W dniu dzisiejszym prezentuję nową wersję GIC – Google Index Checker. Bezpłatny program do sprawdzania stanu indeksacji adresów URL (stron/podstron). Nowa wersja to głównie ulepszenia w klasyfikacji adresów, optymalizacja programu pod kątem responsywności, implementacja dodatkowych mechanizmów bezpieczeństwa. Oprócz tego od wersji 1.1 interfejs aplikacji dostępny jest w dwóch językach polskim oraz angielskim.
Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim beta-testerom:
- Adam “ap_seo” (www – brak),
- Michał Kalinowski (zaistniejonline.pl),
- Łukasz Nozdrzykowski (www.hotfix.pl).
Szczególne podziękowania dla Adama “ap_seo” za wykrycie problemu, związanego z nieprawidłową klasyfikacją adresów z parametrami 😉
Zmiany w wersji 1.1:
- Dodano obsługę klasyfikacji adresów z parametrami. Adresy zawierające parametr sprawdzane są przy pomocy alternatywnej metody – niestety bardziej podatnej na zablokowanie przez Google.
- Przemeblowanie i upiększenie interfejsu.
- Kilka drobnych usprawnień, mających na celu zwiekszenie (i tak już wysokiej) responsywności aplikacji.
- Rozszerzenie mechanizmu obsługi błędów.
- Wielojęzyczny interfejs (wspierane języki: polski, angielski).
- Poprawka dotycząca bezpieczeństwa zasobów (alokacji).
- Formularz konfiguracji (tylko podstawowe opcje).
Mam nadzieję, że nowa wersja choć w części zaspokoi Wasze oczekiwania 😉
Wszelkie propozycje ulepszeń lub informacje o ewentualnych błędach proszę przesyłać najlepiej na e-mail.
W nawiązaniu do zgłoszenia Adama (ap_seo), dotyczącego komunikatu o braku pliku konfiguracyjnego… mianowicie, wszelkie oprogramowanie ochronne, w szczególności typu HIPS, może zablokować dostęp do pliku GoogleIndexChecker.exe.config – co spowoduje problemy w funkcjonowaniu programu. Zalecam dodanie aplikacji do wyjątków.
Podobna sytuacja może wystąpić, gdy program zostanie uruchomiony w piaskownicy. Dodatkowo, brak możliwości zapisu ustawień doświadczymy w systemie Linux, gdy uruchomimy aplikację przy wykorzystaniu bibliotek Mono.
Aktualizacja: od dłuższego czasu aplikacja nie była rozwijana, w związku z czym, z dniem 16.06.2019 wsparcie dla programu zostaje wstrzymane. Program będzie niedostępny do pobrania. Być może w przyszłości na bazie programu stworzę nowy, o większych możliwościach.
Korzystałem z wcześniej opublikowanej wersji programu Google Index Checker i uważa go za bardzo dobry soft. Czekam także na wersję 1.2 gdzie obiecałeś proxy i ulepszenie sprawdzania adresów z parametrami.
Wygląda super i wstępnie zapowiadało sie, ze dziala pieknie ale przez proxyswitcher i winxpsp3 wysypuje sie po nacisnieciu uruchom.
Wersja 1.1 była testowana na Windows Vista 32 bit, Windows 7 64 bit oraz Linux Ubuntu 12.04 – w każdym przypadku przy połączeniu bezp. działało wszystko pięknie (na Ubuntu drobne problemy). ProxySwitcher nie brał udziału w testach.
Co do błędów, mogę tylko zgadywać o co chodzi 😉
Skopiuj z okna treść komunikatu i prześlij mi na mail, wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć.
Witam, niestety nie ma komunikatu. Program przy połączeniu bezpośrednim działa świetnie ale gdy w systemie (opcjach internetowych) ustawi sie proxy to po wcisnieciu uruchom mija ok.2sekundy i wszystko znika. W sumie mozecie to zostawic jesli w kolejnej wersji ma byc obsluga proxy 🙂
Dzięki 🙂
Sprawdziłem, puściłem ruch przez proxy (ustawione w IE) i żadnych problemów nie stwierdziłem, ale to nie oznacza, że problemu nie ma, bo akurat mam dobre, szybkie proxy, na które można zawsze liczyć. Sprawdzę z publicznymi (nieco gorszymi) adresami jak to wygląda.
Error potwierdzony, jeśli użyjemy kiepskiej jakości proxy, do tego ustawimy za niski timeout to wtedy aplikacja wiesza się. Dzięki za zgłoszenie.
Ile adresów można sprawdzić na jednym IP? Skąd bierzecie proxy? Macie jakieś publiczne listy adresów proxy?
U mnie na jednym “czystym IP” wychodzi ok 300-400 na szybko. Przy większych ilościach program się wywala.
Zmienne IP to jest to 🙂
Denerwujące jest ciągłe wpisywanie hasła (po wywaleniu się programu), nie można pomyśleć nad jakimś przechowywaniem hasła w pliku?
Pozdrawiam serdecznie!
Paweł.
Może się mylę ale chyba jeśli folder z programem wgramy do katalogu który ma w ścieżce spację (np. program files) to aplikacja nie wykrywa pliku konfiguracyjnego. Gdy nie ma w ścieżce spacji – jest OK.
Super! Wielkie dzięki za nową wersję programu. Poprzednia działała bardzo dobrze, zaraz przetestuje jakie usprawnienia wprowadziłeś w obecnej wersji.
Oby tak dalej! 🙂
Yy.. gdzie mozna pobrac i przetestowac aplikacje? nie widze linku 🙁 ?
Czy cos pomijam 😀 ? chetnie bym porownal z poprzednia wersja:)
@Paweł, wiem że jest to denerwujące, z drugiej strony można raz wpisać hasło i zminimalizować aplikację jeśli w danym momencie nie jest potrzebna. Cachowanie danych autoryzacyjnych można bardzo łatwo rozwiązać przy pomocy prostych środków, tylko nie sztuką jest zrobić coś na już, tylko żeby to miało ręce i nogi i było bezpieczne. Pomyślę jak to najlepiej rozwiązać. Sam sposób autoryzacji bez cachowania, używany jest przez wiele aplikacji SEO więc to nie jest nowość.
@Michał, aplikacji to nie przeszkadza, zawsze szuka pliku w tym samym katalogu co plik wykonywalny. Bez względu na to czy będzie jedna, dwie czy więcej spacji w ścieżce, program zawsze odszuka plik konfiguracyjny. W tym przypadku o którym mówisz, bardziej prawdopodobnym jest problem z brakiem uprawnień niż ze spacją.
@dfag, główny post o GIC podlinkowany jest na samym początku – tam możesz pobrać archiwum z najnowszą wersją.
Działa bardzo dobrze. Właśnie takiego programu szukałem. Sprawdziłem sobie nim listę świeżo dodanych wpisów do SEO Katalogów i stwierdzam, że te darmowe bez żadnej pomocy czy dopalania indeksują się całkiem dobrze 🙂 Dodasz jeszcze obsługę proxy i będzie to idealnie narzędzie do codziennej pracy.
Aplikacja świetna, wrzuciłem program do piaskownicy i wcale się nie sypie, działa wciąż rewelacyjnie, co obrazuje obraz z linku poniżej:
hxtp://s7.postimage.org/9lkxpccgr/piaskownica.jpg
Oby tak dalej!
Dzięki Mariusz za świetny program 🙂 Właśnie testuję i tego mi brakowało, aby kontrolować moje kampanie SEO. Możesz polecić jakiś dobry serwis z serwerami proxy?
Sprawdź hxxp://tools.rosinstrument.com/proxy/
Program świetny, ale mam pytanie czy dałoby radę dorzucić do niego licznik stron tych zaindexowanych i niezindexowanych
Według mnie funkcja informacyjna nie jest potrzebna, najważniejsza jest poprawność klasyfikacji, ale jeśli jest zapotrzebowanie na licznik mogę to wprowadzić.
Nie ma wątpliwości co tego że poprawność sprawdzania danych jest najważniejsza. Ale taki licznik by się przydał choćby po to aby mieć rozeznanie w % ilości zaindexowanych wpisów
Wielkie dzięki za kolejną odsłonę świetnego i darmowego programu. Wcześniejszej wersji używam bardzo często i sprawdza się dobrze. Duży szacun za to, że za darmo udostępniłeś to narzędzie i jeszcze dalej udostępniasz kolejne aktualizacje.
Program jest naprawdę dobry. Jeśli mógłbym prosić o dodanie jednej prostej funkcjonalności: checkboxa, którego zaznaczenie spowoduje dodawanie złamania wiersza po wklejeniu adresu w pierwsze okienko. Niby pierdoła, ale byłoby fajnie 🙂 Z góry dzięki.
Używam tego programu, i jestem bardzo zadowolony z jako funkcji, cieszę się że jest w końcu nowa wersja.