zerojedynkowy

Nowa wersja konwertera Punycode

Dla przypomnienia, IDNS Translator to darmowy konwerter, który udostępniłem wszystkim w maju tego roku. Poprzednia wersja zawierała kilka rzeczy, które dawały o sobie znać podczas analiz dużych próbek danych – wiedzą o tym doskonale osoby, które często wykonują analizy profilu linków. O co dokładnie chodzi? Między innymi o brak wsparcia dla domen (adresów) z http. W trybie batch mode (wsadowym), aby automatycznie przetransponować serię adresów, trzeba było usunąć http z domen. Od wersji 1.1 już nie będzie trzeba tego robić – IDNS Translator zajmie się wszystkim.

Opis starej wersji i instrukcję znajdziesz w wątku – Free IDN Punycode Converter – IDNS Translator. Jak tylko wygospodaruję trochę wolnego czasu zmodyfikuję pierwotny opis.

Punycode converter

Do nowej wersji dodałem kilka prostych, aczkolwiek użytecznych opcji przy pracy z listami. W trybie wsadowym dwie dodatkowe opcje:

  • Autozapis – dany wyjściowe (przetłumaczone domeny) zapisywane są do pliku output{numer}.txt, pliki znajdziesz w katalogu głównym aplikacji. Iterator można wyzerować z poziomu menu kontekstowego.
  • Otwórz w edytorze – po zakończeniu procesu translacji dane wyjściowe zostaną zaprezentowane na ekranie w domyślnej aplikacji (notepad.exe, notepad++.exe).

Do programu zostały dodane także trzy funkcje wywoływane za pośrednictwem menu kontekstowego:

  • Usuń http z adresów – użytkownik wskazuje plik z adresami, na wyjściu otrzymuje dane niezawierające http://.
  • Usuń WWW z nazw domen – to samo co wyżej, tyle że dotyczy www. Opcja wykona się prawidłowo tylko wtedy, gdy zastosowano usuwanie http.
  • Wyzeruj licznik plików – dotyczy numerowania kolejnych plików output.txt.

Z innych rzeczy warto jeszcze wspomnieć o wielojęzycznym interfejsie – aktualnie wspierane języki PL i EN. Wyeliminowałem także jeden drobny bug i odrobinę przebudowałem aplikację.

Aplikację możesz pobrać z wątku głównego o Free Punycode Converter.

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.