programista w pracy

Jak szukać pracy programisty w Warszawie bez doświadczenia?

Programiści to dziś jedni z najbardziej pożądanych specjalistów na rynku pracy. Również zainteresowanie tym zawodem rośnie. Wszystko dzięki temu, że praca programisty to dziś synonim wysokich zarobków. Jak zacząć pracę w tej profesji, jeśli nie masz doświadczenia? Czym wyróżnić się, jeśli jesteś na początku ścieżki zawodowej, a szukasz pracy programisty w Warszawie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Praca dla programistów w Warszawie – jak zacząć?

Warszawa to miasto, w którym właściwie ciągle poszukiwani są programiści. Jeśli właśnie rozpoczynasz swoją ścieżkę zawodową jako programista, koniecznie sprawdź, jacy pracodawcy aktualnie zatrudniają w tym fachu oraz jakie mają oczekiwania wobec kandydatów. Najlepiej zacząć od przejrzenia propozycji pracy na popularnych serwisach. Listę ofert pracy dla programistów w Warszawie znajdziesz na stronie www.gowork.pl/praca/programista;st/warszawa;l.

Co zrobić, jeśli nie posiadasz jeszcze doświadczenia w pracy programisty? Przede wszystkim celuj w stanowiska juniorskie. Tutaj chętnie zatrudniane są osoby tuż po studiach lub kursach, które znają co najmniej jeden język programowania. Tymi rozchwytywanymi najbardziej są języki PHP, C, C++, Python, PL, SQL, JAVA i .NET. Jeśli znasz co najmniej jeden z nich, stwórz swoje CV i przesyłaj je w odpowiedzi na oferty pracy. Pamiętaj, by nie zniechęcać się, jeśli od razu nie otrzymasz odpowiedzi. Procesy rekrutacyjne potrafią trwać nawet kilka tygodni, a firmy i rekruterzy często przez pierwsze dwa tygodnie od publikacji ogłoszenia o pracę zbierają aplikacje, a następnie weryfikują wszystkie zgłoszenia. Dopiero w następnej kolejności oddzwaniają do wybranych kandydatów. Im większy rynek, tym większe szanse na otrzymanie pracy jako początkujący programista, więc w Warszawie osoby bez doświadczenia mają spore szanse na zatrudnienie.

Co trzeba umieć, żeby zostać młodszym programistą?

W świadomości wielu osób tkwi przekonanie, że aby pracować jako programista, trzeba ukończyć studia informatyczne. Nic bardziej mylnego. Z danych zebranych firmy Randstadt wynika, że około 10% programistów nie ukończyło studiów wyższych. Inne branżowe badania wskazują, że 14% specjalistów IT ma wykształcenie średnie, a ok. 0,5% podstawowe lub gimnazjalne.

Co powinien więc umieć młodszy programista? Programowanie wymaga przede wszystkim umiejętności analitycznych i komunikacyjnych. Oprócz tego konieczna jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Programiści powinni też być kreatywni. Znajomość języka i kompetencje miękkie powinna dopełniać umiejętność programowania w co najmniej jednym języku programowania.

Przeglądając dostępne oferty pracy, zauważysz też, że pracodawcy często oczekują od kandydatów dobrej znajomość wzorców i najlepszych praktyk projektowych, umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów technicznych, zdolności wyznaczania zadań na podstawie określonych celów biznesowych oraz inicjatywy w rozwiązywaniu problemów i decyzyjności.

Osiągnięcie poziomy junior developera, czyli młodszego programisty nie jest trudne, a szanse na zatrudnienie ogromne. Dlatego osoby, które chcą zacząć karierę w tym zawodzie, powinny pomyśleć o kursie programistycznym. Ten przygotowuje do podjęcia pracy na poziomie początkującym. Warto wybrać taki program developerski, który pozwoli Ci nie tylko poznać teorię programowania, ale przede wszystkim będzie nastawiony na zdobycie wiedzy praktycznej i naukę poprzez doświadczenie. Dzięki czemu możesz od razu zdobyć pierwsze szlify w tym fachu. Potem wystarczy poszukać pracy w branży, programować i nieustannie się rozwijać. Dzięki temu bez wątpienia w ciągu kilku lat zdobędziesz nie tylko cenne doświadczenie, ale także awansujesz na specjalistę, a Twoje zarobki będą systematycznie wzrastać.

Skomentuj

Kliknij tutaj aby skomentować

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.