tf

Zmiany na blogu

Od dłuższego czasu planowałem wprowadzić na stronie modyfikacje i stało się, dzisiaj pierwszy etap wdrażania nowego wizerunku bloga Techformator. Zaczynam od skórki, która jest jeszcze w fazie beta. Z góry za ewentualne (niewykryte) błędy przepraszam :) Gdybyście znaleźli jakieś nieprawidłowości, bardzo proszę o informację, w komentarzu do niniejszego wpisu, na GG/Jabber lub e-mail.

Nowa autorska skórka nosi nazwę "Fibiquity", stworzona na bazie domyślnej templatki Twenty Ten, wstępnie zoptymalizowana pod kątem SEO, większość elementów rysowana w oparciu o HTML5 i CSS3. Miałem sporo wątpliwości czy całkowicie migrować do nowszych standardów, lecz po dłuższym zastanowieniu i przeanalizowaniu wszystkich wad i zalet postanowiłem, że Fibiquity stworzę przy wykorzystaniu nowszych technologii.

Dołożyłem wszelkich starań, aby w miarę zachować kompatybilność ze starszymi przeglądarkami, w szczególności IE 6/7/8/9, lecz strona w IE zauważalnie różni się od tych w Operze, Chrome czy Firefoksie. Na chwilę obecną skórka nie będzie wspierała starszych przeglądarek oraz Internet Explorera.

Jak wspomniałem jest to pierwszy etap, gdy tylko od strony wyglądu, usability i optymalizacji SEO zostanie wszystko dopięte na ostatni guzik, rozpocznie się drugi etap, w którym zostaną wprowadzone nowe funkcjonalności, między innymi przyciski społecznościowe, dodatkowe boksy promocyjne oraz inne atrakcje ;)

Myślę, że nowa skórka jest o wiele lepsza od poprzedniej, większość rzeczy starałem się uporządkować, tak aby estetyka bloga była przynajmniej na średnim poziomie, a co Wy sądzicie o nowej skórce? Chętnie poznam Wasze opinie :)

Pozdrawiam wszystkich czytelników,
Mariusz Kołacz

Mariusz Kołacz blog, Fibiquity, skórka

Skomentuj wpis - Komentarzy (3)

 1. hotfix pisze:

  Po stokroć lepiej, ale jeszcze żywiej bym dał, bez przyciemnień.

 2. Bartłomiej Jakubowski pisze:

  Jak napisał hotfix, blog lepiej by wyglądał gdyby był bardziej kolorowy.

  Czekam na kolejne zmiany.

 3. Mariusz Kołacz pisze:

  Dzięki Wam za propozycje, spróbuję coś zmienić i dodać kolorów, przynajmniej do wpisów i sidebara. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *