Urządzenia mobilne

Abonament komórkowy na co warto zwrócić uwagę

selfie

Wybór odpowiedniego abonamentu komórkowego to trudne zadanie dla wszystkich klientów, którzy pragną połączyć niskie rachunki, elastyczność oferty i zadowalające warunki korzystania z podstawowych funkcji abonamentu. Na co zwrócić uwagę, poszukując idealnego abonamentu komórkowego?

Długość umowy abonamentu – czy warto wiązać się na lata?

Okres trwania umowy abonamentu komórkowego to jeden z najistotniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę, szukając idealnej oferty dla siebie. Niestety wiele osób przyzwyczaiło się do tego, że współpraca z dostawcą usług telefonicznych musi trwać nawet kilka lat. W praktyce taka umowa eliminuje elastyczność w zmianie dostawcy czy oferty komórkowej.

Jaki abonament będzie dla nas najlepszy? Z pewnością ten, który nie wiąże nas określonym czasem współpracy. OTVARTA zapewnia nam w zdecydowanej większości abonamentów komórkowych umowę na czas nieokreślony bez minimalnego okresu jej trwania. Co to dla nas oznacza? Jeśli po miesiącu lub dwóch zdecydujemy się przejść do innej sieci komórkowej, zrobimy to bez żadnych kar umownych czy potrzeby uzasadniania swojej decyzji. Umowa na czas nieokreślony to ogromny atut oferty abonamentu OTVARTA, który być może już za kilka lat stanie się standardem na polskim rynku telefonii komórkowej.

sieć komórkowa Otvarta

Optymalny zasięg sieci – czynnik decydujący

Zasięg sieci to najważniejszy element, na który warto zwrócić uwagę przy decydowaniu się na skorzystanie z konkretnej oferty abonamentu. Nic tak bardzo nie zniechęci nas do przedłużania umowy z dotychczasowym dostawcą, jak słaby zasięg czy niezwykle mała przepustowość łącza internetowego.

Dlatego, zamiast wybierać operatora w ciemno, sprawdźmy, z jakiej infrastruktury korzysta dana firma i jak wygląda jakość połączenia w miejscu naszego zamieszkania. W praktyce wszyscy dostawcy usług telekomunikacyjnych opierają swoją działalność na infrastrukturze czterech największych firm – Orange, T-Mobile, Play oraz Plus. Spośród nich to właśnie Plus zapewnia nam najlepszą jakość, wspieraną przez innowacyjną technologię 5G, która już za kilka lat stanie się standardem.

Otvarta oferta

Dzisiaj jednak, pomimo bardzo ograniczonej oferty 5G na rynku, OTVARTA gwarantuje swoim klientom dostęp do potencjału nowoczesnej sieci 5G. To nie tylko szybsze połączenie i stabilniejsza sieć. To także ogromne możliwości, które pozwolą nam cieszyć się z dobrodziejstw nowoczesnych technologii już dzisiaj.

Warunki umowy – na co zwrócić uwagę?

Poszukując najlepszej oferty abonamentu, bardzo często staramy się znaleźć jak najwięcej informacji o warunkach współpracy w zakresie liczby SMS, MMS, dostępnym w abonamencie limicie transferu GB czy nielimitowanych minutach.

Te cztery aspekty powinny być przez nas bezwzględnie sprawdzone, o ile zależy nam na uniwersalnym pakiecie, który spełni wszystkie nasze wymagania i potrzeby. Nie ukrywamy, że nielimitowane minuty czy SMS to w dzisiejszych czasach standard. OTVARTA oferuje nam wiele wariantów abonamentu komórkowego, w których już od 14.99 złotych możemy cieszyć się rozmowami i SMS-ami bez ograniczeń i całkiem sporym zapasem gigabajtów danych. 11 GB w ramach abonamentu to za mało? Warto zatem wypróbować abonament O! Gigantyczna! 5G, gdzie na klienta czeka aż 100 GB danych plus dodatkowe 200 GB w prezencie!

Atrakcyjne benefity dla klientów sieci komórkowej

Nie samymi rozmowami człowiek żyje. Świat telefonii komórkowej jest niezwykle konkurencyjny i często operatorzy oferują nam usługi niczym niewyróżniające się na tle konkurencji. To powoduje, że wybór odpowiedniej oferty bardzo często graniczy z cudem. Nielimitowane minuty? Duża liczba gigabajtów danych? Brak określonego czasu obowiązywania umowy? Niskie ceny? Co jeszcze może zaproponować nam OTVARTA, by oferta abonamentu komórkowego była jeszcze atrakcyjniejsza?

Przede wszystkim innowacyjna na rynku technologia e-sim, która na ten moment jest niezwykłą rzadkością. Karta e-sim spełnia dokładnie tę samą funkcję, co standardowa karta, jednak nie mamy jej w postaci fizycznej a jedynie w postaci kodu QR, który otrzymujemy na adres e-mail. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko uszkodzenia jej podczas wkładania do smartfona, a także nie wymaga od nas dopełnienia wielu formalności, gdy telefon zostanie zgubiony lub skradziony. Warto wspomnieć, że już niedługo e-sim będzie standardem, czego dowodem jest chociażby Apple, który już niedługo ma zamiar całkowicie zrezygnować z tradycyjnych slotów na karty sim.

Internet mobilny otvarta

Oferta z telefonem czy bez?

To pytanie, które często zadają sobie klienci przed wyborem konkretnej oferty abonamentu. Kiedyś większość z nas decydowała się na zakup telefonu przy okazji abonamentu. Dzisiaj jest to najzwyczajniej w świecie nieopłacalne. Dlaczego?

W zdecydowanej większości przypadków zakup telefonu za pośrednictwem operatora jest znacznie droższą inwestycją niż zakup bezpośredni w jednym z popularnych elektromarketów. Koszty rat za urządzenie są doliczane do miesięcznego abonamentu, znacznie zwiększając miesięczne wydatki.

OTVARTA zdecydowała się na rezygnację z możliwości dokupienia telefonu.

Abonamenty telefoniczne dostępne są bez urządzeń, które i tak z reguły mamy już do dyspozycji. Jeśli zatem mamy do wyboru ofertę abonamentu bez telefonu, wybierzmy właśnie tę opcję.

Cena abonamentu komórkowego

Na sam koniec kwestia, która dla wielu z nas stanowi zdecydowanie najważniejszy czynnik wpływający na wybór oferty. Mowa tu oczywiście o cenie abonamentu komórkowego. Całkowity koszt opłaty miesięcznej najczęściej jest uzależniony od bogactwa konkretnego wariantu oferty. Wciąż jednak znajdujemy oferty takich operatorów, którzy w żadnym wypadku nie trafiają w nasze gusta i potrzeby.

Dlatego też OTVARTA ma w swojej ofercie aż 7 wariantów abonamentu komórkowego. Każdy z nich różni się podstawowymi parametrami i oczywiście ceną. Ograniczamy czas spędzany z telefonem do minimum? Nie potrzebujemy żadnych fajerwerków w ofercie? W takim razie podstawowy pakiet O! Najtańsza! 5G w cenie 9.99 złotych miesięcznie będzie idealnym rozwiązaniem dla nas. Jeśli jednak z czasem zapragniemy większych możliwości, bez problemu możemy przejść na inny plan.

Wybór oferty abonamentu komórkowego to istotna decyzja dla każdego klienta. Nie warto pozostawiać jej przypadkowi czy pierwszemu dobremu wrażeniu. Szczegółowa analiza dostępnych ofert, porównanie kosztów i dostępnych funkcji z pewnością ułatwi nam znalezienie najlepszego rozwiązania. To w połączeniu z brakiem długoterminowych umów sprawia, że propozycja OTVARTA pod każdym względem będzie najbardziej konkurencyjną na rynku.

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.

Skomentuj

Kliknij tutaj aby skomentować

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.