, rejestrując się bezpłatnie na stronie autora wtyczki ComLuv. Zapraszam do szczegółowego opisu dodatku oraz instrukcji konfiguracji CommentLuv.

W wydaniu 2.81.5 do najważniejszych zmian można zaliczyć:

  • Odchudzony i upiększony interfejs (Ustawienia), dodanie panelu informacyjnego o wtyczce,
  • Obsługa stron, od teraz także komentarze na stronach obsługują CommentLuv,
  • Polska wersja interfejsu! Wreszcie doczekaliśmy się! Do oficjalnego wydania dołączono przygotowane przeze mnie spolszczenie. Od wersji 2.81.5 CommentLuv będzie domyślnie zawierał pliki spolszczające. Co więcej od teraz spolszczenie jest kompletne, wszystkie frazy są spolszczone.

Najnowszą wersję można zainstalować w trybie automatycznej instalacji, Kokpit => Wtyczki => CommentLuv => Uruchom automatyczną aktualizację.

W przypadku ręcznej instalacji, pobieramy wtyczkę CommentLuv ze strony wordpress.org lub ze strony autora. Tworzymy kopię zapasową bazy danych. Przechodzimy do Kokpitu => Wtyczki i wyłączamy CommentLuv na czas instalacji.

Pobrane archiwum rozpakowujemy dowolnym archiwizatorem. Logujemy się na serwer FTP, przechodzimy do katalogu .\wp-content\plugins. Zmieniamy nazwę katalogu wtyczki na np. commentluv_bak. Do katalogu \plugins kopiujemy cały folder commentluv. Po wykonaniu wszystkich czynności przechodzimy do Kokpitu i włączamy wtyczkę. Sprawdzamy czy wszystko jest w porządku.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

6 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

    • Warto zaktualizować. Nowa wersja zaskoczy Ciebie przebudowanym i odchudzonym interfejsem, teraz wszystko lepiej wygląda moim zdaniem.

    • Hej,

      To bardzo fajnie 😉 Niestety z CommentLuv na blogerze tak ciekawie nie jest, mam jeszcze jedną koncepcję, by efektywnie wykorzystywać ów dodatek na swoim innym blogu. Uda się wprowadzić w życie to opiszę.

  • Bardzo fajna wtyczka. Sam ją stosuję od jakiegoś czasu. Miałem trochę problemów z nią, ale już prawie wszystko działa ok. Nie wiem czemu jak ktoś mi wystawia komentarz to się nie wyświetla jego ostatni wpis, mimo że on też używa tej wtyczki

    • Też miałem z tą wtyczką problem, nawet podobny. Najprawdopodobniej któraś z tabel wp_commentmeta lub wp_comments jest uszkodzona.

      Jak coś napisz do mnie na AQQ lub GG. Informacje kontaktowe znajdziesz na podstronie „O mnie” to podziałamy z problemem.

      Pozdrawiam