oprogramowanie na laptopie

3 darmowe programy seo od Softnika

W niniejszym wpisie przedstawię kolejne aplikacje, tym razem będzie to oprogramowanie do zarządzania słowami kluczowymi, tworzenia fraz long tailowych (długi ogon) pod kampanie w organiku i Google AdWords. Programy są darmowe i w pełni funkcjonalne, udostępnione dzięki firmie Softnik Technologies, która specjalizuje się w tworzeniu programów dla marketingowców. Zapoznaj się z prezentacją aplikacji Keyword Pad, Keyword Explorer oraz Good Keywords.

Wszystkie zaprezentowane aplikacje działają w środowisku Windows, na Linuksie z wykorzystaniem emulatora Wine również.

Keyword Pad

Narzędzie bardzo podobne do Redfly Keyword Manager. Najważniejsze funkcje:

 • Usuwanie zduplikowanych fraz,
 • Sortowanie słów kluczowych alfabetycznie bądź na podstawie wybranego słowa,
 • Oczyszczanie listy ze słów umieszczonych na początku, końcu, w środku na podstawie zdefiniowanego klucza (frazy), dodatkowo usuwanie z listy słów, które zawierają niepotrzebne znaki (definiowane przez użytkownika), w tym także usuwanie znaków na początku/końcu ciągu np. znaki interpunkcyjne, spacje,
 • Wyszukiwanie i podmiana bądź usunięcie wybranych słów kluczowych na podstawie zdefiniowanego kryterium,
 • Łączenie list i słów, zamiana szyku, kopiowanie, przenoszenie między zestawami (listami),
 • Konwersja znaków (wszystkie kapitaliki, pierwszy wyraz z dużej etc.),
 • Tworzenie fraz z uwzględnieniem reguł dopasowania słów kluczowych (dopasowanie do wyrażenia, przybliżone, ścisłe)
 • Eksport/Import listy do/z pliku TXT.

Keyword Pad

Keyword Explorer

Program analizuje SERPy pod kątem wybranego słowa kluczowego. Na wyjściu dostajemy dane podzielone na 4 typy wyszukiwania:

 • InTitle – strony, które używają takiego samego wyrażenia kluczowego w tytule strony (operator allintitle),
 • InAnchor – strony, których anchor text odsyłaczy odpowiada wybranej frazie (operator allinanchor),
 • Normal – w domyślnym typie dopasowania,
 • Phrase – w dopasowaniu do wyrażenia.

Keyword Explorer

Uzyskane informacje moga pomóc w oszacowaniu konkurencji, jednakże z tego co zauwżyłem dokładność programu jest lekko wątpliwa, albowiem wyniki InTitle i InAnchor nie pokrywają się z analizami dokonanymi w innym programie. Nie drążyłem sprawy, zapewne wynika to z odmiennego schematu sprawdzania.

Brak możliwości eksportu danych – to chyba najpoważniejszy mankament obok faktu, iż Keyword Explorer nie obsługuje polskiego rynku, dlatego średnio nadaje się do analizy, ale osoby tworzące kampanie na zagraniczne rynki mogą mieć pożytek z tej aplikacji.

Good Keywords

Sofcik przeznaczony do analizy, zarządzania, tworzenia zoptymalizowanych list słów kluczowych do wykorzystania w kampaniach Long Tail (AdWords, organik). Kluczowe funkcje:

 • Tworzenie baz danych ze słowami kluczowymi. Import fraz z pliku CSV (wyeksportowane dane z narzędzia propozycji słów kluczowych),
 • Wyszukiwanie, filtrowanie słów wedle podanego kryterium,
 • Tworzenie słów kluczowych, opcje podobne jak w Keyword Pad czy Redfly Keyword Manager,
 • Zaawansowane zarządzanie słowami, eksport danych do CSV.
 • Pobieranie Link Popularity dla wybranej witryny (PR, Google Links, Alexa Rank, Blekko).

Good Keywords

Program całkiem ciekawy, niestety na Windows 7 64 bit występuje problem z importem słów kluczowych z CSV. Na Windows XP nie zauważyłem problemów (zrzut ekranu pochodzi z XP).

Tak w dużym skrócie przedstawiłem Wam 3 darmowe programy do zarządzania słowami kluczowymi. Dla ekspertów siedzących w tym temacie od lat będą one zbędne – w końcu mamy też makra AdWords do Excela, które wraz z korzyściami płynącymi z samej pracy w arkuszu kalkulacyjnym mogą z powodzeniem zastąpić ów oprogramowanie, mimo to postanowiłem zaprezentować soft jako alternatywę, w dodatku dostępną za free.

Wymienione programy można pobrać ze strony producenta www.softnik.com, udostępniają również inne darmowe oprogramowanie więc warto zerknąć do działu download.

10 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Rozumie, że wszystkie opisane programy opierają się na wynikach z keyword toolsa od Google?
  Nie ma czegoś co korzysta z własnej bazy?

 • Ja chciałbym się zapytać jakie jest najlepsze narzędzie do zastąpienia “narzędzia propozycji słów kluczowych” najlepiej oczywiście, żeby było jak najbardziej “zbliżone” do oryginalnego narzędzia od Google

  • Jeśli mówimy o narzędziu okienkowym to na tę chwilę nie jestem w stanie udzielić obszernej odpowiedzi na to pytanie. Ledwie parę dni temu narzędzie propozycji zostało zlikwidowane w jego miejsce pojawiło się narzędzie do planowania słów. Te aplikacje, które oparte są na API działają, te które używają innych technik do pozyskiwania danych o wyszukiwaniach, konkurencji czy CPC zapewne mają problemy, jedno jest pewne wyszukiwanie słów w AdWords Edytorze działa 🙂

 • Ostatnio czytałam o tej aplikacji na innym blogu i nieco mnie zaciekawiła. Teraz po przeczytaniu już kolejnego artykułu na ten temat uważam, że jest to strzał w dziesiątkę. Właśnie tego potrzebuję 🙂

 • artykuł to szybka reakcja na zmiany zachodzące w google i właśnie czegoś takiego poszukiwałem 🙂 sprawdzę jak działają poinformuję o tym w komentarzu.

 • Cześć,

  korzystałem osobiście z Long Tail Pro, przez długi okres czasu, ale po usunięciu narzędzia analizy słów kluczowych od Google’a pozostałem na lodzie 😉 Znalazłem ubersuggest, który scrapuje related terms w wyszukiwarce tworząc plik txt. Metoda nie jest jakaś nowoczesna, w pełni zautomatyzowana, ale za to jest skuteczna i pewna. Korzystam z narzędzia do planowania, ustalając standardowo ścisłe wynik wyszukiwania na miesiąc + dodaję stworzoną listę przez US – Wynik? – Zadowalający. Postaram się dodatkowo skorzystać z programów, które Mariuszu podałeś powyżej. Szczególnie, że propozycje są w zupełni za darmo. Jeśli będę zadowolony, wrócę i dam znać! 🙂

 • Zaciekawił mnie artykuł więc zajrzałem na wskazaną stronę. Oprócz opisanego w artykule softu firma posiada jeszcze kilka dodatkowych aplikacji, które nieodpłatcnie udostępnia. Postaram się sprawdzić soft i jak mi się uda to opiszę narzędzia. Jeżli patrzę na pierwszy tool to podobną funkcjonalność posiada Notepad++, a może nawet większą. W tym jednak przypadku trzeba trochę się znać na wyrażeniach regularnych. Ogółnie – soft do przetestowania i oceny przydatnośći.

 • dobrze, że są takie programy po tym, jak narzędzie propozycji słów kluczowych google zmieniło swoje oblicze. może być bardzo przydatne w tworzeniu ofert.

 • Good Keywords według mnie może być wart uwagi. Na pewno go sprawdzę, a jestem tez ciekaw innych informacji o tej aplikacji.

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.