gic-small-07072012

Wydano nową wersję Google Index Checker 1.1

W dniu dzisiejszym prezentuję nową wersję GIC - Google Index Checker. Bezpłatny program do sprawdzania stanu indeksacji adresów URL (stron/podstron). Nowa wersja to głównie ulepszenia w klasyfikacji adresów, optymalizacja programu pod kątem responsywności, implementacja dodatkowych mechanizmów bezpieczeństwa. Oprócz tego od wersji 1.1 interfejs aplikacji dostępny jest w dwóch językach polskim oraz angielskim.

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim beta-testerom:

 • Adam "ap_seo" (www - brak),
 • Michał Kalinowski (zaistniejonline.pl),
 • Łukasz Nozdrzykowski (www.hotfix.pl).

Szczególne podziękowania dla Adama "ap_seo" za wykrycie problemu, związanego z nieprawidłową klasyfikacją adresów z parametrami ;)

Zmiany w wersji 1.1:

 • Dodano obsługę klasyfikacji adresów z parametrami. Adresy zawierające parametr sprawdzane są przy pomocy alternatywnej metody - niestety bardziej podatnej na zablokowanie przez Google.
 • Przemeblowanie i upiększenie interfejsu.
 • Kilka drobnych usprawnień, mających na celu zwiekszenie (i tak już wysokiej) responsywności aplikacji.
 • Rozszerzenie mechanizmu obsługi błędów.
 • Wielojęzyczny interfejs (wspierane języki: polski, angielski).
 • Poprawka dotycząca bezpieczeństwa zasobów (alokacji).
 • Formularz konfiguracji (tylko podstawowe opcje).

Mam nadzieję, że nowa wersja choć w części zaspokoi Wasze oczekiwania ;)

Wszelkie propozycje ulepszeń lub informacje o ewentualnych błędach proszę przesyłać najlepiej na e-mail.

W nawiązaniu do zgłoszenia Adama (ap_seo), dotyczącego komunikatu o braku pliku konfiguracyjnego... mianowicie, wszelkie oprogramowanie ochronne, w szczególności typu HIPS, może zablokować dostęp do pliku GoogleIndexChecker.exe.config - co spowoduje problemy w funkcjonowaniu programu. Zalecam dodanie aplikacji do wyjątków.

Podobna sytuacja może wystąpić, gdy program zostanie uruchomiony w piaskownicy. Dodatkowo, brak możliwości zapisu ustawień doświadczymy w systemie Linux, gdy uruchomimy aplikację przy wykorzystaniu bibliotek Mono.

Mariusz Kołacz backlinki, GIC, google, indeksowanie, linki, narzędzia

Skomentuj wpis - Komentarzy (22)

 1. Artur pisze:

  Korzystałem z wcześniej opublikowanej wersji programu Google Index Checker i uważa go za bardzo dobry soft. Czekam także na wersję 1.2 gdzie obiecałeś proxy i ulepszenie sprawdzania adresów z parametrami.

 2. michal pisze:

  Wygląda super i wstępnie zapowiadało sie, ze dziala pieknie ale przez proxyswitcher i winxpsp3 wysypuje sie po nacisnieciu uruchom.

 3. Mariusz Kołacz pisze:

  Wersja 1.1 była testowana na Windows Vista 32 bit, Windows 7 64 bit oraz Linux Ubuntu 12.04 - w każdym przypadku przy połączeniu bezp. działało wszystko pięknie (na Ubuntu drobne problemy). ProxySwitcher nie brał udziału w testach.

  Co do błędów, mogę tylko zgadywać o co chodzi ;)
  Skopiuj z okna treść komunikatu i prześlij mi na mail, wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć.

 4. michal pisze:

  Witam, niestety nie ma komunikatu. Program przy połączeniu bezpośrednim działa świetnie ale gdy w systemie (opcjach internetowych) ustawi sie proxy to po wcisnieciu uruchom mija ok.2sekundy i wszystko znika. W sumie mozecie to zostawic jesli w kolejnej wersji ma byc obsluga proxy :)

 5. Mariusz Kołacz pisze:

  Dzięki :)
  Sprawdziłem, puściłem ruch przez proxy (ustawione w IE) i żadnych problemów nie stwierdziłem, ale to nie oznacza, że problemu nie ma, bo akurat mam dobre, szybkie proxy, na które można zawsze liczyć. Sprawdzę z publicznymi (nieco gorszymi) adresami jak to wygląda.

 6. Mariusz Kołacz pisze:

  Error potwierdzony, jeśli użyjemy kiepskiej jakości proxy, do tego ustawimy za niski timeout to wtedy aplikacja wiesza się. Dzięki za zgłoszenie.

 7. sitesbook pisze:

  Ile adresów można sprawdzić na jednym IP? Skąd bierzecie proxy? Macie jakieś publiczne listy adresów proxy?

 8. Hosting pisze:

  U mnie na jednym "czystym IP" wychodzi ok 300-400 na szybko. Przy większych ilościach program się wywala.
  Zmienne IP to jest to :)

  Denerwujące jest ciągłe wpisywanie hasła (po wywaleniu się programu), nie można pomyśleć nad jakimś przechowywaniem hasła w pliku?

  Pozdrawiam serdecznie!
  Paweł.

 9. michal pisze:

  Może się mylę ale chyba jeśli folder z programem wgramy do katalogu który ma w ścieżce spację (np. program files) to aplikacja nie wykrywa pliku konfiguracyjnego. Gdy nie ma w ścieżce spacji - jest OK.

 10. Mattm pisze:

  Super! Wielkie dzięki za nową wersję programu. Poprzednia działała bardzo dobrze, zaraz przetestuje jakie usprawnienia wprowadziłeś w obecnej wersji.

  Oby tak dalej! :)

 11. dfag pisze:

  Yy.. gdzie mozna pobrac i przetestowac aplikacje? nie widze linku :( ?
  Czy cos pomijam :D ? chetnie bym porownal z poprzednia wersja:)

 12. Mariusz Kołacz pisze:

  @Paweł, wiem że jest to denerwujące, z drugiej strony można raz wpisać hasło i zminimalizować aplikację jeśli w danym momencie nie jest potrzebna. Cachowanie danych autoryzacyjnych można bardzo łatwo rozwiązać przy pomocy prostych środków, tylko nie sztuką jest zrobić coś na już, tylko żeby to miało ręce i nogi i było bezpieczne. Pomyślę jak to najlepiej rozwiązać. Sam sposób autoryzacji bez cachowania, używany jest przez wiele aplikacji SEO więc to nie jest nowość.

  @Michał, aplikacji to nie przeszkadza, zawsze szuka pliku w tym samym katalogu co plik wykonywalny. Bez względu na to czy będzie jedna, dwie czy więcej spacji w ścieżce, program zawsze odszuka plik konfiguracyjny. W tym przypadku o którym mówisz, bardziej prawdopodobnym jest problem z brakiem uprawnień niż ze spacją.

  @dfag, główny post o GIC podlinkowany jest na samym początku - tam możesz pobrać archiwum z najnowszą wersją.

 13. AMOK pisze:

  Działa bardzo dobrze. Właśnie takiego programu szukałem. Sprawdziłem sobie nim listę świeżo dodanych wpisów do SEO Katalogów i stwierdzam, że te darmowe bez żadnej pomocy czy dopalania indeksują się całkiem dobrze :) Dodasz jeszcze obsługę proxy i będzie to idealnie narzędzie do codziennej pracy.

 14. jajak pisze:

  Aplikacja świetna, wrzuciłem program do piaskownicy i wcale się nie sypie, działa wciąż rewelacyjnie, co obrazuje obraz z linku poniżej:

  hxtp://s7.postimage.org/9lkxpccgr/piaskownica.jpg

  Oby tak dalej!

 15. Piotr Skrzypczak pisze:

  Dzięki Mariusz za świetny program :) Właśnie testuję i tego mi brakowało, aby kontrolować moje kampanie SEO. Możesz polecić jakiś dobry serwis z serwerami proxy?

 16. Mariusz Kołacz pisze:

  Sprawdź hxxp://tools.rosinstrument.com/proxy/

 17. teps pisze:

  Program świetny, ale mam pytanie czy dałoby radę dorzucić do niego licznik stron tych zaindexowanych i niezindexowanych

 18. Mariusz Kołacz pisze:

  Według mnie funkcja informacyjna nie jest potrzebna, najważniejsza jest poprawność klasyfikacji, ale jeśli jest zapotrzebowanie na licznik mogę to wprowadzić.

 19. teps pisze:

  Nie ma wątpliwości co tego że poprawność sprawdzania danych jest najważniejsza. Ale taki licznik by się przydał choćby po to aby mieć rozeznanie w % ilości zaindexowanych wpisów

 20. Kubik pisze:

  Wielkie dzięki za kolejną odsłonę świetnego i darmowego programu. Wcześniejszej wersji używam bardzo często i sprawdza się dobrze. Duży szacun za to, że za darmo udostępniłeś to narzędzie i jeszcze dalej udostępniasz kolejne aktualizacje.

 21. Michał Krawczykowski pisze:

  Program jest naprawdę dobry. Jeśli mógłbym prosić o dodanie jednej prostej funkcjonalności: checkboxa, którego zaznaczenie spowoduje dodawanie złamania wiersza po wklejeniu adresu w pierwsze okienko. Niby pierdoła, ale byłoby fajnie :) Z góry dzięki.

 22. 123budujemy.pl pisze:

  Używam tego programu, i jestem bardzo zadowolony z jako funkcji, cieszę się że jest w końcu nowa wersja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *