blog

Zmiany na blogu

Od dłuższego czasu planowałem wprowadzić na stronie modyfikacje i stało się, dzisiaj pierwszy etap wdrażania nowego wizerunku bloga Techformator. Zaczynam od skórki, która jest jeszcze w fazie beta. Z góry za ewentualne (niewykryte) błędy przepraszam 🙂 Gdybyście znaleźli jakieś nieprawidłowości, bardzo proszę o informację, w komentarzu do niniejszego wpisu, na GG/Jabber lub e-mail.

Nowa autorska skórka nosi nazwę „Fibiquity”, stworzona na bazie domyślnej templatki Twenty Ten, wstępnie zoptymalizowana pod kątem SEO, większość elementów rysowana w oparciu o HTML5 i CSS3. Miałem sporo wątpliwości czy całkowicie migrować do nowszych standardów, lecz po dłuższym zastanowieniu i przeanalizowaniu wszystkich wad i zalet postanowiłem, że Fibiquity stworzę przy wykorzystaniu nowszych technologii.

Dołożyłem wszelkich starań, aby w miarę zachować kompatybilność ze starszymi przeglądarkami, w szczególności IE 6/7/8/9, lecz strona w IE zauważalnie różni się od tych w Operze, Chrome czy Firefoksie. Na chwilę obecną skórka nie będzie wspierała starszych przeglądarek oraz Internet Explorera.

Jak wspomniałem jest to pierwszy etap, gdy tylko od strony wyglądu, usability i optymalizacji SEO zostanie wszystko dopięte na ostatni guzik, rozpocznie się drugi etap, w którym zostaną wprowadzone nowe funkcjonalności, między innymi przyciski społecznościowe, dodatkowe boksy promocyjne oraz inne atrakcje 😉

Myślę, że nowa skórka jest o wiele lepsza od poprzedniej, większość rzeczy starałem się uporządkować, tak aby estetyka bloga była przynajmniej na średnim poziomie, a co Wy sądzicie o nowej skórce? Chętnie poznam Wasze opinie 🙂

Pozdrawiam wszystkich czytelników,
Mariusz Kołacz

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

3 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować

  • Jak napisał hotfix, blog lepiej by wyglądał gdyby był bardziej kolorowy.

    Czekam na kolejne zmiany.

    • Dzięki Wam za propozycje, spróbuję coś zmienić i dodać kolorów, przynajmniej do wpisów i sidebara. Pozdrawiam.