Aktualności

Urządzanie wnętrza w biurze – rolety do biura, plisy i rolety dzień noc

zdjęcie top

Praktyczne urządzenie biura wymaga sporej wiedzy na temat aranżacji wnętrz. Może to okazać się nie lada wyzwaniem dla wielu przedsiębiorców, ale wystarczy choć trochę zagłębić się w temat, posłuchać rad doświadczonych projektantów, a na pewno uda nam się stworzyć idealne miejsce do pracy.

Bez wątpienia biuro jest wizytówką firmy, właśnie tutaj spędzamy większą część dnia. Stare, mądre przysłowie mówi: „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. To właśnie elegancko i funkcjonalnie zaprojektowane biuro ma duży wpływ na powodzenie w interesach.

Przystępując do urządzania pomieszczenia najpierw dobrze jest odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie: Jaki charakter będzie miało biuro? Czy będzie służyć tylko do pracy biurowej, czy też do spotkań z klientami? Warto określić swoje upodobania i potrzeby. Jeśli w biurze mają być przyjmowani klienci, to należy podjąć decyzję gdzie ich przyjmować. Może to odbywać się zarówno przy biurku, jak i na wygodnej, nowoczesnej sofie, przy usytuowanym obok stoliku kawowym. Ten drugi sposób z pewnością jest bardziej elegancki i będzie świadczyć o prestiżu firmy, a także o tym, że przedsiębiorcy zależy na swoich klientach i ich zadowoleniu. Natomiast jeśli, decydujemy się na przyjmowanie gości przy biurku to należy zwrócić uwagę na to, aby biurko posiadało duży blat.

Każde lokum powinno być urządzone stylowo, a przede wszystkim estetycznie. Najlepiej w jasnych, neutralnych kolorach. Biuro powinno być zadbane, bo w przeciwnym razie przyszły kontrahent może sobie pomyśleć, że przedsiębiorca nie podoła jego zleceniu i tym samym zrezygnuje ze współpracy.

Pierwszym elementem, którego nie może zabraknąć w gabinecie to oczywiście biurko, na którym zmieszczą się potrzebne do pracy przedmioty, takie jak: komputer, telefon, notatnik do zapisywania i zestaw przyborów biurowych. Do niego koniecznie trzeba wybrać wygodny fotel, wybór musi być naprawdę przemyślany, gdyż dobrze dobrany fotel zadba o nasz kręgosłup i nie obciąży go. W końcu w pracy spędzamy 8 godzin dziennie, a więc nie pozostaje to bez znaczenia dla naszego kręgosłupa.

Urządzając pomieszczenie biurowe, należy pamiętać o szafach, regałach, które pomieszczą segregatory. W ten sposób łatwo będzie można utrzymać porządek. Powinny być dobrane pod kolor biurka, aby mogły tworzyć spójną całość.

Kolejną ważną kwestią dotyczącą aranżacji wnętrza jest wybór osłon okiennych. Jest to bardzo ważny element wyposażanie biura, ponieważ bez osłon okiennych ciężko byłoby pracować. Rolą rolet jest osłanianie okien, zapobiegając niechcianym spojrzeniom ludzi z zewnątrz, zachowując w ten sposób swoją prywatność. Przede wszystkim ich istotną rolą jest ograniczenie dostępu światła dziennego. Zbyt silne promienie słoneczne wpadające do wnętrza, odbijają się od monitorów mogąc w ten sposób oślepiać pracowników. W takich warunkach praca niestety nie jest możliwa.

Latem, gdy temperatura na zewnątrz osiąga wysoki poziom, to rolety świetnie sprawdzą się jako ochrona przed przegrzaniem pomieszczenia. Dobrze dobrane osłony okienne mogą być znakomitym wykończeniem całego pomieszczenia. Rolety łączą w sobie trzy bardzo ważne cechy:

  • design,
  • funkcjonalność,
  • łatwość użytkowania.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów osłon okiennych, jednak najchętniej wybieranymi rodzajami są: rolety dzień noc, plisy, a także rolety rzymskie. Wszystkie cechuje nowoczesność, łatwość użytkowania, jednak zasadniczo różnią się swoim wyglądem. Jeśli chodzi o aranżację pomieszczenia biurowego, to zdecydowanie rolety dzień noc spełnią swoją rolę i nadadzą lokum ponadczasowego wyglądu. Pod względem funkcjonalności można je porównać do zwykłych żaluzji, jednak mają trochę więcej zalet. Użytkowanie ich jest bardzo proste, nikt nie powinien mieć z tym problemu. Można je całkowicie podnieść i pozwolić na to, by pomieszczenie było całkowicie oświetlone lub dostosować ilość wpadającego światła poprzez regulację przezroczystych i nie przezroczystych płócien.

Do zalet rolet dzień noc z pewnością można zaliczyć to, że pasują do każdego wnętrza i wyglądają przy tym bardzo stylowo. W sprzedaży https://www.knall.com.pl/c55,Rolety-dzien-noc znajduje się bogata gama barw, w różnych odcieniach, dlatego nie będzie problemu z wyborem odpowiedniego koloru pasującego do wnętrza. Mechanizm podnoszenia rolet jest wygodny w obsłudze, każdą warstwą materiału można sterować indywidualnie.

Warto jeszcze wspomnieć, że tkanina, z której są wykonane rolety nie zbiera kurzu i brudu, co jest bardzo istotną sprawą jeśli ma być zamontowana właśnie w biurze. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że rolety montuje się na ramie okna, jednocześnie pozostawiając pusty parapet, dzięki czemu pozostaje więcej miejsca, które można przeznaczyć na potrzebne przybory biurowe.

Wybierając odpowiednią osłonę okienną można skutecznie zadbać o wygodę korzystania z danego wnętrza. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się także plisy okienne https://www.knall.com.pl/c130,Plisy. Jest to kolejny rodzaj osłon okiennych, z chęcią wybierany przez przedsiębiorców. Silne promienie słoneczne wpadające do środka mogą zakłócać pracę, nie pozwalając wykonywać swoich obowiązków, dlatego tak ważne jest, by zadbać o odpowiednie warunki.

Plisy okienne spełniają swoją rolę, zapobiegając wpadaniu promieni słonecznych, a to wszystko dzięki regulacji zaciemnienia, w ten sposób możemy uzyskać idealne zaciemnienie dostosowane do swoich potrzeb. Mają możliwość dwukierunkowej regulacji położenia, a więc odsłaniania ich zarówno od dołu, jak i od góry oraz umieszczenia ich na dogodnej wysokości. W zależności od zmiany kąta padania promieni słonecznych, możemy manipulować wysokością i ustawieniem plis oddzielnie na każdym oknie.

Plisy przede wszystkim chronią przed wpadaniem zbyt silnych promieni słonecznych do środka, jednak mają jeszcze jedną pozytywną cechę – otóż, chronią przed upałami, a w efekcie nagrzaniem się pomieszczenia. Dzięki temu rodzajowi osłon okiennych nadmierne nasłonecznienie nie będzie utrudniało pracy przed komputerem lub podczas uzupełniania biurowej dokumentacji.

Rolety rzymskie także cieszą się popularnością, jeśli chodzi o montaż ich w biurze. Dlaczego przedsiębiorcy decydują się akurat na ten rodzaj osłon okiennych? Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ cechuje je praktyczność i funkcjonalność. Cechą charakterystyczną rolet jest to, że układają się w charakterystyczne fałdy, a to wygląda bardzo elegancko. System podnoszenia może być zarówno sznurkowy, jak i koralikowy, a więc użytkowanie jest bardzo wygodne. Istotne jest to, że producenci rolet decydują się na wykonanie rolet na wymiar, jest to idealne rozwiązanie, ponieważ można dopasować je do każdego rodzaju okna.

Rolety mogą być uszyte z różnych tkanin, o różnych kolorach. Cechuje je praktyczność, ponieważ są łatwe w montażu, można zamontować je zarówno do sufitu, ściany, a także do ramy okiennej. Na uwagę zasługuje fakt, że rolety szyte są z materiałów o różnym stopniu przepuszczalności światła. Można wybrać tkaniny cienkie, delikatnie przyciemniające, bądź grube, które całkowicie zaciemniają pomieszczenie. Wielokrotne opuszczanie i podnoszenie rolet w ciągu dnia jest standardem, dlatego produkt, na który się zdecydujemy powinien być jak najlepszej jakości i wytrzymałości na eksploatację.

Dobrze jest, zwrócić uwagę na to, aby materiał był odporny na odbarwianie pod wpływem promieni UV. Jeśli szukamy wysokiej jakości osłon okiennych pasujących do pomieszczeń biurowych to idealnym miejscem do zakupu jest sklep internetowy Knall. W swojej ofercie prezentuje bogactwo rolet o różnym stopniu przepuszczalności światła i o wielu interesujących kolorach. Produkty cechuje wysoka jakość wykonania i elegancki wygląd. Na plus zasługuje fakt, że jest możliwość zamówienia rolet na wymiar. Jest to bardzo interesująca opcja dla przedsiębiorców, ponieważ okna w pomieszczeniach firmowych są większych, niestandardowych rozmiarów aniżeli standardowe okna w domu.

Decydując się na zakup rolet do pomieszczeń biurowych trzeba brać pod uwagę także łatwość ich czyszczenia. Ważne jest to, aby czyszczenie nie było uciążliwe i pracochłonne. Większość materiałów, z których są wykonane osłony okienne można prać w 30 stopniach, bądź przetrzeć szmatką. Decydując się na rolety do biura idealnym rozwiązaniem są takie w kasecie. Roletę wtedy można zwinąć do kasety i całkowicie odsłonić szybę, dzięki temu na tkaninie nie będzie zbierał się kurz.

Rolety w pomieszczeniach biurowych są wręcz niezbędne, większość budynków biurowych posiada duże przeszklenia. Latem, gdy na dworze panuje wysoka temperatura takie pomieszczenia zamieniają się w prawdziwą szklarnię. Nie chodzi tutaj tylko o to, że temperatura staje się nie do wytrzymania, ale również o to, że promienie słoneczne, które odbijają się w monitorach rażą w oczy i nie powalają normalnie pracować. Komfort w pracy jest niezbędny dla dobrego samopoczucia, a co za tym idzie wydajności pracownika.

Ogromnie ważnym aspektem podczas wyboru rolet jest ich wygląd. W biurze pierwszoplanową rolę pełnią okna i to właśnie one rzucają się jako pierwsze w oczy. Osłony okienne są dopełnieniem całego wnętrza i powinny być dobrane tak, by z całym wyposażeniem tworzyły spójną całość. Dobrze dobrane rolety będą świadczyć o profesjonalizmie przedsiębiorcy, jego dbałość o każdy szczegół na pewno zostanie zauważona przez przyszłych kontrahentów i w ten sposób będą mieli przykład, że właśnie ta firma podchodzi profesjonalnie do każdej sprawy.

Idealnie urządzone biuro docenią także pracownicy, dla których biuro jest ich drugim domem. Każdy pracownik, żeby mógł dobrze wykonywać swoją pracę, a także, aby czuł się komfortowo musi mieć spełnione odpowiednie warunki. Złe warunki pracy znacznie obniżają efektywność pracowników, a to przekłada się na wyniki ich pracy. Odpowiednio urządzone biuro ma decydujący wpływ na jakość wykonywanej pracy. Puste, sterylne wnętrza mogą być naprawdę przytłaczające. Pomieszczenie, w którym mamy spędzać większą część dnia powinno mieć duszę, coś takiego co spowoduje, że aż miło będzie przebywać w tym miejscu. Zupełnie inaczej pracuje się w ciepłym, przytulnym lokum.

Najważniejszym elementem w każdym biurze jest oczywiście wygodne stanowisko pracy. Odpowiednie biurko, z szerokim, jasnym blatem powinno pomieścić wszystkie niezbędne pracownikowi akcesoria. Istotny jest także porządek, to właśnie on potrafi dobrze motywować. Biurko powinno oczywiście zawierać sporą ilość szuflad, w których będzie można przechowywać część potrzebnych przyborów biurowych. W ten sposób łatwo będzie zapanować nad porządkiem. Niechlujny wygląd miejsca pracy, na pewno nie sprzyja myśleniu.

Na psychikę, a co za tym idzie koncentrację istotny wpływ ma także kolor ścian, nie mogą być ciemne, najlepiej, aby były w jasnych odcieniach. Ciemne kolory będą męczyć umysł i wzrok, a na dłuższą metę tak nie da się pracować. Neutralne kolory często wybierane do biura to: szary, brązowy, biały, a także kremowy. Na ścianach powinny znaleźć się obrazy prezentujące sztukę nowoczesną. Coraz częściej w pomieszczeniach biurowych stosuje się fototapety, wyglądają one naprawę interesująco.

Przedsiębiorca chcąc dobrze zaaranżować swoje biuro, powinien także zastanowić się nad wyborem mebli. Jeśli zależy nam na tym, aby doceniono nasz profesjonalizm, to warto postawić na stonowane, klasyczne, a zarazem eleganckie formy. Jeżeli chcemy, aby firma kojarzyła się z dynamiczną, kreatywną pracą, to warto wtedy wybrać kolorowe meble. Należy pamiętać, że styl biura ma odzwierciedlać charakter naszego biznesu. Wybierając meble dobrze jest dobrać je tak, by pasowały kolorystycznie do rolet. W biurze powinno znaleźć się także miejsce na wszystkie niezbędne do pracy urządzenia takie jak: skaner, drukarka, kopiarka, ksero. Najlepiej jest, gdy wszystkie te opcje znajdują się w jednym urządzeniu. Przede wszystkim zaoszczędzamy miejsce, a także mamy wygodę pracy, ponieważ wszystkie czynności będzie można wykonać na jednym urządzeniu.

Ważnym aspektem, o którym należy pamiętać przy urządzaniu biura jest odpowiednie oświetlenie pomieszczenia. Odpowiednie światło jest gwarancją komfortu i bezpieczeństwa zarówno przedsiębiorcy, jak i jego pracowników. Światło powinno być rozmieszczone tak, by było sprzymierzeńcem pracownika, a także nie miało negatywnego wpływu na jego wzrok.

Normy, które dotyczą stanowiska pracy sugerują, że w pomieszczeniu, które ma służyć do pracy powinno znaleźć się dużo zieleni, a to wszystko ze względu na to, że ten kolor neutralizuje wpływ szkodliwego promieniowania płynącego z komputerów. Oglądanie zieleni sprzyja relaksowi, a także koi nerwy w sytuacjach stresowych. Człowiek tak bardzo potrzebuje kontaktu z przyrodą, a obcowanie z nią pomaga zregenerować się mentalnie. Na dodatek rośliny są piękną, naturalną dekoracją i pasują do każdego wnętrza. Dzięki nim przestrzeń będzie uatrakcyjniona i nie będzie wyglądać nudno.

Chcą zadbać o pracowników, a także o dobre imię firmy  należy zadbać o przestrzeń socjalną. Taka przestrzeń będzie przeznaczona dla pracowników, którzy mogą w przerwie od pracy usiąść i chwilę odpocząć przy filiżance pysznej kawy bądź herbaty.

Podsumowując, nowoczesne biuro powinno być zaaranżowane tak, by swoim designem podkreślało charakter firmy. Podczas urządzania biura coraz częściej wykorzystuje się historię firmy, a zastosowane we wnętrzu dodatki są wyznacznikiem reprezentowanych przez firmę wartości. Odpowiednio wyposażone biuro, dobrane formy, kolory tworzą idealne miejsce do pracy, w którym, aż chce się przebywać. Ładne biuro kreuje pozytywny wizerunek firmy na rynku. Atrakcyjna przestrzeń biurowa wpływa znacząco na efekty pracy pracowników, ich satysfakcję, a także motywację, ważne jest też to, że przyciąga nowe, chętne do pracy osoby. Funkcjonalnie, a zarazem elegancko urządzone biuro przyciąga również nowych kontrahentów, którzy widząc estetycznie wykonane biuro mają dowód na to, że pracodawca zwraca uwagę na wszystkie szczegóły, dba o swoich pracowników, swoje interesy, więc współpraca z nim może okazać się owocna. Profesjonalizm pod każdym względem bardzo się ceni i z pewnością przyniesie pożądane efekty dla firmy.