idns

Nowa wersja konwertera Punycode

Dla przypomnienia, IDNS Translator to darmowy konwerter, który udostępniłem wszystkim w maju tego roku. Poprzednia wersja zawierała kilka rzeczy, które dawały o sobie znać podczas analiz dużych próbek danych - wiedzą o tym doskonale osoby, które często wykonują analizy profilu linków. O co dokładnie chodzi? Między innymi o brak wsparcia dla domen (adresów) z http. W trybie batch mode (wsadowym), aby automatycznie przetransponować serię adresów, trzeba było usunąć http z domen. Od wersji 1.1 już nie będzie trzeba tego robić - IDNS Translator zajmie się wszystkim.

Opis starej wersji i instrukcję znajdziesz w wątku - Free IDN Punycode Converter – IDNS Translator. Jak tylko wygospodaruję trochę wolnego czasu zmodyfikuję pierwotny opis.

Punycode converter

Do nowej wersji dodałem kilka prostych, aczkolwiek użytecznych opcji przy pracy z listami. W trybie wsadowym dwie dodatkowe opcje:

  • Autozapis - dany wyjściowe (przetłumaczone domeny) zapisywane są do pliku output{numer}.txt, pliki znajdziesz w katalogu głównym aplikacji. Iterator można wyzerować z poziomu menu kontekstowego.
  • Otwórz w edytorze - po zakończeniu procesu translacji dane wyjściowe zostaną zaprezentowane na ekranie w domyślnej aplikacji (notepad.exe, notepad++.exe).

Do programu zostały dodane także trzy funkcje wywoływane za pośrednictwem menu kontekstowego:

  • Usuń http z adresów - użytkownik wskazuje plik z adresami, na wyjściu otrzymuje dane niezawierające http://.
  • Usuń WWW z nazw domen - to samo co wyżej, tyle że dotyczy www. Opcja wykona się prawidłowo tylko wtedy, gdy zastosowano usuwanie http.
  • Wyzeruj licznik plików - dotyczy numerowania kolejnych plików output.txt.

Z innych rzeczy warto jeszcze wspomnieć o wielojęzycznym interfejsie - aktualnie wspierane języki PL i EN. Wyeliminowałem także jeden drobny bug i odrobinę przebudowałem aplikację.

Aplikację możesz pobrać z wątku głównego o Free Punycode Converter.

Sprawdzenie domeny przed zakupem

Kupujesz domenę? Sprawdź wpierw czy nie posiada kary od Google...

Czytaj dalej »

Mariusz Kołacz darmowy konwerter Punycode, domeny narodowe, IDN, Punycode Converter, punycode translator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *