winbug

Nie znaleziono msvcp110.dll / msvcr110.dll - Windows 10/8/7

Wczoraj w komentarzu jedna z czytelniczek zapytała o błąd związany z brakiem pliku MSVCR110.dll - cały komunikat o błędzie brzmiał tak... Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono MSVCR110.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem. Błąd wystąpił podczas otwierania aplikacji Adobe Photoshop. W tym poradniku przedstawię rozwiązanie problemu z brakiem pliku […]

Czytaj dalej

ram

Cache przeglądarki Firefox Opera Chrome w RamDisk (RAM)

Przyśpiesz przeglądarkę, zmniejsz zużycie dysku SSD - przenieś cache przeglądarek na RamDysk! W związku z licznymi pytaniami o przyśpieszeniu przeglądarek, w tym zagadnień związanych z przeniesieniem pamięci podręcznej na RamDysk, postanowiłem napisać niniejszy poradnik, w którym przedstawię krok po kroku całą procedurę związaną z migracją cache przeglądarki.

Czytaj dalej

onedrive

Jak wyłączyć lub trwale usunąć OneDrive w Windows 10

Na forach, w komentarzach i prywatnych wiadomościach padają pytania dotyczące OneDrive, a konkretnie w jaki sposób pozbyć się tej usługi z systemu Windows 10, co nie jest aż takim prostym zadaniem, albowiem Microsoft w aplecie Programy i funkcje nie udostępnił opcji deinstalacji... jednak jest na to sposób. W tym poradniku pokażę krok po kroku jak całkowicie odinstalować usługę OneDrive w Windows 10.

Czytaj dalej

menu start ikonka

Zmiana rozmiaru menu start - poradnik dla Windows 10

Dzisiaj na forum komputerowym HotFix jeden z użytkowników zadał pytanie dotyczące zmiany rozmiaru menu start w Windows 10. Jak pewnie każdy z Was widział, domyślne menu w Windows 10 jest szerokie i zakrywa sporą część ekranu, w związku z powyższym pewnie nie jeden użytkownik będzie chciał to zmienić. Microsoft zadbał, aby modyfikacja rozmiaru była bardzo prosta...

Czytaj dalej

Mały Pendrive Ikonka

Bootowalny pendrive z Windows 10 - poradnik

W poprzednim poradniku za pośrednictwem narzędzia Media Creation Tool stworzyliśmy obraz ISO systemu Windows 10. Teraz pora na przygotowanie bootowalnego pendrive, który pozwoli zainstalować system operacyjny Windows 10 na komputerze lub laptopie. Do przygotowania bootowalnego pendrive z Windows 10 wykorzystamy małe zgrabne narzędzie o nazwie Rufus. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać inne oprogramowanie, jak choćby dobrze znany wszystkim WinSetupFromUSB, jednak w poradniku będę bazował wyłącznie na Rufusie.

Czytaj dalej

MediaCreationTool

Pobieranie systemu Windows 10 - Tworzenie pliku ISO

Od kilkudziesięciu godzin użytkownicy Windows mogą zaktualizować system do najnowszej dostępnej wersji - Windows 10. Microsoft umożliwił dwa sposoby aktualizacji - za pośrednictwem Windows Update lub poprzez czystą instalację z nośnika instalacyjnego. Zachodzi pytanie w jaki sposób stworzyć (zdobyć) plik ISO z systemem Windows 10? W tym krótkim poradniku zaprezentuję jakie kroki musisz wykonać, aby stworzyć plik ISO z Windows 10. Jest to pierwsza część poradnika, która przeprowadzi Cię przez cały proces - od stworzenia ISO, poprzez stworzenie bootowalnego nośnika, aż po samą instalację i optymalizację systemu.

Czytaj dalej