funkcje smartwatch
Urządzenia mobilne

Najbardziej przydatne funkcje smartwatch – sprawdź czy to gadżet dla Ciebie!

Wielu osobom smartwatche kojarzą się jedynie z uprawianiem sportu. Inteligentne zegarki dają nam jednak znacznie więcej możliwości, zwłaszcza, jeżeli posiadają innowacyjną cyfrową kartę SIM. Są to wówczas nie tylko zegarki. Śmiało możemy przyznać, że są to wówczas samodzielne urządzenia o funkcjach zbliżonych do smartfona. Zarówno zegarki dla pań, jak i panów mogą być wykorzystywane w zróżnicowanych warunkach – na co dzień, podczas biegania, pływania, wykonywania ćwiczeń siłowych czy jazdy na rowerze. W zależności od konkretnego modelu, możliwości zegarka mogą być mniej lub bardziej zaawansowane. Jakie funkcje będą najbardziej przydatne w smartwatchu? Sprawdź!

Smartwatch – najbardziej przydatne funkcje zegarka

1. Obsługa powiadomień z telefonu

Jest to standardowe rozwiązanie, które obsługują nie tylko smartwatche, ale i mniej zaawansowane urządzenia takie jak opaski treningowe. Dzięki temu na naszym ekranie może być wyświetlana nie tylko godzina, ale także SMS-y, e-maile, przychodzące połączenia czy powiadomienia z mediów społecznościowych. W zależności od modelu zegarka, powiadomienia mogą podświetlać ekran, powodować wibrację smartwatcha lub sygnał dźwiękowy.

2. Krokomierz i pulsometr

Jest to niezwykle ważna opcja, która pozwoli smartwatchowi śledzić nasze kroki, a także tętno podczas treningów. W lepszych modelach znajdziemy także bogate statystki związane z monitorowaniem tętna, które wskażą, jaki jest aktualny stan regeneracji organizmu. Te dwie funkcje są niezbędne z punktu widzenia osób uprawiających sport.

3. GPS

Jest to funkcja, której nie może zabraknąć w żadnym smartwatchu. Dzięki temu nasz zegarek samoistnie będzie zapisywał przebyte przez nas trasy – obliczy kroki, prędkość poruszania się czy spalone kalorie.

4. Monitoring snu

Nie jest to najważniejsze, ale z pewnością ciekawe rozwiązanie. Nawet tańsze modele zegarów posiadają już funkcję monitorowania oraz analizy snu. Dzięki zainstalowanym czujnikom, a także odpowiedniemu oprogramowaniu, zegarek jest w stanie sprawdzić fazy naszego snu, jego jakość oraz głębokość. Może w końcu dowiesz się, dlaczego masz takie problemy ze snem?

5. NFC, czyli płatności zbliżeniowe smartwatchem

NFC to niezwykle przydatna funkcja, kiedy nasze płatności wykonujemy głównie kartą lub telefonem. Jeszcze do niedawna NFC nie było wprowadzane w zegarkach, dziś jest już niemal standardem. Możemy wykorzystać go nie tylko do płatności zbliżeniowych, ale także do parowania urządzeń, a co za tym idzie – przesyłania danych.

6. Osobisty trener

Wybierając odpowiedni smartwatch warto też zwrócić uwagę na wbudowane tryby sportowe. Jeżeli nasze aktywności nie ograniczają się jedynie do treningów siłowych i biegania, warto, aby zegarek miał także wbudowane inne tryby, np. pływanie, wspinaczkę górską czy grę w hokeja.

7. Obsługa telefonu z poziomu zegarka

Zakres ten jest naprawdę spory. Bardzo często w smartwatchach znajdziemy funkcję sterowania muzyką z poziomu zegarka lub robienia zdjęć. Pierwsza z opcji doskonale sprawdzi się np. podczas kierowania samochodem. Najczęściej wystarczy wówczas przesunąć ekran zegarka, a piosenka zmieni się. Druga z opcji będzie doskonała podczas wszelkiego rodzaju wycieczek oraz miłośników fotografii.

smartwatch

Smartwatch – wybierz dopasowany do Twoich potrzeb

Zegarki różnią się między sobą funkcjami, wyglądem czy wielkością. Przy wyborze idealnego kieruj się własnymi potrzebami oraz aspektami, które będą determinowały wygodę użytkowania oraz funkcjonalność. Do porównania smartwatchy możesz użyć opcji porównaj w sklepach internetowych. Warto również zapoznać się z opiniami użytkowników, a także sprawdzić rankingi.

Najczęściej polecany ranking możesz sprawdzić tutaj: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/smartwatch-meski-ranking

smartwatch

Smartwatch – zalety urządzenia

  1. Zegarek dokładnie określi Twoją aktywność w ciągu dnia, a także policzy spalone kalorie.
  2. Będzie on doskonałym trenerem i motywatorem.
  3. Dzięki noszeniu smartwatcha w nocy dowiesz się, jakiej jakości jest Twój sen.
  4. Będziesz mógł łatwo zlokalizować swój telefon.
  5. Smartwatch to także pomoc przy kontrolowaniu wydatków.
  6. Dzięki niemu szybko sprawdzisz pogodę na najbliższe godziny.

Artykuł partnera magazyn.ceneo.pl